Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

İnternet Kullanımı Televizyonun Önüne Geçiyor

0 436

Microsoft tarafından Avrupa ülkelerinde yapılan araştırmada 2010 yılında günlük internet kullanım oranının günlük televizyon kullanım oranının üzerine çıkacağı tahmin ediliyor. Avrupa ülkelerinde bir internet kullanıcısının haftada yaklaşık 9 saatini internette geçirdiği tespit edilmiş, son beş yılda ise Avrupa ülkelerinde ki internet bant genişliği %95 oranında artış gösterdi.

İnternet destekli cihazların artmasıyla birlikte internet kullanımıda daha hızlı bir şekilde yayılıyor internet destekli televizyonlar, cep telefonları ve yeni model oyun konsolları interneti biraz daha vaz geçilmez hale getiriyor.

online

Yukarıda bulunan resim de ülkelerin internet kullanımı renkler ile belirtiliyor, tabloyu incelediğimizde İskandinav ülkelerinde internet kullanımı %80 civarlarında görülüyor ancak Türkiye ve Portekiz gibi ülkelerde bu oran %40’lara düşüyor. Microsoft araştırma sonrası yaptığı açıklamada henüz internet kullanımının yaygın olmadığı ülkelerde de oranların İskandinav ülkelerinde ki seviyeye çıkacağını belirtiyor ancak İskandinav ülkelerinde bulunan %80’lik oranın daha fazla artması beklenmiyor.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku