Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Kalori Yakmaya Yardımcı Olacak 20 Tavsiye

0 419

Pahalı spor merkezlerine gitmeden, bulunması zor yiyecekler aramadan, açlıktan bitap düşmeden bir tek hayat tarzınızı değiştirmeniz kilo vermeniz için yeterli olacaktır. İşte size sağlıklı bir şekilde kalori yakmanıza yardımcı olacak 20 tavsiyemiz;Kalori Yakmaya Yardımcı Olacak 20 Tavsiye
1. Kilo almanızda en önemli sebeplerden biri yemek aralarında bir şeyler atıştırmaktır. Atıştırmalar yerine bu aralarda su tüketin.
2. Buzdolabınızdan gereksiz kilo yapan yiyecekleri boşaltın. Hem paranız cebinizde kalır hem de size kilo yapacak şeylerden uzak durmuş olacaksınız.
3. Uyku saatlerinizi biraz uzatın yiyerek alacağınız enerjiyi uykudan almış olursunuz.
4. Alkolden kesinlikle uzak durun.
5. Karanlık ortamlar iştahınızı arttıracağından karanlık ortamlarda bulunmamaya, eğer akşamları bir şeyler izlemek istiyorsanız bunu ışık eşliğinde yapmanızı öneririz ve geceleri normal rutininizden en az 1 saat önce uyumaya özen gösterin.
6. Kahvaltı öğününü mutlaka yapın kesinlikle atlamayın. Kahvaltı size gün içerisinde harcayacağınız enerjiyi fazlası ile verecektir ve öğlen çok fazla acıkmamanıza vesile olacaktır.
7. Müzik dinlemek ile yemek yemek beyninize aynı uyarıyı verdiğinden öğün aralarında acıktığınızda müzik dinlemeye çalışın.
8. Yemeklerinizi daima oturarak yiyin, ayakta su içmekte dahil bir şeyler yememeye dikkat edin.
9. Yeşil Çay içmek vücuttaki kalorinin yakılmasına yardımcı olduğundan günde en az 3 bardak yeşil çay için.
10. Herhangi başka bir şey ile meşgul olurken bir şeyler yemeyin. Örneğin televizyon seyrederken gazete, dergi, kitap okurken ve ya bilgisayar başındayken yemek yemek fazla yemenize neden olacaktır.
11. Gün ışığı yeme isteğinizi kontrol edeceğinden her gün en az 20 dakika dışarı çıkın bir yerde oturun ve ya en iyisi yürüyüş yapın.
12. Sağlıklı besinler tüketmeye dikkat edin. Fast Food yemek istediğinizde çocuk menüsü alın veya sossuz salata yiyin.Kalori Yakmaya Yardımcı Olacak 20 Tavsiye
13. Diyet Programındaki kalori miktarına dikkat edin, kendinizi çok fazla zorlamayın, programı uygularken günde en az 1200 kalori almaya dikkat edin.
14. Bahçeniz var ise bahçeniz ile uğraşmak günde en az 500 kalori yakmanızı sağlar.
15. Asansörlü bir yere geldiğinizde tembellik etmeyin, merdivenleri kullanın.
16. Evde temizlik yapmak da kalori yakmanızı sağlayacaktır. Bu sebepten dolayı ufak tefek ev işleri ile de meşgul olabilirsiniz.
17. İp atlamak çok eğlenceli olduğundan ve mükemmel bir egzersiz olduğundan her gün ip atlayabilirsiniz.
18. Sık sık ama az yemek yemeye özen gösterin.
19. Çikolataya hayır diyemeyenlerdenseniz, her akşam küçük bir parça yiyebilirsiniz. Özellikle bitter çikolatayı tercih ediniz.
20. Diyete karar vermeden önce her şeyin beyinde bittiğini unutmayın. Bu yüzden kararlı olmak önemli ama kendinizi de çok fazla strese sokmayın.

Yazar: Nalan Kaya

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku