Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Psişik Yetenek Nedir?

1 3.421

Psişik yetenek, kişilerin içgüdüsel olarak “Duru Görü”�diyebileceğimiz ya da hislerin tamamen açık olmasıyla bazı olayları önceden hissedebilmesidir, kestirebilmesidir.

Özel bir yetenek olan psişik yetenekler ilk etapta anlaşılmayabilir. Aslında hemen her insanın psişik yeteneği vardır; ancak bazı insan bu yeteneğin farkına varmaz ve bunu tetikleyemez. Bazı insanlar ise kendi psişik yeteneklerinden korku duyabilir. Özellikle psişik yeteneğinizi yeni keşfediyorsanız…

Psişik Yetenek, genel anlamıyla olağanüstü sayılabilecek bir durumdur. Sıradan bir durum değildir. Psişik yetenekler, insanı daha da özelleştiren eşsiz yeteneklerdir. Psişik yetenek nedir, sorusunu tam anlamıyla irdeleyecek olursak, psişik yetenekleri olan insanların çok rahatlıkla tahmin gücü olduğu görülür. Bunun yanı sıra en önemli psişik yeteneklerin başında duru görü, medyumluk, düşünce okuma ve telepati kurmadır ki en can alıcı türleridir.

6368_otm90k

Psişik Yeteneğim Var Mı?

Bu soru her insanda bir soru işaretidir. Psişik yeteneği var olup kullanamayanlar… Psişik gücü olması için bin dereden su getirenler…

Her insanda bir parça da olsa doğuştan gelen bir psişik kuvvet vardır; ancak bazısı bunu asla fark etmez ve kullanmaya açık hale getiremeyebilir. Zaten bazen psişik yetenekler, insanları bir parça da olsa rahatsız edebilecek boyuta dönüşebileceğinden, psişik yeteneğini kullanabilenlerin sayısı oldukça azdır. Bazı insanlarda doğuştan kuvvetli bir psişik yetenek olduğu gibi bazıları da psişik yeteneğini eğiterek, geliştirerek sonradan kazanabilir. Önemli olan bu yeteneği istemek ve bu gücü kullanabilmektir. En nihayetinde her şey psişik gücü tetikleyebilmekten geçer.

 

Psişik Yetenekleri Harekete Geçirmenin Yolları:

Psişik yetenek, insanda çoğunlukla kendiliğinden gelişen bir olaydır. Birden bire ortaya çıktığında bunu anlamayabilirsiniz ilk etapta… Fakat zamanla pek çok olay birbirini takip ettiğinde, psişik yeteneklerden şüphelenebilirsiniz.

Psişik yeteneklerinin farkına varabilenlerin, psişik yeteneklerini daha da aktif olarak harekete geçirmelerini sağlayacak yöntemler vardır. Her şeyden evvel huzurlu bir psikoloji içerisinde olmanız gerekmektedir. Bunun için türlü meditasyon yöntemleriyle rahatlama yollarına gidebilmek gerekmektedir.

Zihniniz ne kadar rahatlarsa veriminiz o kadar yoğun olacaktır. Bunun yanı sıra çakralar önemli bir detaydır. Çakralarınızın açık olması yeteneğinizin de pekişmesine neden olacaktır. Bununla birlikte psişik yeteneklerde herhangi bir objeyi soru- cevap tekniğinde kullanmanız mümkündür. Bunu farklı bir boyutta kullanabilmek bile mümkündür. Örnek vermek gerekirse bir karton üzerine yazılmış sayı ve harfleri sorularınıza cevaplayıcı bir unsur olarak kullanabilirsiniz. Bunun için kişisel eşyalarınızda kolye ve yahut tespih gibi sallanan objelerden yararlanabilirsiniz.

6368_psisik-guoler-e1356448141656

Psişik Yetenekler nasıl harekete geçirilir diye merak edenlere birkaç tavsiyemiz oldu. Bununla birlikte başınıza gelen olayları ya da gördüğünüz rüyaları kaleme alarak olaylarının seyrini izlemeniz mümkündür.

Bunu yaptığınızda yetenekleri daha çabuk fark edeceksiniz. Ne olursa olsun, pozitif düşünmeye özen gösterin. Bu psişik yeteneklerin ortaya çıkmasında büyük bir fonksiyon oluşturacaktır. Rüyalarınıza, düşüncelerinize dikkat edin. Psişik güçlerinizden korkmayın. Aksine onları iyiye, güzele kullanarak kendinize ve çevrenize yararlı olacak şekilde kullanın.

Psişik yetenekler, insanlara zarar vermese de bazen tedirginlik yaratan yeteneklerdir. Bu yüzden psişik yetenekleri harekete geçirmeden önce bununla başa çıkmaya hazır olup olmadığınıza net bir şekilde karar vermeniz gerekmektedir.

Çünkü zaman içinde gelişen yeteneklerin, daha da gelişerek sizi huzursuz edecek boyuta gelmesi mümkündür. Psişik güçlerin, sadece sizi kapsamadığını bilmeniz gerekir; çünkü psişik güçlerinizi aktif ettiğinizde diğer insanlarla telepati kurabilir, düşüncelerini okuyabilir, geleceği görebilirsiniz. Bir nevi medyum diye adlandırabileceğimiz psişik yeteneklerin kabusunuz olmaması için sürekli olarak onlara başvurmamanızı önemle tavsiye ederiz.

Yazar:Ensar Türkoğlu

1 yorum
  1. ahsen diyor

    çok güzel bir makale olmuş çok teşekkür ederim :)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku