Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

İstanbul Sürücü Kursları ve Ehliyet Kursları

0 408

Günümüzde ehliyetler artık yeni yasaya bağlı olarak alınabilmektedir. Ehliyet kursları bu konuda gerekli olan tüm bilgileri sürücü adayları ile paylaşmaktadır. Ehliyet başvuruları için gerekli olan tüm evraklar, e-devlet üzerinden bulunabilecek kolaylıkta olup, İstanbul ehliyet kursları adı altında işlemler tamamlanmaktadır. Aynı zamanda bu kursların vermiş olduğu eğitimler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından denetlenmektedir.

Sürücü kursların fiyatları ve kurs saatleri yine aynı bakanlık tarafından belirlenir. İstanbul içi sürücü kursları, bu konuda gerekli olan tüm işlemler için detaylı şekilde yardımcı olmaktadır. Ayrıca sürücü kurslarının temin etmiş oldukları araçlar son model olup, hem manüel hem de otomatik vites seçenekleri ile tüm sürücü adayları için kolaylık sağlamaktadır.

Türkiye’nin Gözde Şehirlerinden Biri

İstanbul hem Avrupa’yı hem de Anadolu’yu birbirine bağlayan en büyük metropollerden biridir. Nüfus yoğunluğu olarak Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul, özellikle tarihi yarım ada içerisinde yer alan Sultanahmet Meydanı, dikili taş, kapalı çarşı, mısır çarşısı gibi yerler ile turistleri kendisine çekmeyi başarmıştır. İstanbul genelinde sürücü kursları arasında en fazla talep, bu tarihi yarım ada sınırların içerisinde olmaktadır. Ayrıca İstanbul içerisinde Üsküdar ve Ortaköy ilçelerinde bulunan birçok sürücü kursu, şehrin güzellikleri arasında da rahatlıkla ehliyet alınabilmesini sağlamaktadır.

Sürücü Kurslarının Özellikleri

İstanbul Sürücü Kursları ve Ehliyet Kursları

Her sınıftan ehliyetin alınabildiği sürücü kursları içerisinde, en iyi olan firmalar yine İstanbul içerisinde yer almaktadır. Her ehliyet sınıfının verildiği kurslar için ayrı ayrı araçlar ile dersler verilir ve işinde deneyimli olan öğretmenler bu konuda eğitim vermek zorundadır. Aynı zamanda verilen direksiyon dersleri Milli Eğitim Bakanlığının belirlemiş olduğu saat sınırında olmalı, ayrıca sınıf dersleri yine belirlenen saat sayısı ile sertifikalı kişiler tarafından verilmektedir.

Sürücü kursları sınavları bakanlık tarafından belirlenen gün ve saatte yapılır ve tüm Türkiye genelinde aynı anda yapılır. Sene içerisinde 4 kere ehliyet sınavı olur. Sınavı geçebilmek için en az 70 puan alınması gerekmektedir. Aksi durumda sınav tekrarı yapılmaktadır. Ayrıca direksiyon dersinden de en az 70 puan alınarak sınavın geçilmesi gerekmektedir. Sınav sırasında 2 ile 4 gözetmen sürücü adaylarına eşlik eder.

Ehliyetlerin Kullanım Alanları

Türkiye sınırları içerisinde belirlenen ve İstanbul sürücü kursları seçimlerinde de mutlaka kontrol edilmesi gereken 17 adet ehliyet çeşidi bulunmaktadır. Bunlar sırası ile M, A1, A2, A, B1, B, BE, C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE, F ve G olarak belirlenmiştir. Bu tablo içerisinde düşük motorludan büyük motorluya doğru sıralama yapılmıştır. G sınıfı alan bir sürücü tüm araçları kullanabilir anlamına gelmektedir. Sırası ile alınan bu ehliyetlerin her biri için ayrı olarak başvuru yapılmalı ve sınava girilmelidir. En iyi sürücü kursu seçimi sırasında tüm bunlara dikkat etmek gerekmektedir. Her türlü eğitimi alabilmek için profesyonel bir firma seçmelisiniz.

www.surucukurslari.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku