Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Facebook Reklamları Nedir, Ne İşe Yarar?

0 248

Sosyal medya alanında Facebook her zaman ön plana çıkmayı başarmıştır. Farklı ve kaliteli bir iletişim, haberleşme alanı sunarken daha birçok yararı da bulunmaktadır. Facebook reklamları nedir diyorsanız eğer bireysel veya kurumsal olarak ürün, site, hizmet tanıtımı olarak uygulamanın içinde karşınıza çıkan haber tarzı bağlantılardır. Dünya’da ve ülkemizde sıklıkla tercih edilmektedir.

Facebook Reklamları Yararlı Mıdır?

Facebook Reklamları Nedir, Ne İşe Yarar?Facebook reklamları yararlı mıdır sorusunun cevabını araştırmanıza bile gerek yok. Sitelerinizi normalde binde bir kişi görecekken yada ürünleri onlarca insandan biri fark edecekken birden milyarlarca insan içerisinde yer almaktasınız. Buda doğal olarak ciddi anlamda yarar sağlayacaktır. Kitlelere ulaşmak ve kitleler ile hareket etmek vazgeçilmez bir durumdur. Hayallerinize kavuşmanıza yardımcı olacaktır.

Facebook Yükselmek ve Gelişmek İçin Doğru Tercih Midir?

Facebook alanında vereceğiniz reklamlar kesinlikle yükselmenize yardımcı olacaktır. Rakiplerinize karşılık yapacağınız en doğru ve en mantıklı hamlelerden biri olarak lanse edilmektedir. Gelişmek içinde tercih edebilirsiniz. Çünkü sitelerinizin ve firmalarınızın başka insanlar tarafından görülmesi oldukça önemli bir konudur.

Facebook Reklamları Ücretli Midir?

Facebook reklamları tahmin edeceğiniz gibi ücretli olarak yayınlanmaktadır. Her ayın ve günün sonunda ücretler talep ettiğiniz hesap üzerinden kesilmektedir. Taksitli bir şekilde Amerika Birleşik Devleti üzerinden reklam verilse de ülkemizde tek çekim olarak bir kerede tahsis edilmektedir. Fakat buna rağmen ülkemizde de sık sık ön plana çıkmayı başarmıştır.

Reklamlar, kampanyalar, tanıtımlar ve daha birçok şey firmalarımız veya sitelerimiz için ciddi anlamda önemlidir. Facebook reklam alanı ile birçok kişiye bu konuda yardımcı olmaktadır. Milyarlarca insanın bu alan içerisinde olduğunu düşünülürse reklam konusunda mükemmel bir alan olacaktır. Peki, Facebook reklamları ne işe yarar diyorsanız yazımızı okumanızda fayda var.

Müşteri Katkısında Bulunur:

Yerel müşterilerinizin oluşmasını sağlar. Hem ekonomik hem de manevi olarak sizleri bu konuda desteklemektedir. Bu nedenle de birçok kişi tarafından bu nedenle tercih edilmektedir.

İnsanlara Ulaşmanızı Sağlar:

A şehrinden B’ye C veya D’ye ulaşmak oldukça zordur. Fakat Facebook reklamları her zaman için bu imkânı sizlere sunmaktadır. Yaklaşık 5 milyar kişiyi etkileme ve ulaşma şansı tanımaktadır.

Rakiplerinize Göre Gelişmenize Yardımcı Olur:

Sitelerinizin veya firmalarınızın muhakkak rakipleri vardır. Rakiplerinizin olmaması zaten yanlış yolda olduğunuz anlamına gelmektedir. Reklamlar sizlere rakipleriniz konusunda da yarar sağlamaktadır. Rakiplerinize göre daha da fazla gelişmenizi ve büyümenize yardımcı olmaktadır. Yani reklam deyip geçmemeniz gereken bir alandır.

Bulunduğunuz Sektörde Ön Plana Çıkmanızı Destekler:

Facebook Reklamları Nedir, Ne İşe Yarar?Facebook reklamları birçok konuda yarar sağlasa da kesinlikle unutmamanız gereken bulunduğunuz sektör içerisinde ön plana çıkmanızdır. Yapacağınız bir reklam işlemi ile birlikte hiç beklenmedik anda zirveye çıkabilirsiniz. Bu size imkânsız gibi gelebilir. Fakat birçok kişi bu reklam sistemi ile sektörde kendi varlığını kabul ettirmiştir.

Sosyal medya alanında ön plana çıkmayı başarmış olan Facebook reklam hizmetleri ile de vazgeçilmezliğini bir daha ispatlamıştır. Facebook reklamları işe yarıyor mu diye araştırma yapıyor ve bu sorunun cevabını merak ediyorsanız aşağıda yer alan bilgileri okumak her zaman için sizlerin beklentilerini karşılayacaktır. Reklam vermeden bile birçok fikir edinebilirsiniz.

Kitlelere Ulaşmanın Kolay Yolu:

Facebook reklamlarının yararlı alanında kitleler her zaman için kendisinden söz ettirmiştir. 5 milyar kullanıcıya sahip olan bir uygulama da insanlara ulaşmak sandığınızdan daha da kolay olacaktır. Bu nedenle de hem sizlere hem de sitelerinize, firmalarınıza yararlı olacaktır. İnsanlar ile sıklıkla etkileşimde olmak her zaman doğru tercihtir.

Gelişmek ve Büyümek İçin İdeal Tercih:

Facebook Reklamları Nedir, Ne İşe Yarar?Reklam vermeye başladıktan sonra büyüme ve gelişme düşünceleriniz ciddi anlamda gerçekleşmeye başlayacaktır. Çünkü kitlelere ulaştığınız için ürünleriniz ve düşünceleriniz ön plana çıkacaktır. Buda sizlere hem maddi hem de manevi olarak yarar sağlayacaktır. Rakiplerinizi bırakın bulunduğunuz sektörde bile liderlik konumuna yükselebilirsiniz. En çok yararlı arasında gösterildiği için kurumların tercih etmesinde gelişim ve büyüme düşüncesi etken olmuştur.

Firmanızı ve Markanızı Duyurabilirsiniz:

Facebook reklamları ile kurumsal veya bireysel olarak yönetmiş olduğunuz markaları, siteleri insanlara duyurabilirsiniz. Belki parayla bile ulaşamayacağınız insanlara direk olarak kendinizi tanıtma imkânı sunmaktadır. Bu nedenle de bulunduğunuz sektörde rakiplerinize göre daha çok duyulmanızı sağlamaktadır.

Dünya’nın ve ülkemizin vazgeçilmez sosyal medya uygulaması olan Facebook reklam alanında da kendinden söz ettirmiştir. Facebooka reklam vermenin fiyatı konusunda bilginizin olması her zaman için yararlı olacaktır. Yapacağınız veya yayınlayacağınız reklamlarda bu ücretleri göz önünde bulundurarak kendinize birçok kolaylık sağlayabilirsiniz. Güncel ücretler aşağıda yer aldığı gibidir. Fakat bazı değişimlerin olması uzmanlar tarafından beklenilmektedir.

Stabil Ücretler:

Beğeni veya tıklanma başına Facebook sabit olarak ücretler kesmektedir. 2016 yılında tıklanma başına 0,30 kuruş alırken 2017 yılında bunu biraz arttırmıştır. Güncel fiyat şuan için 0,45 kuruştur. İzlenme ve görüntülenme alanında ise bu ücretler biraz daha artmaktadır. Ücretlerin geneline bakıldığı zaman en pahalı olanı hiç şüphesiz takipçi ve beğeni işlemidir. Bunun için günce 4.000 TL ödeyen bile bulunmaktadır.

Açık Arttırmalar:

Facebook reklamlarında açık arttırma modeli sıklıkla ön plana çıkmaktadır. Teklif vererek bu işlemi yapmaktasınız. Örneğin rakibiniz tıklanma başına Facebook’a 1 TL teklif sundu. Sizlerde aynı dakika içerisinde 1,5 TL fiyat sundunuz. Uzmanlar tarafından değerlendirmeler yapıldıktan sonra en çok ücret ödeyene reklam verilmektedir.

Ödeme Seçenekleri:

Amerika Birleşik Devleti Facebook reklam fiyatları alanında biraz daha şanslıdır. Çünkü ödeme olarak taksit imkânı sunulmaktadır. Geçerli olan kredi kartlarının hepsine ciddi taksitler yapılmaktadır. Ülkemizde ise Paypal üzerinden tek seferde ödeme işlemi yapılmaktadır. Bu nedenle de birazcık sizleri zorlayabilir. Gün sonu ödemeler hesaplarınızdan kesilmektedir.

Yazar:Cansu Kutlu

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.