Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Yüzdeki Kılcal Damarlara Bitkisel Tedavi

0 1.473

Yüzdeki Kılcal Damarlara Bitkisel TedaviKılcal damarlar yüzü besler, kan taşır. Kılcal damarlar patlarsa dışarıdan görülür. Bu damarların patlama sebebi aslında cildi savunmaktır. Özellikle sıcağa karşı tepki verir. Bu damarları örümcek ağı gibi bir görüntüsü vardır. Yüzdeki kılcal damarlarının ortaya çıkmasının bazı sebepleri vardır. Bunları sıralarsak;

1- Genetik faktörler. Kimilerinin kılcal damarları daha belirgindir.
2- Sıcak bölgelerde yaşayan kişilerin kılcal damarları daha çabuk çatlar ve dışarıdan görünür.
3- Orta yaşlarda daha çok ortaya çıkar.
4- Çalışma ortamı da etkilidir. Eğer sıcağa sürekli maruz kalınan ortamda çalışanların yüzlerinde kılcal damarlar ortaya çıkar.
5- Şeker ve guatr hastalığının belirtisi olarak da ortaya çıkabilir.
6- Yüze yapılan ağda kılcal damarları etkiler ya da yüze yapılan cerrahi operasyonlarda etkilidir.
7- Bazı kozmetik ürünler cildi olumsuz etkiler ve kılcal damarları belirginleştirir. Bu yüzden kişi cildini iyi tanımalı ve ona göre kozmetik ürünler kullanmalıdır.
8- Alkolü çok tüketen kişilerin yüzlerindeki kılcal damarlar gözle görülür şekildedir. Çünkü alkol vücut ısısını artırır ve kanın hızlı akmasına sebep olur. Bu durumdan kaynaklı olarak da kılcal damarlar çatlar ve ortaya çıkar.

Yüzdeki Kılcal Damarlara Bitkisel TedaviKılcal damarların tedavi edilmesi için bir doktora başvurmakta fayda vardır. Uzman doktor profesyonel bir şekilde tedavi uygular. En çok kullanılan yöntemlerin başında lazer tedavisi bulunmaktadır. Kılcal damar tedavisinin kış aylarında yapılması daha uygundur ve daha başarılı sonuçlar alınabilir. Bir diğer yöntem da radyofrekans yöntemidir, bu yöntem her mevsim yapılır ve 1 seansta çözüme ulaşılır. Ama nasıl bir tedavi uygulanacağının en doğru kararını doktor verir. Kozmetik ürünlerle kılcal damarlar yok edilemez.
Yüzdeki kılcal damarları yok etmek ya da görünüşünü azaltmak için bitkisel tedaviler uygulanabilir. Yalnız büyük çapta faydalar beklemek yanlış olur. Çünkü çok ilerlemiş sıkıntıların yok edilmesi için mutlaka uzman yardımı alınmalıdır.
Yüzdeki kılcal damarlar için çeşitli maskeler uygulanabilir. Bunlardan bir tanesi killi toprakla yapılandır. Killi toprak su ile karıştırılıp yüze sürülür. Bu karışım biraz akışkan olmalıdır. 15-20 dakika yüzde durduktan sonra yüz soğuk su ile iyice temizlenir.
Bir başka maskede patates rendesi, bazen ezmesinin içine 1 tatlı kaşığı kantaron yağı konularak elde edilen karışım yüze sürülür. 15-20 dakika yüzde tutulup yine soğuk su ile yüz temizlenir. Haftada 1 kere uygulanması uygundur.

Yüzdeki Kılcal Damarlara Bitkisel TedaviGeceleri yatmadan yüzü saf gülsuyu ile temizlemek çok iyidir ama kılcal damarları yok etmez.
Yüzde kılca damarları belirginleşmeye başlayanlar eğer sıcak bir ortamda çalışıyorsa çalışma ortamlarını mümkünse değiştirmelidir. Alkol alanlar da alkolden uzak durmalıdır.
Yüzdeki kılcal damarlar bir hastalık değildir.
Yapılan kürlerin ve maskelerin nasıl bir sonuç vereceği bilinmediğinden uygulamalar küçük alanlara denenmelidir. Sonuca göre uygulamalara devam edilmelidir.

Yazar: Serpil Altunyay

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku