Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Instagram Takipçi Sayısını Arttırmanın Yolları

0 261

Instagram Takipçi Sayısını Arttırmanın YollarıGünümüzün kullanıcı sayısı yüksek uygulamalarından instagram, hem kişisel hem de kurumsal kullanıcıları için popülerliğini korumaktadır. Instagram kullanıcıları tarafından en çok talep edilenlerin başında, geniş kitlelere ulaşmak gelmektedir. Ünlü kişiler ya da markalar popülerlikleri sayesinde kısa sürede hatırı sayılır bir kitleye ulaşabilirler. Ancak sıradan kişiler için bu daha zahmetli bir iştir. Ancak imkansız değildir. Takipçi sayısı artırmak için gerekli olan birkaç adım düzenli olarak uygulanırsa takipçi sayısında artış gözlenecektir.

1-Hashtag Kullanımı

Sahip olunan hesap kişisel ya da kullanıcı hesabı olsun, instagram sayfasına takipçi kazandırmanın en önemli ve hızlı yolu hashtag kullanımıdır. Ancak sayfayı takip eden kullanıcıların kalıcı olmaları için doğru hashtag kullanımı şarttır.

Instagram yaklaşık olarak 30 hashtag kullanımına izin vermektedir. Yapılan yanlışların başında kullanılan hashtag sınırının zorlanması gelmektedir. Paylaşım ile alakasız olarak kullanılan hashtagler sonucunda kısa sürede takipçi sayısı artmakta ancak bu takipçiler zamanla sayfayı takip etmeyi bırakmaktadırlar. Eğer takipçilerin kalıcı olması isteniyorsa; paylaşımın altına paylaşımla alakalı ve belli sayıda hashtag kullanılmalıdır. Bu sayede hem hızlı hem de kalıcı takipçi kazanılacaktır.

2-Düzenli olarak Paylaşım Yapılmalı

Takipçi sayısını kalıcı ve hızlı olarak artırmanı yollarından biri de istikrarlı olarak paylaşım yapmaktır. Uygun zamanda ve belirli aralıklarla yapılan gönderi paylaşımı, sayfanın popülerliğini korur ve güncel kalmasını sağlar.

Ayrıca düzenli paylaşım yapmak, kişilerin takibi bırakmalarını da önleyecektir.

3-Etkileyici Filtreler Kullanın

Sıkıcı, yeterince ilgi çekmeyen, kalitesiz fotoğraflar instagram kullanıcıları tarafından görmezden gelinir. Bu fotoğraflar instagram filtre ve efektleri ile etkileyici ve canlı bir hale getirilebilirler.

4-Yorum yapın, beğenin, soru sorun

Instagram sayfalarının popülerliği bir anlamda bulundukları etkileşime de bağlıdır. Takipçi sayısı artırılmak istenen sayfanın konseptine uygun diğer sayfalar tespit edilmelidir. Bu sayfaların paylaşımlarının altına yorum yapılmalı ve gönderileri beğenilmelidir. Yapılan bu yorum ve beğeniler diğer kullanıcıların ilgisini çekecektir.

5-InstaStory

Instagram Stories’ de paylaşımlar yaparak, takipçilerin dikkati çekilmelidir. Ayrıca bu diğer kullanıcıları da sayfaya çekecektir.

7-Instagram Takipçi Hilesi

Bu yöntem tavsiye edilmemektedir. Takipçi satan ya da takipçi kasan kişilere güvenilmemelidir. Gelen takipçiler organik olmadıkları için kısa sürede takibi bırakacaklardır. Takipçi sattığını söyleyen kişilere ödenen paralar da boşa gidecektir.

Sonuç olarak instagram takipçi sayısı artırılmak isteniyorsa; mutlaka organik yollara başvurulması tavsiye edilir

Yazar:Elif Çetİnel

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.