Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Kalkan’ın Keşfedilecek Yerleri

0 150

Her yıl binlerce turisti ağırlayan Kalkan, Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı olan bir tatil cennetidir. Kaş’a 27 km mesafede yer almaktadır. Turistik ve tarihi lokasyonları sayesinde turistler oldukça keyifli bir tatil fırsatı yakalamaktadır. Her kesimden insana hitap edecek eğlence fırsatları sunması da Kalkan’ı cazip kılan özelliklerinden biridir. Kalkan tatilinizde yeni yerler keşfetmeniz ve öğrenmeniz için Kalkan’ın eşsiz güzellikteki yerlerini sizler için derledik. 

Patara Antik Kenti

Fethiye- Kalkan yolu arasında Xanthos Vadisi’nin güneybatısında yer alan Patara Antik Kenti, Likya Uygarlığının en önemli kent devletlerinden biridir. Xanthos Vadisi’nde denize açılan tek kapı olduğu için ayrıca önem taşımaktadır. Roma zafer takı, tiyatrosu, ayağa kaldırılmış meclis binası, nekropol alanı, ana cadde, hamamı ve Korinth Tapınağı kentin görülmesi gereken mimari kalıntılarıdır.

Fırnaz Koyu

Fırnaz Koyu Kalkan merkeze 4 km mesafede yer almasıyla merkeze oldukça yakındır. Tekne turlarının ve mavi yolculuk gemilerinin sık uğradığı bir koydur. Denize girmek için çok uygun bir koydur. Yeşilin ve mavinin her tonunu görebileceğiniz bu eşsiz koyun küçük bir plajı bulunmaktadır. Bu koy aynı zamanda dünyaca bilinen çamur banyosuyla ünlüdür. Tekne turlarıyla buraya çok rahat ulaşabilirsiniz.

Mavi Mağara

Kalkan’a 6 km uzaklıkta yer alan Mavi Mağara’nın, Kaputaş plajı ile arasında 600 m bulunur. Farklı boyutlarda odacıklardan ve kanallardan oluşmaktadır. İç ve dış olarak iki galeriye ayrılan mağara adını, dış galerideki dehlizlerden gelen mavi ışıktan almaktadır. Mağaradaki yumuşak mercanlar ve canlı çeşitliliği ile oldukça dikkat çekicidir. Bu güzel mağaranın mavi ışığında harika fotoğraflar çekebilir, mağarada su altı dalışı yapabilirsiniz.

Kalkan’ın Keşfedilecek Yerleri

Kalkan’da Villa Nasıl Kiralanır?

Kalkan’ın eşsiz güzelliklerini keşfederken Kalkan kiralık villa ile tatilinizi daha konforlu, sakin ve huzurlu bir ortamda geçirebilirsiniz. Korunaklı bahçesi ve size özel havuzuyla rahatsız edilmeden villanızın keyfini çıkarabilirsiniz. Birbirinden güzel ve modern villayı bir arada bulacağınız Villa Reyonu adresinden uygun fiyat aralıklarıyla dilediğiniz villayı kiralayabilirsiniz. Villanızda ihtiyacınız olabilecek her türlü mutfak ve ev eşyasını bir arada bulabilirsiniz. 

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.