pixazzaDünyanın en fazla kazanan sitesi google yeni internet reklamcılığı programını kurdu.Şüphesiz google’ın en büyük kazancı olan ve internette rakibi olmayan adwords ve adsense’den sonra şimdi de pixazza.

Peki nedir bu pixazza ne işe yarar?
İnternet reklamcılığının liderigoogle, daha fazla kazanmak ve kazandırmak için kolları sıvadı.Google ekiplerinin yaptıkları çalışmalar sonucu web sitelerinden daha iyi verim almak için ,web sitelerinde en fazla dikkat çeken şeylerin yani resimlerin üzerine odaklandılar.Böylece resimlere reklam verme fikriyani pixazza ortaya çıktı.

pix1sPixazza’nın en büyük farkı satış özelliğidir satışlardan reklam veren sitenin kar almasıdır.Marketing alanında daha fazla sessiz kalamayan google sessizliğini bozdu.Amazon ,ebay gibi sitelerin satış ortaklığı programına benzeyen pixazza şimdiden rakiplerini düşündürmeye başladı.

Bir çok web site sahibive webmaster pixazza’nın çıkmasından sonra içerik olarak resime daha çokyer ayırmaya başladılar.Google’ın bu uygulayı yapmasından sonra internetteresimlerin baş rol oynadığı magazinsel site sayılarında büyük artışlar görüldü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here