asus3Şüphesiz Dünya’nın en büyük bilgisayar deviolan Microsoft , 2010 yılının başlarında Windows dokunmatik ‘in çıkacağı sinyallerini verdi.Bu sayede Klavye , Fare gibi ara donanım birimleri de tarihe karışmış olacak. Şu ana kadar nasıl bu ara donanım birimlerini kullanmaya alışıp öğrenmişsek bu alışkanlıklar da tarihe karışacak ve yeni sisteme alışmaya çalışacağız.Zaten bunun sinyallerini de Bill Gates California Seminerine başlarken yaptığı “Sistemle kurduğunuz ilişki dramatik bir şekilde sona erecek” sözleriyle vermişti. Windowsişletim sistemi’nin gelişim süresi şu şekilde olmuştu :

Windows 3.0 ile sisteme 1990 yılında başlanmış, Daha sonra Windows 95 sistemiile 90 lı yılların ortalarında tanışmıştık. Işletim sistemlerinde devrim sayılabilecek milenyum değişimini Windows da Windows XP ile 2002 yılında hayata geçirmiş Windows Vista da 2007 Yılında kullanıcılarıyla buluşmuştu. Sırada ki işletim sistemimize de Windows 7 yerleşmiş oldu.

Göründüğü üzere teknoloji dur durak bilmeden yoluna devam ediyor. Bunun öncülüğünü yapan firmalar da zamanla Dünya üzerinde kalıcı bir zemine oturmaya başlıyor.

windows7a2

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here