Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Google Pixazza

0 117

pixazzaDünyanın en fazla kazanan sitesi google yeni internet reklamcılığı programını kurdu.Şüphesiz google’ın en büyük kazancı olan ve internette rakibi olmayan adwords ve adsense’den sonra şimdi de pixazza.

Peki nedir bu pixazza ne işe yarar?
İnternet reklamcılığının lideri google, daha fazla kazanmak ve kazandırmak için kolları sıvadı.Google ekiplerinin yaptıkları çalışmalar sonucu web sitelerinden daha iyi verim almak için ,web sitelerinde en fazla dikkat çeken şeylerin yani resimlerin üzerine odaklandılar.Böylece resimlere reklam verme fikri yani pixazza ortaya çıktı.

pix1sPixazza’nın en büyük farkı satış özelliğidir satışlardan reklam veren sitenin kar almasıdır.Marketing alanında daha fazla sessiz kalamayan google sessizliğini bozdu.Amazon ,ebay gibi sitelerin satış ortaklığı programına benzeyen pixazza şimdiden rakiplerini düşündürmeye başladı.

Bir çok web site sahibi ve webmaster pixazza’nın çıkmasından sonra içerik olarak resime daha çok yer ayırmaya başladılar.Google’ın bu uygulayı yapmasından sonra internette resimlerin baş rol oynadığı magazinsel site sayılarında büyük artışlar görüldü.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku