Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

PRP Yöntemi İle Saç Sökülme Tedavisi

0 347

PRP Yöntemi İle Saç Sökülme TedavisiPRP yöntemi olarak uygulanmaya başlanılan, cerrahi operasyonlara gerek kalmadan saç kalitesini artıran ve yeni saçların çıkmasını sağlayan yeni bir yöntemden bahsedeceğiz.

PRP yöntemi yani açılımı ile PLATELET RICH PLASMA yöntemi henüz saçları dökülme aşamasında olan, tamamen kel ya da geniş bölgeli saç açıklığı bulunan kişiler haricinde isteyen herkese uygulanılan bir yöntemdir.

PRP yöntemi hastadan alınan bir miktar kanın, (bu kan çeyrek çay bardağı kadar en fazla) 8 dakika boyunca dakikada 3000 devir yapan cihazların yardımı ile plazmasının ayrılması işlemi ile başlar. Ayrılan bu plazma artık tedavi için gereken ana maddedir. Saç için uygulanmasındaki amaç, beslenemeyen, cansız kalan saç ve köklerin beslenmesini sağlamaktır. Yöntem uygulanırken gerekli görülen kısımlara elde edilen bu sıvı enjekte edilir. Tek seferde sonuç olmak mümkün değildir. Tedavi 2 ile 4 hafta ara ile yapılarak toplam 6 seans tan oluşmakta bazı özel durumlara göre farklılık göstermektedir. Saçların seanslar boyunca düzeldiği, tekrar oluşum içine girmeye başladığı gözle de görülmektedir.

Bu yöntemin yeni olmasından dolayı her tedavi merkezinde uygulanamadığı sebeplerinden dolayıda fiyatı henüz düşme aşamasına gelmemiştir. Yaptığımız araştırmalar doğrultusunda 3500ile 4500 tl arasında tedavi masrafı oluşmaktadır.

PRP yöntemi sadece saç ve saç kökleri için değil, ayrıca derinin tazelenmesi ve ciltteki leke, akne tedavisinde de kullanılan etkili bir yöntemdir.

Yazar: Sinan UZA

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.