Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Oto Arıza Tespit Cihazı – Euro 6 SCR NOx Emulatör

0 440

Uçak ve gemilerde olan kara kutu uygulaması artık kara taşıtlarında da zorunlu hale geliyor. Toplu taşıma araçları, kamyon ve tırlara bu yıldan başlayarak 2019 yılı sonuna kadar kara kutu takılmış olacak. Bu uygulama ile amaçlanan kaza nedenlerini net olarak tespit etmek, nedenleri ortadan kaldırmak için gerekli tedbirleri almaktır. Ayrıca sigorta şirketlerine bildirilen sahte hasar raporlarını engellemektir. Taleplerin arttığını belirten kara kutu üreticileri de üretimlerini arttırmaya başladı. Kara kutu sayesinde artık araçların tüm hareketleri kaydedilecek ve takip edilecektir. Kaza olduğunda kazanın sürücü hatasından mı, yoldan mı ya da araçtan mı kaynaklandığı net olarak tespit edilecektir. Böylece kazaların önlenmesi, can ve mal kayıplarının azalması için gerekli tedbirler alınabilecektir.

Oto Arıza Tespit Cihazı – Euro 6 SCR NOx Emulatör

Arıza tespit cihazı, adblue emulatör üretimi yapan Metadiag firmamız da şimdi kara kutu üretimine ve satışına başlamıştır. Kaza nedenlerinden biri de araç arızalarıdır. Araçtaki arızaların doğru tespit edilmesi ve zamanında tamirinin yapılması kaza riskini azaltır. Elektronik sistemlerle dolu olan yeni nesil araçlarda arıza tespit cihazlarıyla arızalar kolayca ve doğru olarak tespit edilebilmektedir. Aracın motor beynine bağlanan oto arıza tespit cihazı sistemlerdeki veya mekanik parçalardaki her türlü arızayı ve arızanın nasıl giderileceğini gösterecektir. Her marka ve model araç için farklı yazılımlı arıza tespit cihazları bulunuyor. Cihazla arıza okuma silme, adaptasyon, kalibrasyon, canlı değerleri görüntüleme, scn kodlama gibi işlemleri yapabiliyorsunuz.

Euro 6 scr emulatör cihazları ise euro 6 normlarına göre üretilmiş tüm ağır vasıta araçlarında ve iş makinalarında adblue sistemini devre dışı bırakmak için kullanılmaktadır. Adblue sistemli euro 6 araçlarda adblue yakıtı azaldığında veya tükendiğinde araçların çekiş gücü düşmekte ve adblue arızaları meydana gelmektedir. Adblue yakıtı yerine kullanılabilecek başka bir yakıt olmadığı için ve adblue arızalarının kalıcı bir çözümü olmadığı için adblue sistemini devre dışı bırakmak en geçerli yöntemdir. Bunun için her marka araç için özel olarak tasarlanmış scr emulatör araca monte edilir ve sistem geçersiz kılınır. Artık adblue yakıtı almaya gerek yoktur. Göstergede adblue arıza ışıkları yanmaz. SCR NOX emulatör, arıza tespit cihazları ve kara kutu ihtiyaçlarınız için aradığınız tüm ürünleri Metadiag firmamızda bulacaksınız.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku