Ozon Yağı Nedir, Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Sağlıklı yaşamak için sağlıklı besinleri tüketmemiz gerekir. Bunun bizim, için ne kadar önemli olduğunu bilerek hareket etmemiz çok önemlidir. Risk taşıyan ve taşımayan seçimleri en iyi şekilde ayırt edebilmeli bunları kullanırken bize vereceği olumlu ya da olumsuz taraflarını da ele almak gerekir. Şimdi sizlere sağlık bakımından oldukça zengin olan ozon yağı neye iyi gelir hakkında birkaç farklı faydalarından bahsedeceğiz. Umarız bu yağ sizin hayatınızda da olumlu etkiler yaratır ve sizleri inanılmaz derecede korur. Bakalım bu çok yararlı ozon yağı nelere iyi geliyor hep birlikte aydınlanalım ne dersiniz?

Ozon Yağının İnsan Sağlığına Faydaları

O3 diye bilinen ve 3 oksijen atomundan meydana gelen ozon yağının molekülleri renksiz bir özelliği taşımaktadır. Atmosferi üst katmanlarda bulunan bir gaz şeklindedir. Bu nedenle bu yağa ozon 3 adı verilmiştir. Oksijeni 3 farklı yerden aldığından gücü oldukça fazladır ve her anlamda değişik katmanları ile büyüleyici bir özelliği ele alır. Ozon tabakası en çok dumanlı ve sisli ortamları sever ve orada daha fazla kendini belli eder. Ozon 0.02 geçtiği vakit insan sağlığına pp düzeyini geçtiğinden zarar verebilmektedir. Bu nedenle bu ölçüye dikkat etmek gerekir. Gökyüzü neden mavidir biliyor musunuz bunun direk nedenini sizlere açıklayalım bu ozondan gelen bir gizemdir. Ozon sıvı hale geldiği vakit direk lacivert rengine dönüşür. Güneşten gelen radyasyonlu ışınların önüne geçer ve böylece bu zarar verici ışınların önüne geçerek kanserli ışınları da yok eder. Bu da insan sağlığı için son derece önemlidir. Ozon tabakası dışarıda var olan bakterilerin ölmesini sağlıyor. Bu nedenle mikrop kırıcı bir özelliği bulunmaktadır. Havayı sadece temizlemekle kalmaz bir de havanın oksijeni değiştirerek daha güzel kokmasına vesile olur. Çevreyle dost ve insan sağlığı bakımından zengindir. İsterseniz bir de ozon yağının faydalarını ele alalım bakalım bu faydalar nelermiş hep birlikte bilgilenelim, öğrenelim.

Ozon Yağının Mucizevi Faydaları

– Her türlü haşere ve böcek sokmalarında iyileştirici bir etkiye sahiptir. Vücut içine tema etmiş zehirli bakterileri önceden tespit ederek dışa atar ve o mikrobun sizden kalıcı bir şekilde alarak eski sağlığınıza kavuşmanızı sağlar.
– Şeker hastalığına yakalanan birinde vücudunda istenmeyen ödemler, yaralar ve şişmeler olur. Şekere bağlı çıkan yaraları iyileştirir. Ve vücutta var olan ödemi indirerek kişinin daha rahat hareket etmesini sağlar.
– Yazın güneşe maruz kalmış yanıkların daha hızlı bir şekilde iyileşmesine katkıda bulunur. Özellikle denize gittikten sonra ortaya çıkan yanmalar acı verici olabilir. Bunun ağrılarını en aza indirebilmeniz için bir miktar ozon yağını yanmış bölgelere ince tabaka şeklinde sürünüz. Daha sonra parmak uçlarınız ile masaj yapma yöntemlerini kullanınız. Cildinizde bir ferahlık hissedecek ve ağrılarınızın o an içinde hafiflediğini fark edeceksiniz. Güneş yanıklarında ozon yağı mucizevi bir şekilde etki gösteriyor sizi kısa sürede iyileştiriyor. Bu ozonun gücüdür.
– Deri üzerinde oluşan alerjiler, döküntüler hatta kazalardan sonra ortaya çıkan keskin yaralarda bile iyileştirici etkisi bulunmaktadır. Deri üzerinde son derece etkili ve faydalı bir yağ olduğunu söyleyebiliriz. Havaya ve çevreye bu kadar güzellik katan ozon insan sağlığına da ayrı bir güzellik katmaktadır.
– Ozon yağı inanılmaz derecede sizi gençleştiriyor. Cilt üzerinde olumlu etkileri diğer ülkelerde de çok fazla bahsedilmektedir. Bu nedenle cildin kaymak gibi olmasını salıyor. Yaşlılığı durduran ve sizi en az 10 yaş genç gösteren bir etkiye sahiptir. Bir diğer adı ile gençlik iksiridir. Ve uzun yıllar sizin genç görünmenize katkıda bulunur. Yüzünüzde ve ellerinizde kullandığınızda kırışıklıkların gittiğine şahit olacak hatta gözlerinize inanamayacaksınız.
– Hamilelikte ve hamilelik sonrasında cilt üzerinde istenmeyen cilt lekeleri meydana gelir. Bu lekeler bir zaman sonra sizi rahatsız etmeye yeter. Bunlardan kurtulmanızın tek seçeneği vardır. Ozon yağını keşfetmeniz. Ozon yağı cilt lekelerine oldukça iyi gelmektedir. Bu hemen olmasa da 2 ay kadar düzenli bir şekilde cilde nüfus edildiğinde farkı ortaya çıkartıyor. Cilt, yumuşak, parlak ve temiz bir görselliği ele alıyor. Bu güzel faydasından yararlanabilir en kısa zamanda cilt lekelerinden kurtulabilirsiniz.
– Her tülü yanıklara iyi gelir. Bunlar güneş yanığı, kaynar su yanığı, yemek yağından sıçrayan yanıklar, ütü yanıkları ve diğer olumsuz kazalarda vücudun çeşitli yerlerinde yanık oluşmuş ise yanıklarda iyileştirici etkiye sahiptir. Yanık izlerinden kurtulmanın en güzel yolu bu yağı bir an önce keşfedip sorunlu olan bölgelere ince tabaka şeklinde sürmenizdir. Bu sizi tedavi etmeye yetecektir. Bazı yanık lekelerine çok fazla iyi gelmese de diğer basit ev kazalarında meydana gelen yanıklara iyi geldiği gözlemlenmiştir. Yanıklar çok ağır olmadığı sürece tedavi süreci hızlı bir şekilde gelişebilir.
– Sivilceler için kesin bir sonuç verdiğini söyleyebiliriz. Uzun yıllar baş edemediğiniz sivilceleriniz mi var o halde artık ozon yağını keşfederek bu dertten kısa bir sürede kurtulmanız mümkün olabilir. Her gün düzenli bir şekilde sivilce olan yerlere baskı uygulamadan ozon yağından sürün ve bu yağı en az 20 dakika kadar derinizde bekletin. Daha sonra temiz bir havlu, cilde iyi gelen bir kükürtlü sabun ile yıkama işlemine geçiniz. Bu şekilde kısa sürede sivilcelerinizin kuruduğunu fark edeceksiniz. Bunun için sabırlı ve disiplinli olmanızı gerekir. Bir gün yapıp ertesi gün bundan kaçmak pek fazla fayda sağlamayabilir.
– Genelde insanlar çok fazla stres yaptıkları vakit vücutlarının çeşitli bölgelerinde bu rahatsızlıklar ile karşılaşırlar. Bunlar egzama, sedef hastalığı, vitiligo, ürtiker gibi rahatsızlıklardır. Bu rahatsızlıklardan doğan kaşıntılara iyi gelir ve zamanla yaraların kurumasına yardımcı olur. Bir de deri üzerinde sonradan değişen cilt renklerinde oluşan renk farklılıklarına iyi gelir. Ozon yağı her türlü deri üzerinde tedavi edici onarıcı bir güce sahiptir.
– Lezyonlarda oksijen azlığı sağlıksız bir durumdur. Ozon yağı lezyonlardaki stokları artırarak istenilen seviyeye gelmesini sağlar ve düzene koyar.
Her türlü virüsü ve bakterileri yok eder. Ozon yağı mikrop kırıcı bir güce sahiptir. Bu nedenle hastalıklar ile savaşır.
– Ozon yağı kaslara oldukça iyi gelmektedir. Gün boyu işte, evde çeşitli işler yaparak vücudumuzun yorulduğunu eklemlerimizin ve kaslarımızın ağrıması ile anlarız. Kas ağrıları son derece kişiyi huzursuz eder. Özellikle kişi yerinde ise eğilirken ve ya ayakta iken kaslarına güçsüzlük hisseder. Bu da onun gün içerisinde yaptığı işten keyif almamasını sağlar. Bu tür sorunların olmaması için ozon yağını keşfetmeli kaslar üzerindeki olumlu etkilerini fark etmelisiniz. Ayrıca kas gerilmelerine ve ya kas yırtılmalarına iyi gelir. Ağrıyan bölgelere sürülmeli ve bu ağrı en aza indirilmelidir. Bunu evde yatmadan önce yapmanızı ve uyku ile daha iyi dinlenmenizi tavsiye ediyoruz. Ozon yağı vücudunuzun dinlendirir. Yorgunluğu iyi gelir.
– Hücrelerin açılmasını hızlandırarak ölü hücrelerin yenilenmesini sağlar bu da kadınlara varis, selülit, saç dökülmeleri gibi sorunları ortadan kaldırır.
– Romatizmaya iyi gelir. Özellikle eklemlerde oluşan romatizmalara çok iyi geldiği söylenmektedir.
– Bacaklarda oluşan ülseri azaltır ve bu sorunun en kısa zaman diliminde geçmesine yardımcı olur.
– Tırnak mantarlarını kurutur. Tırnak mantarları ile sıçrayan baterileri öldürür. Ve kısa zamanda mantarın yok olmasına yardımcı olur.
– Ozon yağı hemoroid tedavisinde kullanılmaktadır.
– Sizi zararlı alerjilere karşı önceden korur.
– Cinsel temasta oluşan yara ve bakterileri öldürür. İltihabi durumlarda tedavi edici özelliği taşır.
– Göğse sürüldüğünde meme üzerinde oluşan yaraları, çatlaklıkları giderir. Hamilelikte çatlayan kısımlara sürmenizde fayda vardır. Özellikle göğüs kafesine uygulanan bu yağ daha rahat nefes almanıza yardımcı olur, solunum yetersizliğini giderir. Ozon yağı ayrıca nefes açıcı bir özelliğe sahiptir.
– Ozon yağı sadece deri üzerinde kullanılır ve faydaları sayısızdır. Sizlere ozon yağı hakkında genel bilgileri sunduk. Umarız bu makalemiz size fayda sağlar. Sağlıklı günleriniz daim olsun.
Kaynakça:
mynet.com
hepsiburada.com
pembenar.com
milliyet.blog.com.tr

Yazar:Suna Korkmaz

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar