Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Mezoterapi Tedavisi Nedir ve Nasıl Yapılır?

0 402

Mezoterapi, vücutta bulunan sorunlu bölgelerin azaltılması için yapılan bir tedavi türüdür. Bu tedavi şekli ile cilt sorunları, selülit, kilo gibi sorunların ortadan kaldırılması amaçlanır. Protein, vitamin ve mineral bazlı olarak yapılan tedavi şekli, cilt sorunlarında iyileşmelerin yaşanmasına neden olmaktadır. Cildin alt dokusuna enjektesi yapılan protein, vitamin ve mineraller sayesinde kişilerin şikayetçi olduğu konuların tamamen sona erdirilmesi sağlanır. Özellikle cilt sorunlarına yönelik etkili sonuçları ortaya çıkardığı bilinmektedir.

Mezoterapi Hangi Durumlarda Uygulanır?

• Cilt sarkıklığı
• Cilt yaşlılığı
• Selülit
• Cilt bakımı
• Yağ azaltma
• Vücut şekillendirme
• Saç dökülmesi

Uygulama yapılırken kişinin fiziki durumu da ciddiye alınır. Daha sonra problemin büyüklüğüne göre işlem sayısında artışlar görülecektir. Mezoterapi çok etkili olan bir estetik türüdür. Neredeyse uygulandığı andan itibaren etkilerini göstermeye başlar. Bu nedenle pek çok insanın ilgisini çeken tedavi şekilleri arasına girmiş durumdadır. Tabi problemin Mezoterapi Tedavisi Nedir ve Nasıl Yapılır?büyüklüğüne göre, tam olarak etkisini gösterebilmesi iki haftayı alır. Özellikle selülit tedavisi için sürekli tercih edilen mezoterapi, belki de selüliti en etkili geçirme yöntemleri arasında yer alır. Son derece sağlıklı bir yapıya sahip olduğu için, kadınların bu yönteme ilgisi her geçen gün artmaya devam etmektedir. Özellikle hafif cinsteki selülitlerden kurtulmak açısından iyi sonuçlar verdiği ortaya çıkmıştır. Bu yüzden selülitleri bulunan kişilere ilk olarak mezoterapi tedavisinden yararlanması tavsiye edilir. Bunun yanında mezoterapinin bazı dezavantajları bulunmaktadır. Ama bunlar her tedavi şeklinde ortaya çıkabilen basit sorunlar arasındadır. Mezoterapi uygulamasından sonra çok az bir şekilde cilt yüzeyinde morlukların oluşabileceği görülmüştür. Bunların ciltten uzaklaştırılması kısa süre içinde olduğu için, hastalar için herhangi bir sorun içermemektedir. Bunun yanında zamanla birlikte kırışıklıkları artan kişilerinde sık sık bu yönteme başvurduğu görülmüştür. Gerek kolaylığı, gerekse sağlıklı bir yöntem olması kişilerin bu alana yönelmesini arttırmış durumdadır. Kırışıklık sorununun da iyi bir şekilde geçmesine olanak sağlayan mezoterapi tedavisi, kısa süre içinde sonuçların alınmasını sağlayacak bir yol olacaktır.

Mezoterapi Nasıl Uygulanır?

Mezoterapi nasıl uygulanır soruları pek çok insanın aklına gelen sorular arasında yer alır. Oldukça kolay bir uygulaması olan mezoterapi, ortaya çıkardığı etkili sonuçlarla pek çok insanın beğenisini kazanmış bir yöntem olmaktadır. Cilt dokusu altında yer alan elastin lifler bu uygulama sonrasında daha da güçlenir. Kolajen üretiminin bu şekilde artması sağlanırken, hücreler arasındaki aktivitelerinde hızlanması sağlanacaktır. Mezoterapi tedavilerinde cildin eskiye nazaran daha sağlıklı bir şekilde gözükmesinin kapıları açabilir. Aynı zamanda sıkılığını kaybetmiş ciltler içinde doğru bir seçim olacaktır. Farklı teknikler sayesinde uygulanacak bu yöntem kişinin cilt sorunlarına bağlı olarak yapılır. Cilt sorunları ne kadar büyükse, seansların o kadar çok arttırılması söz konusu olur. İnce iğne kullanılarak yapılan mezoterapi, cilde koruyucu etken sağlamış Mezoterapi Tedavisi Nedir ve Nasıl Yapılır?durumdadır. Aynı zamanda herkesin şikayetçi olduğu güneşin zararlı etkilerine karşı da büyük bir koruma sağlar. İçerdiği etken madddeler sayesinde bundan sonra güneşin zararlarına karşı en iyi koruyucu olacaktır. Mezoterapi uzmanlarca 2 hafta aralıklarla yapılması gerekmektedir. 4 seanstan az olmaması gerekir. Ağrısız ve acısız bir şekilde tamamlanan pratik bir işlem olarak bilinir. Mezoterapi seansları genel olarak 15 dakikadan oluşur. Bunun yanında kesinlikle iz bırakmayan bir işlem olarak bilinmektedir. Cerrahi bir yönünün olmaması nedeniyle de pek çok insanın ilk olarak tercih ettiği bir uygulama olmuştur. Bu uygulama sayesinde sorunların kesin bir şekilde ortadan kaldırılması mümkün olacaktır.

Yazar: Cansu Kutlu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku