Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Bitkisel İçerikli Saç Şampuanları Dökülmeyi Engeller Mi ?

0 427

Bitkisel İçerikli Saç Şampuanları Dökülmeyi Engeller Mi ?Yapılan araştırmalar ve bilimsel veriler gösteriyor ki, bitki özleri saç köklerine direk olarak etki ediyor olması ve içerisinde bulunan vitaminler, minaraller, proteinlerin hücrelere temas ederek, hücrelerin daha rahat bir şekilde hava almasını ve canlı olmasını sağlamaktadır. Özellikle son 20 yıla göre, artık kadınların ve erkeklerin ortak fikirleri ve kararları arasında kimyasal ürünler değil, bitkisel içerikli ürünler geliyor. Bu şampuanların özel olarak hazırlanıyor olması yani bitkilerin özleri sıvılaştırılarak, kitin, karetin, ısırgan otu, alovera gibi bir takım bitkiler ile özel şampuanlar yapılıyor ve bunlarda saç dökülmesini engellerken, saçların daha canlı, kırıksız, gür olmasını sağlıyor. Üstelik deriyi canlandırarak, bozulmalarını da engellemesinden dolayı, bioderma şampuan gibi çeşitli ürünler, kepeklenmeyi de engelliyor.

Marketlerde, eczanelerde bulabileceğiniz bioderma şampuan ya da farklı markanın ürünleri sayesinde, istediğiniz gibi saç bakımınızı etkin olarak yaparak, saç köklerini de canlandırıp, saçlarınızın her zaman canlı olmasını sağlamış olacaksınız. Etkin bitki özlerinin, özellikle ırsi saç dökülmelerinde dahi etkisi olduğu genetik uzmanlar ve klinikler tarafından test edilip, onaylanmış durumda.

Sadece günümüzde değil, insanlık tarihi boyunca temizliğin en etkin maddelerinin başında bitkiler gelmektedir. Örneğin Türk tarihinin en önemli temizlik ürünlerinden olan bıttım sabunu, uzun yıllardır yapılmaya devam ediyor ve halen Anadolu da yoğun bir şekilde kullanılıyor. Tamamen doğal olan bitki özlerinden yapılmış şampuanlarda bulunuyor olsa da, genel olarak bitki özleri ile birlikte saç bakım kremi vb. içeriklerde bulunmaktadır.

Türkiye’de en fazla kullanılan saç dökülmesine karşın etkin bioderma node fluid şampuan, Fransa’da özel kliniklerde test edilerek, tüm Avrupa’da satışı yapılmaktadır.

Saç bakımını yapmak ve güzel saçlara sahip olmak, aslında tesadüf olmadığı gibi, iyi bir bakım ile birlikte, düzenli olarak temizlemeniz durumunda mümkün olacaktır. Her açıdan saçlarınıza özel şampuanları artık www.dermokozmetika.com.tr üzerinden inceleyebilirsiniz. İncelemeleriniz sonrasında, saçlarınıza uygun alacağınız şampuan ile saç bakımınızı etkin olarak yapabilir ve her zaman güzelliği yaşayabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku