Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Koli Bandı Çeşitleri

0 392

Koli bandı, hemen her iş yerinde ve evde zaman zaman ihtiyaç duyulan ürünlerden bir tanesidir. Ama evden taşınma, eşyaları ya da ürünleri paketleme anında elinizin altında olmaması sık karşılaşılan durumlardan bir tanesidir.  Bu nedenle çeşitli dükkânları gezerek ihtiyacınızı karşılayabilecek özelliklere sahip olan koli bantlarını aramanız gerekebilir.

Koli Bandı Çeşitleri

Koli Bandı Çeşitleri

Koli bandı çeşitlerinden bahsedildiğinde hotmelt koli bantları, akrilik koli bantları, solvent koli bantları gibi seçeneklerden söz edildiği anlaşılabilir. Ama bu bantlar arasında baskılı yaptırılıp yaptırılamaması, elle kopup kopmaması, dayanıklılık gibi özellikler dışında farklar yoktur. Dolayısıyla tüm koli bandı çeşitlerinin amaçlarının kolileri bantlamak olduğuna ve genel kullanıma yönelik koli bantlarını tespit etmeye odaklanmak yerinde olabilir. Kısaca ifade etmek gerekirse, koli bandı çeşitlerinden ziyade, koli  bandı çeşitlerine kolay şekilde ulaşabileceğiniz ortamlara erişmek daha önemli olabilir. Tek çeşit ürün sunmayan, birçok farklı ürünü bir arada sunan ve beklentilerinizi karşılayabilecek olan ürünü seçebilmenize imkân tanıyan ortamları belirlemek daha uygun olacaktır.

Bu durumda koli bandı satışı gerçekleştirilen ve yukarıda bahsettiğimiz fiziksel olarak satış yapan dükkânları tercih edebilirsiniz.  Ama günümüzde yaşayan kişilere çok büyük avantajlar sağlayan internet platformlarını ve özellikle e-ticaret sitelerini de hatırlamak gerekir. Hatta koli bandı gibi ihtiyaçlarınızı çabucak karşılayabilen, uygun fiyatlar ve hizmetler sunan e-ticaret sitelerinin fiziksel olarak satış yapan dükkânlara, çarşılara göre çok daha avantajlı ortamlar olduğu söylenebilir. Çünkü bu sitelerde bulabileceğiniz, inceleyebileceğiniz ürün çeşitleri ve fiyatları, genellikle çarşıları gezerek bulabileceğiniz ürün çeşitlerinden çok daha fazla ve çok daha uygun fiyatlarla sunulan ürünler olmaktadır. Örnek olarak çok geniş bir yelpazede oluşturan ambalaj ürünlerini, temizlik ve hijyen ürünlerini, kozmetik ürünlerini, kâğıt ürünlerini ve aparatlarını satışa sunan kaliteli e-ticaret sitesi www.ambalajstore.com sitesini ve bu sitenin sunduğu koli bandı çeşitlerini inceleyelim.

Ambalajstore.com ve Koli Bandı Çeşitleri

Ambalajstore.com sitesi, koli bandı gibi fazla öne çıkmayan ambalaj ürünlerini, temizlik ürünlerini, kâğıt ürünlerini, kâğıt bardak, tabak ya da alüminyum tabak gibi ürünleri pazarlayan bir e-ticaret sitesi konumunda bulunuyor. Tabi bu ürünlerin çoğu tek kullanımlık ve fiyatı düşük ürünler olduğu için toptan satış yapılıyor. Örneğin sitede bulunan eko şeffaf koli bandı, fil şeffaf koli bandı ve şeffaf koli bandı gibi çeşitler 48 adet, 72 adet, 96 adet gibi miktarlarda satışa sunuluyor. Fakat bu ürünlerin adet başı fiyatları 1,5-3 TL gibi seviyelerde olduğu için, verilecek 48 ya da 96 adetlik siparişlerin fiyatı 60-160 TL aralığında kalıyor. Dolayısıyla bu ürünlerin perakende satışını gerçekleştirmek isteyen dükkânlar ve hatta evlerinde ya da iş yerlerinde bu koli bantlarını sıklıkla kullanan kişiler bile Ambalajstore.com sitesinde sunulan ürünlerden satın almak isteyebilirler.

Sitedeki ürünlerin ücretsiz kargo ile gönderilmesi ve banka/kredi kartı, banka havalesi, kapıda ödeme gibi ödeme seçeneklerinin sunulması da önemli bir avantaj olarak görünüyor. Sitedeki tüm ürünlerin imalatçı ya da ithalatçı firma garantisinde olması, ürünlerin faturasına ve koşullarına istinaden garanti koşullarından ve cayma hakkından yararlanılabilmesi de internet âleminde yer alan en kaliteli e-ticaret sitelerinin bile sunmakta zorlandıkları avantajlar olarak görünüyor.

Linkini verdiğimiz sayfada yer alan koli bandı çeşitleri arasında (örneğin) akrilik bant çeşitlerini, manuel veya otomatik makinelerde kullanılabilecek koli bandı çeşitlerini tespit edebilirsiniz. Dolayısıyla kullanmak istediğiniz ya da satışını yapmak istediğiniz koli bandı çeşitlerini yerinizden kalkmadan, bilgisayarınızın başından kalkamadan sipariş edebilirsiniz. Sitede yer alan tüm ürünlerin ücretsiz kargo ile gönderilmesi ve siteye üyelik, tavsiye ya da alış-veriş gibi yollarla kazanılan puanların hediye çekine dönüştürülerek kullanılabilmesi de sitenin sunduğu avantajlar arasında bulunuyor. Çünkü bu yöntemler sayesinde zaten uygun fiyatlar sunan sitenin ürünlerinin maliyetlerinin çok daha düşük seviyelere geldiğini görebilirsiniz. Tabi sitede yer alan diğer ambalaj malzemeleri ve temizlik ürünleri, kâğıt ve hijyen ürünleri  veya diğer ürünler de dikkatinizi çekebilir.

Koli Bandı Alış-Verişi

Yazımızın temel amacının aslında koli bandı çeşitlerini tanıtmaktan çok internetten alış-veriş yapılmasının avantajlarını göstermek olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Çünkü kısa bir yazıda bahsedeceğimiz ürün çeşitlerinin ve özelliklerinin çok daha fazlasını Ambalajstore.com sitesi gibi kaliteli hizmet veren e-ticaret sitelerinin sayfalarında bulabilirsiniz. İlgili siteye gittiğinizde koli bandı bölümünde karşılaşacağınız çok sayıda ürünün ayrıntılı özelliklerini ürün sayfalarında inceleme imkânınız olacaktır. Dolayısıyla 5-10 paragraflık bir makaleden ya da tanıtımdan edinebileceğiniz bilgilerden çok daha fazlasını bu siteden edinebilirsiniz. Şu halde koli bandı çeşitleri hakkında bilgi edinmek istediğinizde ya da koli bandı satın almak istediğinizde, ismi geçen site gibi kaliteli e-ticaret sitelerini ziyaret etmek mantıklı bir hareket tarzı olarak gösterilebilir.

Tabi koli bandı gibi ihtiyaçlarınızı Ambalajstore.com sitesinden karşılamanızın başka avantajları da olabilir. Örneğin bir düğün, bir piknik ya da mangal partisi gibi bir organizasyon için ihtiyacınız olabileceğini düşündüğünüz ürünleri yani kâğıt tabak, kâğıt bardak, pipet gibi ürünleri de bu sayfalarda bulabilirsiniz. Veya restoran, lokanta işleten, gıda üzerine çalışan iş yerlerinde lazım olan şeffaf pet eldivenleri (sitede 10 bin tanesi 89 TL) burada bulma ve satın alma imkânına kavuşabilirsiniz. Sonuç olarak koli bandı çeşitlerini ya da aklınıza gelebilecek olan her türlü ürünü araştırmak istediğinizde, yapabileceğiniz en doğru hareketin, Ambalajstore.com gibi kendi branşında uzmanlaşmış olan e-ticaret sitelerini ziyaret etmek olacağını söyleyebiliriz. Bu şekilde hem beklentilerinizi karşılayacak ürünlere kolay bir şekilde ulaşırsınız hem de (muhtemelen) en uygun fiyatları ve şartları sunan firmalardan alış veriş etme imkânını yakalamış olursunuz.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.