Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Akademisyenlerin Tercüme İhtiyacına Kolay Çözüm Geliyor

0 1.021

Akademik dil, akademisyenliğin herhangi bir dalında günlük yaşamımızda kullanılan dilden çok farklıdır. Kendi alanına özgüdür. Sosyal bilimlerde, fen bilimlerinde veya mühendislikte, her gün her gün yayınlanan yeni makaleler yayınlanmaktadır. Her alandaki akademik dergilerin sayısı göz önüne alındığında, bir yılda dünyada yayınlanan toplam makale sayısı çok fazladır. Bu nedenler düşünüldüğünde, akademik çevirinin zorlukları fark edilebilir. Akademisyenlerin kariyerleri açısından da oldukça önemli olan akademik çeviri hizmeti, kalite ve profesyonellik standartları çerçevesinde yapılmazsa dergilerde yayınlanması için gönderilen makalelerin geri çevrilmesine kadar sebep olabilmektedir. Bu sebepten, akademik çevirinin terminolojik gereklilikleri ne olursa olsun profesyonel çeviri ile yapılması kritik rol oynamaktadır.

Tıp Alanında Akademik Çeviri

Tıpta ise genellikle terimler Latince isimleriyle kullanılırlar. Her ne kadar bu terimlerin Türkçe’de karşılığı olsa da doktorlar kendi aralarında Latince kelimeleri kullanırlar. Bir tıp makalesi ya da konferansını tercüme eden kişi Latince kelimeleri Türkçeye çevirip çevirmeme konusunda arada kalabilir. Eğer İngilizceden çeviri yapılıyor ise, kullanılan İngilizce terimler Türkçeye çevrilirken Latince ismi kullanılır. Bu sebepten, tıp çevirisi alanında yine tercümanın konu hakkında bilgili olması gerekir. Bu sebepten, tıp alanında da akademik çeviri hizmeti alırken mutlaka profesyonel ve kurumsal bir tercüme bürosu ile çalışılması alınacak olan hizmetin kalitesini belirlemektedir.

Akademisyenlerin Tercüme İhtiyacına Kolay Çözüm Geliyor

Akademik Çeviride Hızın Önemi

Akademik çeviri hizmeti alırken, göndermiş olduğunuz herhangi bir makale, dosya, proje ya da sunum herhangi bir kuruma belirli tarihte gönderilmesi gerekebilir. Bu gibi durumlarda, çeviri siparişlerinizin zamanında teslim edilmesi oldukça önemlidir. Profesyonel çeviri merkezi Çevirimvar, hızlı çeviri hizmeti ile çeviri siparişlerinizi size teslimat gününde önce ya da en geç teslimat gününde teslim etmektedir. 4 farklı dalda da ISO Belgelerine sahip olan Çevirimvar çeviri bürosu, çeviri hizmetini tescillemiş bir platformdur.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku