Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Panik Atakları Durdurmak İçin Etkili Teknik

0 296

Panik atak rahatsızlığı günümüzde, 7’den 70’e herkeste görülen bir hastalık.Panik atakları durdurmak için belli başlı teknikler bulunuyor. Peki, panik atak rahatsızlığı olan kişiler neler yapmalı? Haber ile ilgili detaylar..

Panik Atakları Durdurabilmek İçin Üç Yöntem

Panik atağıolmayan kişiler, bu durumla mücadele eden hastaların neler yaşadığını bilemez. Oldukça riskli bir hastalıktır. Fakat etkili olan bu 3 yöntemle, panik atağı önlemek mümkün. Diyaframdan nefes almanız gerekiyor. Panik atak psikolojik olarak kişiyi strese sokuyor. Burada diyaframdan panik atak geçirdiğiniz esnada nefes almaya başlarsanız, panik ataktan kaynaklı olarak psikolojik etkiden kurtulabilirsiniz. Derin derin nefes almanız gerekiyor. Bunu yaparken sakin bir yere oturmanız önemli.

Düşüncelerinizi Değiştirmeye Çalışın 

Haberler arasında özellikle panik atağı olan kişilerin ilgisinde olan bu üç yöntem uygulandığı takdirde etkileri görünüyor. Panik atak geçirdiğinizde beyin direkt olarak bir şeyden korktuğunu anlar. Düşüncelerinizi panik ataktan uzaklaştırıp, farklı bir şey düşünmeye başlayın. Korktuğunuzda nefes almada, zorlanabilirsiniz. Burada ölüm tehlikesi altında olmadığınızı kendinize sürekli olarak hatırlatıp düşüncenizi direkt olarak değiştirin. Böylelikle panik atağın uzun süreli etkisi sizden uzaklaşır ve kendinizi daha iyi hissetmeye başlayabilirsiniz.

Tetikleyicilerin Kendiniz İçin Farkında Olmanız Gerekiyor

Araba kullanmak, yüksek müzik, kalabalık veya buna benzer etmenler, size panik atak oluşturuyorsa beyniniz bu durumu sizin açınızdan tehdit olarak bırakana kadar devam etmelisiniz. Beyninizin özgüven kazanması için önemliSon dakika haberimize göre panik atağı durdurmak ve kişinin panik atak geçirdiği esnada, bu etkili yöntemleri uygulaması ciddi oranda fayda sağlamaktadır. Bu durum, yapılan araştırmalar sonrasında da görülüyor. Panik atak ne kadar risk teşkil etse de, kişinin kendisi açısından uygulayacağı yöntemlerle zamanla azalan bir rahatsızlıktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.