Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Baz İstasyonlarının Zararları Nelerdir?

535

Baz İstasyonlarının Zararları Nelerdir?Baz istasyonlarının zararları

Baz kelime anlamı olarak İngilizce’den dilimize geçmiş ” bass ” olarak tanımlanır. Baz istasyonu mobil cihazların birbirleriyle iletişimini sağlamak için görünmeyen sinyallerle iletişim kurmamızı sağlayan teknolojik bir üründür. Her geçen gün apartmanlarda rezidanslarda kurulmuş ve anten görevi gören baz istasyonlarının insanlara zararları maalesef gerçektir. Bilinçsiz kullanıcılar baz istasyonlarından üç beş kuruş kar etmek için Gsm operatörleriyle para karşılığı sözleşmeler imzalar ancak çevresine yaydığı görünmez zehirden haberdar değildir.

3 çeşit baz istasyonu vardır:

Makroseller: İnsanların doğal yaşamından uzak yurt dışında kırsallara kurulan baz istasyonlarıdır.
Mikroseller: İnsanların yaşadığı şehirlerin uzağında kurulan baz istasyonlarıdır.
Pikoseller: dar sokaklara tünellere kurulan şiddeti makrosel ve mikosele oranla daha düşük seviyeye indirgenmiş bas istasyonlarıdır.Baz istasyonlarının yapısı iki mobil cihazın birbiriyle iletişimi yada hücresel veri alış verişinde kullanılan görünüş olarak uydu alıcılarına benzeyen ancak işleyiş olarak tamamen farklı bir düzeneğe sahiptir. İşleyişi ise gsm iletişiminin kapsama alanını maksimum seviyeye ulaştırmak için kullanılır.

Baz istasyonlarının zararları çevreye yaydığı elektromanyetik sinyallerin insan hücresinin yapısını bozmakta başrol oynar. Buda bizim için hastalıklara davetiye demektir. İnsan hücre yapısının bozulması demek, insan hücresindeki protein, magnezyum vb. Olumlu hücrelerimizin birbirine yapışmasını ve genetik bozukluk dışındaki hastalıklarının bedenimizde oluşmasına sebep olması demektir. Ayrıca bu etkilerin sonucunda ilerleyen yaşlarda alzheimer olabildiğimiz gibi güncel hayatımızda sinir sitemimi bozuklukları, asabiyet, epilepsi, stres, huzursuzluk, uyku bozukluklarına maruz kalacağımız bir çok hastalığın yakınında olduğumuzun işaretidir.

Baz İstasyonlarının Zararları Nelerdir?Radyo aktif dalgalar ilerleyen yaşlarda işitme kaybına yol açar. Radyasyona maruz kalmış kişilerde kısırlık yada gebe kalma durumunda otizmli çocuk dünyaya getirmesi yüksek olasılar içine giriyor. Baz istasyonların yaydığı radyasyona maruz olan her 3 kişiden birinin 20 sene sonra kansere yakalanma ihtimali yüksek olacak. Ve 20 yıl sonra kanser vakaların da bir patlamaya şahit olacağız. Baz istasyonlarının zararlarından bir başkası ise kalp damar hastalıklarıdır. Gözümüzle görmediğimiz bu radyasyon ışınlarını bedenimizdeki her organımız görüyor. Çevremizde sırf para kazanmak için baz istasyonu kuran kişiler varsa bunu yetkili mercilere dilekçe vererek kaldırılmasını sağlayabilir. Bilinçli olalım ki ilerleyen hayatımızı kaliteli yaşayalım. Unutmayın her şeyin başı sağlık.

Yazar:Merve Yılmaz

Bunları da beğenebilirsin

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku