Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Oylat Kaplıcaları

0 299

6731_oylat_kaplicalari_ulasimBursa ile Ankara karayolu İnegöl üzerinde yer alan Oylat Kaplıcaları, 4 mevsim tatil yeri olarak bilinmektedir. Şehir merkezine 26 km mesafede yer alan Oylat kaplıca suları, özellikleri bakımından dünyada en çok tercih edilen tatil merkezlerinden biri haline gelmiştir. Termal turizm değerinde olan ve dünyada İsviçreden sonra ikinci sırada yer alan Oylat Kaplıcaları, aynı zamanda dünyaca ünlü İnegöl köftesi ile de bilinmektedir.

Oylat Kaplıcaları ve Mağarası Nasıl Oluşmuştur?

Oylat Kaplıcaları termal suları ile dünyada ilk sıralarda yerini alırken bir de Oylat Mağarası ile de adından sıkça söz ettirmektedir. Oylat Kaplıcaları’na gidiş yolu üzerinde misafirlerini Oylat Mağarası karşılamaktadır. Birbirine bağlı şekilde toplam 2 kattan oluşan Oylat mağarasının yine toplam uzunluğu da 665 metredir. On binlerce yıldan bu yana oluştuğu bilinen sarkıt ve dikitleri ile adeta göz dolduran Oylat Mağarası aynı zamanda da Türkiye’nin en büyük 2. mağarası olarak bilinmektedir.

Oylat Kaplıcaları’nda Tedavi Süreçleri

6731_oylat_kaplicaSudan gelen sağlık sloganı ile eski Romalılar’dan ülkemize gelen ve su terapilerine verilen ad olarak bilinen Oylat SPA ile termal sular tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Hem dinlenme hem de tedavi amaçlı kullanılan Oylat termal sularının yanı sıra Oylat Kaplıcaları’nda sauna, masaj, havuz ve fizik tedavi gibi pek çok aktivite alanı yer almaktadır.

Oylat Kaplıcaları’nda Uygulanan Fizik Tedavileri

Pek çok insanın tedavilerinden kurtulmak ya da ağrılarını biraz da olsa hafifletmek adına gittiği termal sularda uygulanan fizik tedavi yöntemlerinin etkili adreslerinden birisi de Oylat fizik tedavidir. Sertleşme, kireçlenme, tutulma, ağrı gibi bitmek bilmeyen ağrıların çözümü olarak gösterilen Oylat fizik tedavileri ile doktorların tavsiyesi üzerine gelindiği zaman istenilen sonuçlar da etkili olmaktadır.

Oylat Kaplıcaları’ndan yararlanmak isteyenler için binlerce ziyaretçiye özel odalar ve farklı aktivite imkanları yer almaktadır. Uygun fiyatları ile başta termal kaynak suları olmak üzere pek çok özel etkinlikten faydalanma imkanı sunulmaktadır.

Yazar:Ensar Türkoğlu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.