Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Google Maps Çevrimdışı Haritalar Android’te Nasıl Kullanılır?

0 390

7814_google_maps_cevrimdisi_haritalarGenel adı olarak Google Haritalar servisi ile bilinen Google Maps, kullanıcıları için bir kolaylık sağlıyor. Aslında bunu yeni değil uzun bir süreden beri yapıyor. Belirli bir zamandan beri çevrimdışı olarak da haritaların Android sistemi üzerinden kullanılmasını sağlıyor. Böylece internet bağlantısı olmayan kullanıcıları için de sorunsuz ve kolay bir şekilde yol gösteriyor. Ancak her kullanıcısı bu özelliği pek bilmiyor. Gelin Google Maps çevrimdışı haritalar Android’te nasıl kullanılır hep birlikte öğrenelim.

Çevrimdışı Haritalara Sizler de Göz Atın

İnternet bağlantısı olmadan da yolunu bulmak isteyenler için harika bir sistem olan Google Maps için yapılacak ilk işlem cihaz üzerinde bu uygulamayı hemen indirmek. Daha sonra sırasıyla indirilen uygulama açılmakta ve ekranın hemen sol bölümünde yer alan menülerden “yerleriniz” butonuna tıklıyoruz. Daha sonra kullanıcının karşısına zaten tıklamış olduğunuz yerleriniz ekranı geliyor. Hemen sayfayı en aşağı kısma kadar kaydırıyoruz ve ekranın en aşağısında yer alan “yeni çevrimdışı alan indir” butonunu bulup yine tıklıyoruz. Bu aşamadan sonra yapılacak işlem çevrimdışıyken de kullanabileceğiniz haritaları bulmak. İstediğiniz haritanızı bulduktan sonra da yakınlaştırma işleminin ardından tek tık ile indir butonuna tıklamak. Ancak siz çevrimdışı olduğunuz için sizin karşısınıza bir ekran çıkacak ve bir isim vermenizi isteyecektir. Buraya istediğiniz herhangi bir ismi yazdıktan sonra kaydet butonuna tıklıyor ve indirme sürecini takip ediyorsunuz. Daha sonra ise uygulamayı aştığınızda tekrardan ekranın sol kısmından yerleriniz butonuna tıklamak ve ismini verdiğiniz haritayı bulmak yetiyor.

Yukarıda anlattığımız olay tamamen Google Maps’i çevrimdışıyken de kullanabilmek adına verdiğimiz bilgiler. Ancak şu da bilinmelidir ki Google Maps Çevrimdışı haritalar Android’te nasıl kullanılır gibi sorusunun çözümü arasında bazen olumsuz durumlarda çıkabiliyor. Örneğin Google Maps üzerinde çevrimdışıyken Türkiye’deki konumları bulamıyorsunuz. Türkiyede’ki konumları kullanım izni vermeyen Google Maps, diğer ülkelerin belirli konumlarını kullanıcılarına sunuyor.

Yazar:Ensar Türkoğlu

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku