Sizlere daha önce öğrenci organizasyonlarından ve çalışıp para kazanabileceğinizyapılanmalardan bahsettim. Bu sefer ki yapılanma içerik olarak aynı gibigörünse de biraz daha farklı. Dünya üzerinde WAT,İnterfly gibi organizasyonlara nazaran çok fazla adı duyulmamışbir yapılanmadır Interfly…

Yolculuk yapacağınız araçtan bahsetmek istiyorum öncelikle, aslında işin en güzel ve etkileyici kısmı belki de bu nokta. Dünyayı trenle dolaşıyorsunuz. Yapmanız gereken bilet almak fakat basit bir bilet değil. WAT organizasyonundakigibi öğrenci olmanız koşulu yoktur,sadece 26 yaşından küçükseniz bilet fiyatlarıdaha ucuz ve daha idealdir. Yaş sınırlaması yoktur. Sizlerin önüne koyulan tek engel,İnterrail’ın belirlediği ülkelere gidebilmeniz içino ülkede en az 6 ay yaşamış olmanız ya da komşu bir ülkede bulunmuş olmanız şartıdır. Bunun yanı sıra çalışıp, para kazanma durumunuz yok yani bu organizasyon sadece seyahatve kültürel amaçlıdır.Biletler farklı şekilde sunulmaktadır.

1) Global Bilet:
Bu bilet yaşadığınız ülke hariç, İnterrail’ın belirlediği tüm ülkelerde geçerlidir. Bu ülkeler görülmesi gereken ve eğlenceli ülkelerdir isim isim sıralayacak olursak: Avusturya (Lichtenstein dahil), Belçika, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya,Almanya, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, Yunanistan, Macaristan, Makedonya, İtalya, Lüksemburg, Karadağ, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Türkiye.

2) Tek Ülke Bileti:
Adından da anlaşılacağı gibi bir bilete sahipsiniz ve fiyat konusunda sizlere seçenekler sunulur bu ülkeler ve fiyatlar şu şekilde ayırt edilir. 1. seçenek en pahalı, 4. seçenek ise en ucuz bilet kapsamında yer alır.

1. Seçenek: Fransa, Almanya, İngiltere, İrlanda, Norveç, İsveç
2. Seçenek: Avusturya, BeNeLux, Finlandiya, Yunanistan Plus, İtalya, İspanya, İsviçre
3. Seçenek: Hırvatistan, Danimarka, Yunanistan, Macaristan, Polonya, Portekiz, Romanya
4. Seçenek: Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Makedonya, Sırbistan, Slovakya, Slovenyabunun yanı sıra Türkiye Yunanistan Plus bileti ayrıcalıklı olarak Yunanistan İtalyaarası yolculuğunuzu da karşılamaktadır.

3) Flexy Bileti:
Bu bilet tren sayısını kısıtlayarak fiyatları ucuzlatmak amaçlıdır. Seferler konusundazaman zaman yaşanan sıkıntıdan dolayı getirilen bu uygulama sayesinde organizasyonakatılan kişiler trenler konusunda sıkıntı yaşamayacak ve fiyat değişikliğindenolumsuz etkilenmeyecektir artı bir bilettir.

Yazar: Ali ERSOY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here