Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Himayala Tuz Lambası Nedir? Ne İşe Yarar?

2 297

Himayala Tuz Lambası Nedir? Ne İşe Yarar?Himayala tuz lambası;

Günümüz de popülerliği artmakta olan himayala tuz lambası geçmiş 2 bin yıl öncesine dayanan bir tarihçesi vardır. Tuz lambası faydasından habersiz belki evimizin dekorasyonunun tamamlamak için kullanmış olduğumuz ancak faydasından bir haber olduğumuz oldukça faydalı bir üründür. Himayala tuz lambası farklı renklerle boyanmış kaya tuzunun içine küçük bir aydınlatıcı ampul yerleştirilerek kullanılır. Aslı kulanım amacı hastalıkların tedavisidir. Belki de bu işe yaradığından bir haber olduğumuz bu ürün evimizin pozitif enerji kaynağıdır.

Kaya tuzu mağaraları eskilerin tedavi amaçlı kullandığı mekanlardır. Bir çok derdin nihayete kavuştuğu bu mağaraları minyatürleştirerek evimize renk katıcı şirin minik tuz lambaları olarak kullanmaktayız. Tuz lambasının içindeki ışık ısındıkça himayala kaya tuzunun negatif iyonlarla havanın kalitesini arttırır. Himayala tuz lambası havaya hem pozitif iyon verip ortam ferahını oluşturur. Hem de negatif iyonları arttırarak ortamdaki zararlı bakterilerin yok edilmesini sağlar. Özellikle evimizde artan elektronik aletlerle televizyon radyo vericileri kablosuz internet sinyalleri telefonlarımız dan maruz kaldığımız radyo aktifler bizi bedenimizi en önemlisi de beynimizin işleyişi olumsuz yönde etkiler. Himayala tuz lambaları bu ortamda bulunan zararlı sinyallerin yok olmasını da etkendir.

Faydaları sayılamayacak kadar çoktur işte himayala tuz lambasının faydaları;

Havayı temizler evimizdeki negatif elektriği alır. Elektromanyetik sinyalleri ve havadaki infeksiyonları azaltır. Yani evimizde bulunan bütün elektronik aletlerin görmediğimiz zararlı bileşenlerini yok eder. Astım ve alerjik bronşit rahatsızlığı olan kişilerin rahatsızlıklarının evde tedavisinde rol üstlenir. Çok sayıda klinik çalışmasında himayala tuz lambalarının astım ve alerjik reaksiyon geçiren kişilerin üstünde olumlu etkileri saptanmıştır. Uyku düzensizliğiniz varsa himayala tuz lambası derdinize çare olabilir. Uyku düzensizliğinin ilk belirtisi olan aşırı asabiyet ve ruh halinde bozukluklar himayala tuz lambasının çözebileceği sizin için büyük ama onun için küçük bir problemdir.

Himayala Tuz Lambası Nedir? Ne İşe Yarar?Himayala tuz lambası alırken dikkat etmeniz gereken şeyler ise sahte olup olmadığıdır bunu bir kaç yöntemi vardır. Eğer çok dayanıklıysa düşmelere ve kırılmaya karşı tepki vermiyorsa o sahte olabilir, çünkü himayala tuz lambası oldukça narin ve kırılgandır. Çok fazla ışık yayıyorsa buda sahte olduğu anlamına gelir himayala tuz lambası odayı aydınlatacak kadar ışık vermez. Himayala tuz lambasının madeni Pakistan‘dır. Eğer size ürünü satan kişi başka bir ülkeden geldiğini söylüyorsa muhtemelen buda sahte himayala tuz lambasıdır. Son olarak kuru ise o da sahtedir. Tuz yapısı gereği neme karşı koyamaz ve ışığını yaktığınızda eğer lambanızın dışında terleme veya ıslaklık saptayamıyorsanız buda sahte tuz lambası olabilir. Mutlaka tuz lambanızı alırken bu özelliklere dikkat edin.
Sağlınız için evinizin kalitesini arttırmak için mutlaka güvendiğiniz bir yerden hemen bir tane alın ve evinizin baş köşesine oturtun. Sağlık doğada yeter ki doğru kullanmasını bilelim.

Yazar:Merve Yılmaz

2 Yorumlar
  1. Çankırı Tuz Lambası diyor

    Tuz lambasının bilinmeyen en önemli etkilerinden birisi de higroskopik etkisi yani güçlü nem çekme özelliğidir. Çok nemli alanlarda yaşayanlar tuz lamba ile ortamın nemini dengeleyebilir.

  2. tuz lamba diyor

    Özellikle uyku sorunu olanlar kullanmalı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.