Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Havlular Nasıl Temizlenmelidir?

0 399

7892_72Beyaz ya da renkli her havlu banyo, mutfak ve el havlusu olarak kullanılmaktadır. Çok sık kullanılan havlular yıkandıkça sertleşebiliyor. Yumuşak ve temiz bir havlu elde etmek için havluların temizlemesinde özen göstermelisiniz. Havlular nasıl temizlenir ve nasıl yumuşak hale getirilir birkaç yöntemle anlatmaya çalışacağız.

Havlularınızı yıkamadan önce mutlaka renkli ve beyaz olarak ayırmalısınız. Hepsini bir yıkadığınızda beyaz renkli havlularınızın renkleri gidebilir. Genel olarak havlular yıkanacakken çarşaf ya da beyaz renkli kıyafetler ile yıkanır. Bu yöntem havluların sertleşmesine sebep olur. Havlularınızı herhangi bir eşyanız ile yıkamak yerine havlularla beraber yıkamanız havlularınızın yumuşaklığını etkileyecektir. Çok kirli havlularda öncelikle leke çıkarıcı ya da sıvı deterjanlar tercih etmelisiniz. Ön yıkama yapıp daha sonra tekrar normal yıkama işlemi yapmalısınız. Havlularınıza yumuşatıcı eklemeyi unutmamalısınız. Kokusunun ve dokusunun daha iyi olmasını sağlar. Bazı kişilerde kokuya ya da deterjana karşı alerjiler söz konusu olabilir. Yumuşatıcı yerine deterjan ile yıkadığınız havlularınızı kuruduktan sonra ütülemenizde fayda var. Havlu yıkamalarında en çok tercih edilen ve yumuşatıcı olarak da bilinen beyaz sirke tercih edilebilir. Bu sayede alerji problemi olan kişilerinde herhangi bir reaksiyonlar karşılaşması engellenmiş olur.

Havlular nasıl temizlenir sorusu çok fazla sorulmaktadır. Yumuşak bir havlu için uygulayacağınız yöntem ön yıkamadan sonra normal yıkama da yumuşatıcı katmak ve sonrasında ütülemek havlularınızın yumuşak olmasını sağlar.

Yazar:Ensar Türkoğlu

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.