Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Apple’ın İpad Rekoru

0 148

Apple'ın İpad RekoruApple tablet piyasasında bir rekora daha imza attı. Geçtiğimiz günlerde Google’ ın çıkardığı Nexus 7′ nin rekorları konuşuluyordu. Ancak çok geçmeden Apple da satış rakamlarını açıkladı. 3. çeyrek satış raporlarını açıklayan Apple, Nexus 7 verilerine meydan okudu. Bu çeyrekte tam 17 milyon İpad satıldı. Geçen yıla göre bu sayı % 85 civarında artış gösterdi ve yeni bir rekora imza attı. Üstelik bu rakamlara bu ürünün pazarlamasına fazla önem verilmeden ulaşıldı. Çünkü Apple İos 6 işletim sistemi ve Mountain Lion ile meşgul. Buna rağmen bu sayıya ulaşılması herkesi şaşırttı.

Bu rapor açıklanmadan önce de İpad Mini, Apple tarafından duyurulmuştu. Nexus 7 başarısına karşı bir hamle olan İpad Mini’ nin ekran boyutunun 7.89 inç olması bekleniyor. 300 dolar civarı satış fiyatının olması beklenen İpad Mini, Apple’ ın bu piyasanın tamamını ele geçirmeye yönelik bir hamlesi. Çünkü normal İpad’ lerin fiyatı oldukça yüksek. Bu fiyatları karşılayamayan tüketiciler ise diğer kaliteli ucuz tabletlere yöneliyor. Bu konuda göze çarpan ise Google’ ın gözdesi Nexus. Apple şimdi Google’ a kaptırdığı ucuz tablet piyasasına bomba gibi bir giriş yapmayı hedefliyor.

Yazar: Gürkan DEMİRCİ

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku