Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Google Nedir, Geliştirdiği Uygulamalar Nelerdir?

0 710

Teknolojinin gelişmesinden bu yana internet kullanımı milyarlarca kullanıcı tarafından çok sevildi.Birçok uygulama özelliği ile işletim sitemlerinde de 8878_1573değer gören Google şimdide kendi telefonunu icat ederek Google severlerinin sayısını zirvelere çıkartıyor.Google’nin yeni telefonu Pİxel çok fazla tutacağa benziyor.Ayrıca sosyal ağlarda ön planda yer alan Google uygulamaları ve oyunları sayesinde çok kazandı.Google hem kazanmaya hem de kazandırmaya devam ederek başarısını bu şekilde ispat etti. Google her konuda başarılı bir arama motorudur. Gerek görsel aramalar,gerek haber ve videolarda ön planda olmayı başarmıştır.Özellikle Youtube ile bağlantılarında son derece başarılar elde etmiştir. Dünyaca sevilen ve kullanılan bu uygulamanın hiçbir tarayıcı önüne geçemiyor. Elimizin bile alışkanlık haline gelme şeklidir Google. Bu yüzden sürekli Google’den hizmet beklemek ve yararlanmak oldukça güzel bir duygudur.İhtiyaç sahiplerine kazançlar için aracı olan,kaliteli reklam ve uygulama özellikleri fark yaratan bir buluştur.

Google tarihçesinden isterseniz sizlere bir hatırlatma yapalım. Bakalım dünden bugüne gelişiminde var olan asıl gizem ne tam olarak bilgilenelim, öğrenelim. Google online bağlantılara sunarak hizmet sağlayan geniş çaplı bir programdır. Özellikle internet tabanlı hizmetleri ele alarak Dünya’da tanınmış siteleri Adwords sayesinde ön plana çıkartarak değer kazanmaktadır. 19 Ağustos 2004 yılında açılışı yapıldı. Daha sonra bu kadar zaman geçmesine rağmen ilk günden milyonlarca kullanıcısının gönlünü fethetmeyi başardı. Google özellikle son 5 yıl içinde bir efsane haline geldi. Yabancı ülkeler tarafından rağbet görmeye devam etti. Bütün yayıncı şirketleri,holdingler,firmalar Google’nin alt yapısında çalışarak iş ortaklığına girişti. Özellikle web sitesi olanlar Google’nin ücretsiz uygulamaları sayesinde Web siteleri ciddi oranlarda gelirler elde etmeye başladı. Birçok oyun programı,android işletim tabanlı cihazlar,Google’nin uygulamaları ile ün yapmayı sürdürdü. Kısacası Google çok sevilen dünyaca bir ikon oldu.

Google Duvar Kağıtları Uygulaması Çıktı!

Google’nin birbirinden güzel pixel duvar kağıtlarını kendi telefonunuzda kullanmak için,Google’nin yeni geliştirdiği duvar kağıtlarını keşfetmeniz gerekir. Akıllı telefonlarda arka görseli değiştirmeyi hepimiz fazlasıyla severiz. Fakat bazen görüntü kalitesini tam olarak tutturamayız.Google kullanıcılarına daha güzel bir arka plan kullanabilmeleri için değişik görselleri ele alarak yine her zamanki gibi farklılıklar yarattı. Bu da kullanıcıların oldukça hoşuna gitti. Bu durumda Google’nin sizlere sunacağı bu yeni uygulamayı telefonlarınızda arka plan olarak kullanabilir, muhteşem bir görselliği telefonunuzda taşıyabilirsiniz.

Google’nin yeni telefonu olan Pixel ile tanıştınız mı? Google son zamanlar yeni telefonu hakkında bilgilendirmeler yaptığını ve bu aşama süreci bittiği zaman, Türkiye ‘ye bu telefonu, zamanı geldiğinde tanıtılacaktır haberini yapmıştı. Peki, Google’nin bu muhteşem yeniliği hakkında ne kadar bilgilisiniz. Şimdi sizlere Google pixsel telefonunun hakkında detaylı bilgileri paylaşacağız. Bakalım Google’nin geliştirdiği yeni telefonu pixel’in özellikleri neler? Hep birlikte öğrenelim.

Google Pixel Özellikleri

8878_1592– Android one projesi ile ele alınan pixel, görüntü kalitesi ve donanım gücü ile telefon kullanıcılarının aklını başından alacağa benziyor. Donanım özellikleri güçlü bir alt yapıya sahip olduğundan, herhangi bir donma ve yavaşlama söz konusu olmayacaktır.
– Google’ nin birde asistanı var sormayın gitsin. Asistan işinde gayet hızlı ve başarılı bir özelliği ele alıyor. Bu uygulamada Google’nin piyasaya sunduğu yeni nesil pixsel telefon ile eğlenceli dakikalar sizleri beklemektedir. Çok zor durumlarda asistan kısmından destek alabilirsiniz.
– Anılarınızı daha kaliteli bir dosyada depolamaya ne dersiniz? Bütün içerikleriniz ve paylaşımlarınızı sınırsız bir şekilde saklama özelliğini elde edecek bu telefon ile anılarınız uzun yıllar saklama şansına sahip olacaksınız.
– Gündüz ve gece özellikli, yüksek görüntüyü ele alan megapixel oldukça kaliteli kamerası ile video ve resimlerinizde resmi istediğiniz zamana göre uyarlayarak resim keyfini doyasıya yaşayacaksınız.
– Duo görüntülü özelliği sayesinde direk sizi kimin aradığını göreceksiniz.
– Oyun özelliği fazla olup, dilediğiniz kadar oyun uygulamaları edinebileceksiniz.
– Özellikle gümüş mavi ve siyah renk gurubu ile telefondaki uyumu ve zarafete şaşıracak elinizden bırakmak istemeyeceksiniz. Her konuda oldukça özellikli olan yeni nesil Google Pİxel özellikleri hakkında bilgileri sizlere sunduk. Sizleri en yakın zamanda bu telefon ile tanışmaya bekliyor, bu güzel özelliklerden yararlanmanızı temenni ediyoruz.

Google’nin kendi telefonu olan Google pixel tarafından uygulaması geliştirilen yeni modern duvar kağıtları artık her yerde kullanılır hale geldi. Sizlerde bu avantajdan yararlanabilir, Google’nin yeniliğinden yaralanabilirsiniz.
Duvar kağıtları Yandex’in iş birliği ile oluşturulmuştur. Bu yüzden hem Google hem de Yandex uygulaması için geçerli bir programdır. Bu programı eğer android işletim sistemli cihazınız uyumlu olması yeterlidir. Bu özelliği otomatik bir şekilde arka planda kullanabileceksiniz. Bu uygulamayı cihazlarınıza indirerek dilediğiniz değişik tasarımlar ile telefonunuzun arka planını özelleştirebilirsiniz.

Google Maps Nedir?

8878_1645Google maps Google’nin özel geliştirilmiş haritası demektir. Bu haritayı hayata geçirdiğiniz zaman dünya’nın dört bir yanında adreslere ulaşma imkanına sahipsiniz. Çok eski geçmişe kadar gidebilir, o an var olan kareleri anımsayabilirsiniz. Google maps haritası ile artık adres ve sokak bulmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Google’nin geliştirilmiş yön uydusu sayesinde navigasyonlarda adres bulma özelliğiniz aktif hale gelecek size o yön ile en ulaşılır adrese kadar ziyaret etme hakkını sağlayacaktır. Bunun için Google’nin bu uygulamasını bilgisayarlarınıza, akıllı telefonlarınıza hatta tabletlerinize indirmeniz sizlerin açısından fayda sağlayacaktır.

Google maps nedir dediğinizde akla ilk gelen olgu ulaşılabilir bir hizmetin gerçekleşmesi demektir. Çok zor durumlarda adres zorluğunu size yaşatmayan, sokak sokak, cami cami hatta bütün işletme, mağaza ve parklarına kadar adresi bulmanıza aracı olur. Siz aklınızda neyi belirlediyseniz Google maps haritaya adını yazmanız yeterli olacak, işinizin hızlı bir şekilde gerçekleştiğine şahit olacaksınız.

Google Maps’ın Özellikleri;

– Güvenilir hizmet vererek olmak istediğiniz yere sizi ulaştırır.
– Çabuk, hızlı yapısı ile aradığınızı bir kerede bulma imkanını sağlar.
– Yaşam kalitenizi artırarak, sahip olduğunuz değerleri aktifleştirir.
– Sizin sevdiklerinize daha yakın olma ve onlara ulaşma şansını tanır.
– Adreslerde sıkıntı yaşamamanıza öncü olur.
– Aklınızda ,hayalinizde, hatta gitmek istediğiniz tatil planlarında size yol mesafelerini ve kolay hizmet özelliğini önceden tanır.
– Google maps gelişmiş kültürü ve uydusu ile dünya’yı ayağınıza seriyor. Bu hizmet ile işlerinizi kolaylaştırın, hayallerinizi asla ertelemeyin.

Google Adwords Nedir?

8878_1571Teknolojinin gelişmesi ile başlayan Google, internet dünyasının adeta bir fenomeni haline gelmiş bulunmaktadır. Neredeyse herkes günlük yaşantısında internete giriyor özellikle Google’nin arama motoruna girerek bilgi ve işlemlerini bu yönde geliştiriyor. Google arama motorlarında dünyada marka olmayı sürdürüyor. Yaptığı onca yeniliklere rağmen değişik uygulamalar için yeni tasarımlardan vazgeçmeyen Google, hem kullanıcılarını hem de kendi markasını ön plana seriyor. Google’nin çeşitli uygulamaları ve özellikleri bulunmaktadır. Hemen hemen hepsinin farklı bir kulvarda yol aldığını hatırlatmak isteriz. İşte bunlardan birisi Google Adwords’tur. Bu uygulama reklam amaçlo kullanılan web sitelerin hit ve trafik kazanmaları için uygulanan ücretsiz bir sunumdur. Kayıt olduğunuzda sizden ücret kesmiyorlar. Fakat tıklama başına günlük bir bütçeyi ayarlamanız gerekir.Böylece sitenizin büyümesine katkıda bulunuyorsunuz.

Google Adwords’a üye olan ve kazancını reklam yolu ile sağlayan firma ve holdinglerin katılımı sayısızdır. Amaç burada daha etkili reklamlar ve sizin sitenizin fark edilmesidir. Siteniz Google Adwords sayesinde daha çok anlam kazanır büyür. Bu reklam kanalı tıklama başına sizden belli ücretler kesmektedir. Fakat dediğimiz gibi bütçenizi kendiniz ayarlıyorsunuz. Zamanla sitenizi bütün firmalar tanıyor ve reklam kodlarını sizin sitede paylaşarak ek gelir sağlamanıza katkıda bulunuyor. Bu oldukça güzel öyle değil mi? Eğer bir web siteniz varsa ve bundan kimsenin haberi yoksa Google Adwords’un etkili aracı olan bu reklam ağını mutlaka keşfetmenizi tavsiye ediyoruz. Kariyerinizde başarı sağlamak artık hayal değil. Etkili ve kazançlı bir sitem olsun diyorsanız Türkiye’nin en popüler ağı olan Google Adwords’a kayıt olun ve bu reklam ağından yaralanın. Güzel kazançlar, güzel reklamlardan başlar.

G Suite Google’nin En Önemli Uygulaması Oldu!

Google’nin popüler ağı G Suite’ye öncelikle abone olmanız gerekir. Abone olanlara sağlanan avantajlar oldukça fazladır. Bu hizmet iki yönlü ele alınmaktadır. Bunlar bireysel hizmetler ve kurumsal hizmetlerdir. Gmail, fatura işlemleri, dokümanlar, son raporlar aklınıza takılan her şeyi bu ağ ile sorma şansına sahipsiniz. Buradan yardım alma hakkına ulaşacak ancak kayıt olarak bu imkanlara sahip olacaksınız. Çünkü, Google kendi ağına üye olanlara daha fazla hizmet sağlamaktadır. G Suite abonelerine özel müşteri desteği tam olarak nasıl sağlanmaktadır? Birazdan sizlere bu konu hakkında detaylı bilgilerden bahsedeceğiz.

Google’nin başarılı bir ağı olan G Suite yakın zamanda aldığımız bir habere göre, Bussiness ve Premium işletmelerini sunmayı planlıyor. Her geçen gün müşterilere olan yoğun ilgi Google sayesinde büyümeye, yol almaya devam etmektedir. Bundan sonra Google üzerinden kullandığınız her şey bulut depolama, dokümanlar, dosyalar, anlık mesajlaşmalar, Google takvim, Google haritası, navigasyon, e mail seçenekleri aklınıza gelebilecek her şey bu alanda toplanacak ve siz bu konuda dikkat dağınıklığı yaşamadan bu yerel işletme ile her türlü bilgilerinizi düzenli, toplu bir şekilde takip etme şansını yakalayacaksınız. G Suite, 7/24 saat destek sağlayan geniş çaplı bir platformdur. Her türlü yardım için irtibata geçebilirsiniz. G Suite destek ve yardım hattı : 0800 142072697 tamamen ücretsiz hizmet vermektedir.

Google’nin En Popüler Uygulaması Chrome

Google chrome eklentisi ve gelişmiş mağazası ile birbirinden güzel özellikli tema ve uygulamaları kullanıcılarına sunmaktadır. Google Chrome mağazasında bu eklentilere temalara, uzantılara sahip olmanın tek yolu, tarayıcınızı Google Chrome üzerinden geliştirmek olacaktır. Ücretsiz kayıt olarak hemen son sürüm ve güncellemelerden haberdar olabilirsiniz. Google Chrome mağazasında neler var neler. Aklınıza gelebilecek en gelişmiş uygulamalar, temalar, oyunlar, uzantılar, geliştirilmiş araçlar bulunmaktadır. İsterseniz uygulamalardan başlayalım bakalım Google Chrome mağazalarında hangi uygulamalar bulunmaktadır.

Google Uygulamaları

– Excel çevrimiçi
– One note çevrimiçi
– Lucitchard
– Surweylegend
– Postman
– Google keep
– Mix music online
– Kami
– Google classroom
– Geogebra math Apps
– Youtube
– Google play music
– Google play store
– Google play books

8878_1574Google’nin bunun gibi nice uygulamaları mağazada yer almaktadır. Siz bunlardan işinize yarayanı seçerek tamamen ücretsiz bir şekilde yararlanma hakkına sahip oluyorsunuz. Tema ve diğer özelliklerinden yaralanmak için yapmanız gereken sadece Google Chrome’yi indirmek olacaktır. Daha sonra oyun, uygulama, tema hangisini kullanmak isterseniz onları ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Google hem arama motoru hem de son sürüm tarayıcısı ile kullanıcılarına en iyisini sağlamaya devam etmektedir.

Google’nin En Güzel Uygulaması Google Play Store’nin Önemi

Google play store nedir isterseniz sizlere bu konu hakkında bilgilendirelim. İnternet üzerinden en çok kullanılan oyun ağı olan Google play store kendi geliştirilmiş mağazası ile kullanıcılarına binlerce oyun uygulamasını sunmaktadır. Google play store android işletim sistemine bağlıdır. Ancak bu cihazlara uyumlu telefonlar, tabletler bu uygulamayı edinme hakkına sahiptirler. Google play store sadece oyun ağında değil, film, sinema, kitap son konuları da ele almaktadır. Bu nedenle kullanıcılar bu uygulamayı oldukça fazla sevmektedirler.

Google play store uygulaması eğer cihazınızda yok ise hemen Google chrome arama motoruna Google play store indir yazıyorsunuz. Daha sonra bu uygulamayı ücretsiz bir şekilde indirerek akıllı telefonlarınıza indiriyorsunuz. Bu uygulamaya ulaşabilmeniz için, cihazınızın uygulamalar sekmesine gidiyorsunuz. Orada indirdiğiniz bu uygulama mevcuttur. Daha sonra bu uygulamayı tıklayarak orada var olan mağazalara gezerek en sevdiğiniz uygulama ve oyunlardan yararlanma hakkına sahip oluyorsunuz. Google play store uygulamasını sorunsuz bir şekilde sağlamak için telefonunuzda adobe flash player eklentisinin olması gerekir. Bu programın daha hızlı, donmadan işlem yapmanıza aracı olacaktır. Güvendiğiniz kaynaklarda oyun indirmek her zaman sizlerin yararına olacaktır. Google play store indirerek güvenli kaynaktan dilediğiniz gibi özgür iradeniz ile oyun indirme keyfini yaşayabilirsiniz.

Yazar:Suna Korkmaz

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku