Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Kodlamanın Teknolojideki Önemi ve Çocuk Gelişimine Katkısı

0 416

Kodlamanın Teknolojideki Önemi ve Çocuk Gelişimine KatkısıSon yıllarda hayatımızın bir parçası olan teknolojik ürünler ve teknoloji yaşam,neredeyse hayatımızın her alanında yer alıyor. Özellikle bilgisayar programlarında kullanılan kodlama işlemi uygulamaları ve programlama sistemi oldukça yaygın. Televizyon her evde bulunan yaşamın en renkli icadı. Cep telefonları,akıllı sistem özellikleri ile sosyal yaşantımızın en önemli kullanım araçları olarak tanımlanmaktadır. Kodlama ve programlama bu kullandığımız teknolojik araçların hemen hemen hepsinde kullanılmaktadır.

Kodlamanın Teknolojideki Önemi ve Çocuk Gelişimine KatkısıÖğrenciler bu programlardan yararlanırlarken yazmayı önce küçük adımlarda öğrenmeyi sağlıyorlar. Bu son derece yararlı faaliyetler sayesinde beyin mekanizması her gün daha hızlı büyüyerek,topluma daha yararlı olmalarına katkıda bulunuyor. Kodlamanın amacı,ön bilgiyi ve uygulama etkinliklerini daha başarılı bir şekilde ortaya sermekten başlar. Özellikle öğrencilerin her gün bir saatlerini ayırarak etkin programları öğrenmeleri ve kodlama sistemi ile daha başarılı projeler çıkartmaları gerekir. Bu onların diğer okul yaşantılarında daha net bir bilgiye sahip olmalarını hatta ödevlerini yaparken,araştırmalarında daha keskin sonuca ulaşmalarına yardımcı olur.

Kodlamanın Teknolojideki Önemi ve Çocuk Gelişimine KatkısıTeknolojik Programlamalarının ve Bilgisayar kullanmanın Çocuğa Kattığı Değerler

Bilim üzerine araştırılan ve öğrenmeye etik öğrenciler,teknoloji yaşantısında bilgisayar doğru kullandıklarında başarılı ve azimli birer bireyler olarak yetişiyorlar. Öncelikle ailelerin çocuk gelişimde etkileri oldukça büyüktür. Onlara doğru kullanma amaçlarını sağlamaları ve nelerin onlara fayda sağlayacağını öğretmeleri gerekir. Bu olguda çocuk hızlı karar vermeyi öğrenir. Fiziksel güç ile beraber gelen özgüven ve irade onların daha sağlıklı düşünmelerine yardımcı oluyor. Doğru düşünme alışkanlıkları her geçen gün büyüyor. Hedeflerinde kendi çaplarında çizdikleri çizgiye doğru bir şekilde ulaşarak,başarılı sonuçlar elde ediyorlar. Teknoloji yaşantısında pusula doğru yöne işaret ediyorsa ve bilgiler çocuğun ufkunu geliştiriyorsa teknolojiyi çocuk doğru kullanıyor demektir.

Kodlamanın Teknolojideki Önemi ve Çocuk Gelişimine KatkısıKodlama ve programlama ve güncel teknoloji yazılımları,televizyon ve diğer cep telefonu uygulamaları,bağlantıları doğru bulma ve ayarları yaparken zorlamama yetisi gelişen bir çocuk ,teknoloji hayatın artık bir bireyi olarak sayılmaktadır. Çocuk için sağlıklı bilgiler için yazılımı güçlü programlarda çalışmayı deneyin. Doğru bilgi ,karanlık yolda en aydınlık pusuladır.

Kaynakça:
eğitim.org

Yazar: Suna Korkmaz

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku