Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Microsoft’tan Yeni Nesil Bilgisayar: SURFACE

3 434

microsoftsurfacemain

Teknoloji çılgınlığı tüm hızıyla devam ediyor. Teknoloji firmaları bilgisayarı farklı formlarda üretmeye başladılar. Farklı bir dizayn’da Microsoft’tan …

Teknoloji devi Microsoft, 5 yıldır sır gibi sakladığı ve üzerinde hararet ile çalıştığı projeyi açıkladı. Dünyanın en zengin adamı olarak bilinen Microsoft firmasının sahibi BİLL GATES ”Milan” adını verdiği bu projeyi firmasının düzenlediği konferans ile tanıttı.

Uzun zamandır üzerinde çalıştıkları yeni nesil bilgisayar modeli olan ve SURFACE adı verilen bilgisayarın ekranı tamamen dokunmatik, sehpa şeklindeki bu bilgisayarda fare ve klavye kullanılmıyor. Bütün işlemi parmaklarımızla yapmamız mümkün, hatta birkaç parmağımızı kullanarak birden çok işlem yapabileceğiz.

Surface normal bilgisayarlarda olduğu gibi Microsoft işletim sistemini kullanıyor, bilgisayarın ekranında bir resmi büyütmek isterseniz parmaklarınızın arasını açmanız yeterli, surface’in özellikleri bununla sınırlı değil. Kablosuz ağ bağlantısı olan fotoğraf makinenizi yahut cep telefonunuzu ekranın üzerine koyun ve anında adres defterinizi, resimlerinizi görün. Beklemek yok, kablo bağlamak yok ve ayar yapmak yok.

Surface 30 inç’lik bir yatay monitör ile çalışıyor, bu özelliği ile en çok kullanım alanı sanırım ev ve ofislerdeki masalar olacak.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku