Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Gülsuyunun Yararları Nelerdir?

0 432

Gülsuyunun Yararları Nelerdir?Günümüz insanı büyük şehirlerde trafik, iş derken kendisine zaman ayıramayacak duruma geliyor. Güneş ışınlarının kötü etkisi, makyaj kalıntıları böylece havalanamayan cilt derken hemen her insan çeşitli cilt problemleri yaşamaktadır. Güneşin zararlı ışınlarından oluşan koyu lekeler, sivilcelerin bıraktığı izler bunlardan bazılarıdır. Cildi için yeterli zamanı ayıramayan bayanlara özel doğal ve 2 dk süren bir çözüm yolu var, gülsuyu. Gülsuyunun yararlarını saymakla bitiremeyiz sanırım, kullanım alanı da yararları kadar uzun, cilt bakımı, saç bakımı, lekeler, hafıza bunlardan bazılarıdır.

Gülsuyunun özellikle cilde oldukça yararları vardır. Öncelikle cilde duruluk ve parlaklık kazandırır. Cildin nem dengesini düzenler. Cilt lekeleri ve cilt kırışıklıkları içinde oldukça yararlı olan gülsuyu, kullanıldığında cildi gün boyu zararlı etkilerden koruyor. Aynı zamanda tonik olarak da kullanılan ve çatlamış ellere iyi gelen gülsuyunun yatıştırıcı özelliği de bilinmektedir. Kırışıklıklara da oldukça iyi gelir.

Gülsuyunun Yararları Nelerdir?

Saçlara uygulandığında kepeğe karşı iyi gelir ve saça parlaklık verir.

Gözaltı morlukları içinde kullanılan gülsuyu ile göz altlarınızı gül suyu ile silerek, burada bulunan göz altında oluşmuş yağ bezelerinin ve oluşan morlukların gitmesinde yararı oluyor.

Aynı zamanda gül kokusu zihni açıyor ve hafızayı güçlendirdiği söyleniyor. Güne gül suyu kokusuyla başlayan insanların hafızalarında belli bir oranda artma olduğu görülmüştür.

Gülsuyunun Yararları Nelerdir?

Değişik kullanım şekilleri olan gülsuyunu çeşitli maskeler halinde hazırlayarak kullanabileceğiniz gibi pamukla cildinizi arındırarak da kullanabilirsiniz.

Evde nasıl gülsuyu hazırlanır?
Olgunlaşan güllerin yaprakları toplanır, kokulu gül olmalıdır. Cam kavanoza konur,üzerine su eklenir ve bir süre bekletilir.

Yazar: Özge SEFİ

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.