Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Interrail Nedir? Kimler Katılabilir?

0 398

Interrail Nedir? Kimler Katılabilir?Sizlere daha önce öğrenci organizasyonlarından ve çalışıp para kazanabileceğiniz yapılanmalardan bahsettim. Bu sefer ki yapılanma içerik olarak aynı gibi görünse de biraz daha farklı. Dünya üzerinde WAT,İnterfly gibi organizasyonlara nazaran çok fazla adı duyulmamış bir yapılanmadır Interfly…

Yolculuk yapacağınız araçtan bahsetmek istiyorum öncelikle, aslında işin en güzel ve etkileyici kısmı belki de bu nokta. Dünyayı trenle dolaşıyorsunuz. Yapmanız gereken bilet almak fakat basit bir bilet değil. WAT organizasyonundaki gibi öğrenci olmanız koşulu yoktur,sadece 26 yaşından küçükseniz bilet fiyatları daha ucuz ve daha idealdir. Yaş sınırlaması yoktur. Sizlerin önüne koyulan tek engel,İnterrail’ın belirlediği ülkelere gidebilmeniz için o ülkede en az 6 ay yaşamış olmanız ya da komşu bir ülkede bulunmuş olmanız şartıdır. Bunun yanı sıra çalışıp, para kazanma durumunuz yok yani bu organizasyon sadece seyahat ve kültürel amaçlıdır.Biletler farklı şekilde sunulmaktadır.

Interrail Nedir? Kimler Katılabilir?1) Global Bilet:
Bu bilet yaşadığınız ülke hariç, İnterrail’ın belirlediği tüm ülkelerde geçerlidir. Bu ülkeler görülmesi gereken ve eğlenceli ülkelerdir isim isim sıralayacak olursak: Avusturya (Lichtenstein dahil), Belçika, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya,Almanya, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, Yunanistan, Macaristan, Makedonya, İtalya, Lüksemburg, Karadağ, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Türkiye.

2) Tek Ülke Bileti:
Adından da anlaşılacağı gibi bir bilete sahipsiniz ve fiyat konusunda sizlere seçenekler sunulur bu ülkeler ve fiyatlar şu şekilde ayırt edilir. 1. seçenek en pahalı, 4. seçenek ise en ucuz bilet kapsamında yer alır.

Interrail Nedir? Kimler Katılabilir?1. Seçenek: Fransa, Almanya, İngiltere, İrlanda, Norveç, İsveç
2. Seçenek: Avusturya, BeNeLux, Finlandiya, Yunanistan Plus, İtalya, İspanya, İsviçre
3. Seçenek: Hırvatistan, Danimarka, Yunanistan, Macaristan, Polonya, Portekiz, Romanya
4. Seçenek: Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Makedonya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya bunun yanı sıra Türkiye Yunanistan Plus bileti ayrıcalıklı olarak Yunanistan İtalya arası yolculuğunuzu da karşılamaktadır.

3) Flexy Bileti:
Bu bilet tren sayısını kısıtlayarak fiyatları ucuzlatmak amaçlıdır. Seferler konusunda zaman zaman yaşanan sıkıntıdan dolayı getirilen bu uygulama sayesinde organizasyona katılan kişiler trenler konusunda sıkıntı yaşamayacak ve fiyat değişikliğinden olumsuz etkilenmeyecektir artı bir bilettir.

Yazar: Ali ERSOY

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku