Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Kaş Bakımı Nasıl Yapılır?

0 294

Kaşlar, yüz ifadesinin dışa yansımasında çok büyük rol oynar. Anlık hissedilen heyecan, şaşırma, üzülme gibi hislerin yüzde somutlaşmasında en büyük rol kaşlardır. Kaşların şekli, rengi, hatta kalınlığı bile yüzün bütününü birinci dereceden etkilemektedir.

Kaş Bakımı Nasıl Yapılır?Kaşın bu özellikleri kişiden kişiye hatta coğrafyadan coğrafyaya da çok büyük farklılıklar gösterebilmektedir. Kaşlar aynı zamanda gözleri terden ve yoğun güneş ışınlarından koruma işlevindedir. Bu yüzden sıcak iklimde yaşayan insanların kaşları çoğunlukla koyu renkli ve kalın iken, soğuk iklimde yaşayan insanların kaşları açık renkli ve nispeten daha ince olduğu görülür. İşte bu hatırı sayılır nedenlerden dolayı kaşlara iyi bakılmalı ve güçlendirilmelidir.

Kaş bakımı için öncelikle bilinmesi gerekenler kozmetik bakımlardan önce onların içten beslenmesi gerektiğidir. Çoğu kişide fazla stres kaş dökülmesine yol açmakta hatta bazen geri dönülmez boyuta ulaşmaktadır. Yanlış beslenme de kaş kıllarının güçsüzleşip dökülmesine neden olabilmektedir. Dolayısıyla kaşlara önce içeriden iyi bakmalı, daha sonra dışarıdan bakımlarla desteklenmelidir. Kaşlara gösterilen ilgi sadece şekil vermek ile ilgili değildir. Kaş bakımı, kaş kıllarını ve yüz ifadesini güçlendirmek için oldukça önemlidir.

Kaş bakımı evde doğal malzemelerle yapılabileceği gibi uzmanlar tarafından güzellik merkezlerinde de yapılabilmektedir. Bu doğal malzemeler genellikle yağlardan oluşur. Badem yağı, lavanta yağı, Hindistan cevizi yağı, fındık yağı en çok kullanılan bakım yağlarıdır. Bu yağlar tek başlarına kullanılabilecekleri gibi karıştırılarak da kullanılabilir. Aktarlarda, marketlerde ve kişisel bakım ürünlerinin satıldığı mağazalarda kolaylıkla bu yağlara ulaşılabilir.

Bu yağlar, kaşlara her gece uykudan önce pamuklu bir çubuk yardımıyla sürmeli, sabaha kadar bekletip, sabah yumuşak bir yüz temizleme jeli ile yıkamalı ve bu işlem her gece düzenli olarak tekrarlanmalıdır. Ama her şeyden önce vücudun küçük bir yerine bu yağları uygulayarak alerjiniz olmadığından emin olmalısınız. Bu yağlar kaşların daha çok parlamasını ve dökülmelerin azalmasını sağlayacaktır.

Bir başka bakım tercihi kaş serumlarıdır. Kaş serumları acil durumlarda yoğun bir bakımla adeta bir kurtarıcı olmaktadır. Kaşlarınızı her gün kaş fırçalarıyla tarayarak kan dolaşımını hızlandırabilir ve diğer bakım yöntemlerinize destek verebilirsiniz.

Kaynakça:
pufnoktalari.net/kas-bakimi/

Yazar:Gökçe Cömert

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.