Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Islak Olan Yüzü Silmede Kullanılan Havlu Bu Esnada Yüzü Nasıl Sabote Eder?

0 769

Cilt bakım rutinleri, genellikle ortaya belirli bir durum çıktığında ve özellikle de mevsimlere göre değişir. Bu mevsim değişmelerinde hormonal sivilceler ile baş etmek için rutinler değiştirilir veya yeni bir Kore güzellik ürünü ya da sistemi piyasaya sürüldüğünde ortaya çıkar. Fakat tüm deneme süresince sabit kalan şey temizlikten sonra daima bir havlu kullanmaktır. Ancak, kullanılan o havlu cilt için olumsuz sonuçlar doğurabilir.

KIslak Olan Yüzü Silmede Kullanılan Havlu Bu Esnada Yüzü Nasıl Sabote Eder?eseler, cilt bakım uzmanları tarafından sıklıkla eleştirilir, çünkü temizlik sırasında deriye aktarılabilecek kir ve bakteri oluşturabilirler. İşin ilginç yanı, keseler için yapılan bu aynı uyarılar, günümüz şartlarına gelene kadar havlulara kadar uzanmamıştır. Günümüzdeki güzellik trendlerinin çoğunda olduğu gibi, havlu olmayan yöntem Kore’den gelmektedir. Kadınlar için yüzlerini havluyla kurutmamak aslında yaygın bir uygulamadır. Kore’de yaygın olan havlu kullanmama durumun genel olarak bu kadar yaygınlaşmamasının sebeplerinden birisi de, bazı güzellik uzmanlarının havlu kullanımı ile ilgili sorun olmadığını düşünmelerinden kaynaklanır.

Bir havluyu atmanın en büyük yararı cildin daha akıcı olmasıdır. Sürtünme, çekme ve ovalama, temizlenmiş yüzleri tahriş edebilir ve tahriş haricinde tabi ki bir de bakteri bir sorundur. Havluların, rutin olarak temas ettiğimiz neredeyse her yüzeyde olduğu gibi, kuruduktan sonra cildinize yeniden dağıtılabilen bakteri toplayabildiği bir gerçektir. Temiz olduğu düşünülen havlular bile temiz olmayabilmektedir. Bir tuvalet, 6 ila 20 ayak yarıçapında asılı olan bir havluya bakteri gönderilebilmektedir.

Uzmanlar, yüzün kurumasına izin vermemek yerine cildi kurutmak için ellerinizi kullanmanızı önerirler. Cildi nemli kalana kadar hafifçe vurarak, burada boyuna dokunulduğundan emin olunması gerekiyor, kurutma işlemi yapılmalıdır. Damlamadan endişe edenler lavabonun üzerinde eğilirken rutini yapabilirler. Bu işlem için birkaç dakika yeterlidir. Bu nedenle havluyla karşılaştırıldığında çok daha fazla çaba gerektirmediği görülecektir.

Havluyu atmanın bir başka nedeni, yüzü kuru tutmanın cilt bakım rejimini artırmaya yardımcı olabileceğidir. Nemli bir cilt nemi daha iyi aldığı için, hafif nemli yüz aslında güzellik ürünleri için mükemmel bir tuvaldir. Havluları tamamen boşaltmaya hazır olmayanlar yüzeyi yumuşak, yüzde 100 pamuklu bir havluyla vurarak kurulama işlemi yapılmalıdır. Zaman içerisinde yavaş yavaş havluyu kullanma denenmeli ve cildinizde bir değişiklik yaratıp etki bırakıp bırakılmadığına bakılmalıdır.

Kaynakça:
thefashionspot.com/beauty/760369-your-towel-is-sabotaging-your-skin/

Yazar:Gökçe Cömert

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku