Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Rahatlatıcı Bir Hafta Sonu İçin 8 Harika Fikir

0 722

Rahatlatıcı Bir Hafta Sonu İçin 8 Harika FikirSürekli çalışan bir insan için hafta sonları kurtarıcı günlerdir. Yoğun iş temposunda kurak bir çölde karşılaşılan vaha gibidirler. Bizi sürekli çalışır olmaktan kurtaran hafta sonları, arkamıza yaslanmak ve rahatlamak için yeterince vakit bulmamızı sağlayan günlerdir. Bu fırsatı değerlendirip değerlendirmemek tamamen bizim elimizdedir. Zihniniz ve bedeninizin rahatlatıcı hafta sonlarına ihtiyacı vardır. Dolayısı ile yoğun bir iş temposunda sürekli çalışan kişiler için hafta sonları mutlaka değerlendirilmesi gereken günlerdir. Zihninizi ve bedeninizi işten, iş temposundan, iş yerindeki olanlardan kısa süreliğine de olsa tamamen arındırmak size çok iyi gelecektir. Bunu yapmanın yolu sizi rahatlatacak hafta sonu kaçamaklarını planlamanız olacaktır.

Neler yapabileceğinize bakmadan evvel tamamen uzak durmanız gereken durumlardan bahsetmeliyiz. Örneğin, bir hafta sonu kaçamağı için uzun süreli bir sürüş gerektiren seçenekleri elemelisiniz. Ayrıca çok yorucu ve stresli planlar da yapmamalısınız. Hafta boyunca oluşan yorgunluğunuzu atacak planlar yapmalısınız. Eğer yorucu bir plan yaparsanız bir sonraki haftayı yorgunluğunuzu atmak için kullanmak durumunda kalabilirsiniz.

Rahatlatıcı Bir Hafta Sonu İçin 8 Harika FikirPlaj Keyfi

Sahil şeridine yakın bir yerde yaşıyorsanız, özellikle kış aylarında plajda dolaşmak oldukça rahatlatıcı olabilir. Çünkü kış aylarında plajlar kalabalık değildir ve tedavi edici, canlandırıcı bir yürüyüş için mükemmel bir parkur olacaktır. Yaz sezonunda kalabalık nedeni ile bir plaj gezisi sırasında göremeyeceğiniz ilginç deniz kabuklarını arayıp bulabilirsiniz. Ayrıca plaj havlusu serip bir öğün yemeğinizi piknik şeklinde yapabilirsiniz. Zihninizi boşaltıp derin bir nefes almak için mükemmel bir gün olacaktır. Plajda, yürüyüş esnasında veya piknik yaparken iş ile ilgili yapmanız gerekenleri düşünmekten vazgeçmelisiniz. Kumun üzerinde kendinizi rahat hissedin ve önünüzdeki günlerde ne olacağına dair bir şey düşünmemeye gayret gösterin.

Dağlarda Yürüyüş

Yaşadığınız yer dağlara yakın bir yer mi? Eğer öyleyse mini bir tatil planlamak için yaklaşmakta olan bir dağ festivali, fuar veya özel tur etkinliği olup olmadığına bakın ve katılmayı planlayabilirsiniz. Yerel rafting şirketlerine rafting veya kano gezileri sunup sunmadığını öğrenmek için başvurabilirsiniz. Daha önce o bölgelerde yürüyüş yapan insanlardan ilginç yürüyüş parkurları ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Bütün bunlar için vaktiniz yoksa bir çadır almak, küçük bir kamp ateşi yakmak ve yıldızların altında uyumak gibi mini bir kamp yapabilirsiniz. Yanınıza alacağınız yeteri kadar yiyecek ile bu kaçış sakinleştirici bir deneyim olacaktır.

Rahatlatıcı Bir Hafta Sonu İçin 8 Harika FikirŞehir Turu

Bir günlük gezi için başka bir fırsat, komşu bir şehri, özellikle de daha önce vakit geçirmediğiniz bir şehri ziyaret etmek olacaktır. Sadece bir günlüğüne yaşadığını şehri değiştirin! Şehri keşfedin – ana caddeden aşağı inin, arabanızı park edin ve sadece yerel mağazaları ziyaret etmek için dolaşın. İyi bir yerel restoran bulmak için etrafınızdaki insanlara danışın ve sürekli alışık olduğunuz bir yemek türü yerine farklı bir menü ile akşam yemeğini yiyin. Bu ucuz mini kaçamağı planlamak için yapmanız gereken tek şey kendi şehrinizde veya komşu şehrinizde ziyaret etmediğiniz yerlerin bir listesini yapmak ve yola çıkmak olacaktır! Bazen bilinmeyen yerlerde vakit geçirmek, insanın zihnini boşaltması için çok iyi bir seçenektir.

Rahatlatıcı Bir Hafta Sonu İçin 8 Harika FikirLunapark Ziyareti

Eğlenmek için fahiş ücret ödemek zorunda kalmadan bir eğlence parkına mini tatil planlayabilirsiniz. Bunun için, web sitelerinde dönem dönem sunulan en iyi fırsatlar için biraz araştırma yapmak ve izlemek zorunda kalacaksınız. Lunaparklar, öğrenciler ve bazı meslek grupları için indirimli olabilmektedir. Kendi yiyeceğinizi ve içme suyunuzu yanınıza almak size birkaç kuruş kazandırabilir ve ayrıca şekerli, soğutulmuş gazlı içeceklerin zararlarından kendinizi kurtarmış olmanızı sağlar. Eğlence parklarında vakit geçirmek sizi yeterince rahatlatacak ve dinlenmenize imkan sunacaktır.

Park Pikniği

Sevdiklerinizle beraber olmak için yeterli zamanı bulamadığınızı düşünüyor musunuz? Bugün içinde bulunduğunuz rekabet dünyası size bu birkaç sevgi anını paylaşma zamanı vermiyor mu? O zaman, tek ihtiyacınız olan şey, şehri süsleyen sayısız parktan birinde geçirilmiş basit bir hafta sonu olacaktır. Piknik yapacağınız parkın yakınında ucuz bir otelde konaklayarak bu deneyimi iki günlük eşsiz bir deneyime dönüştürebilirsiniz. Öğle yemeklerinizi parkta piknik yaparak yiyebilir ve eşinizle iki gün boyunca beraber vakit geçirebilirsiniz. Yoğun iş temposunda yapacağınız bu kaçamak hem bedenen hem de zihnen dinlenmenize imkan verecektir.

Tatil Köyleri ve Spa

Hafta sonu kaçış planınızı yapmak için yaklaşık bir saatiniz varsa en yakınınızdaki bir tatil beldesi veya spa en iyi seçeneğiniz olabilir. Bir spaya sahip olan bir tatil beldesi arayın ve hafta sonunu kendinizi gençleştirerek geçirin. Eğer bu beldeyi ziyaret etmeniz durumunda araç kullanmanız gerekiyorsa, kısa bir otobüs yolcuğu yaparak sürüşten kaçınmaya çalışın. Güzel lezzetler, sakinleştirici masajlar ve muhteşem bir terapi ile iki gün geçirmeniz sizi canlandıracak ve tüm yorgunluğunuzu alacaktır.

Rahatlatıcı Bir Hafta Sonu İçin 8 Harika FikirŞarap Tadım Turları

Şarap tadımı, kendi başına bir deneyimdir. İyi şarap damak tadına sahipseniz, yakın bir bağa gidip biraz fazla likör deneyebilirsiniz. Bazı şarap bağları şarap yapımındaki tüm süreci izlemenize imkan verir. Burada, uzmanların da yardımıyla şarapların tadına bakabilir, şarapların nasıl depolandığını ve şarap yapımına dair diğer süreçleri görebilirsiniz.

Yat Gezileri

Bir göl veya denizde yat gezisi yapmak en rahatlatıcı ve romantik kaçamaklardan biri olabilir. Bir yat kiralayabilir veya kendiniz yelken kurabilir veya bunu yapmak için birini kiralayabilirsiniz. Temiz ve durgun sular arasında yelken açın ve deniz kokusunun duyularınızı canlandırmasına izin verin. Geceyi yat üzerinde geçirebilir, gökyüzündeki yıldızları izleyebilir ve etrafınızdaki muhteşem manzarayı seyre dalabilirsiniz. Ülkemiz için biraz lüks ve pahalı bir seçenek olsa da imkanı olanların yapması gereken harika bir hafta sonu kaçamağıdır.

Bu tür kısa kaçamaklar, tıpkı tatiller gibi dinlenmek, yeniden bir araya gelmek, bazı şeyleri telafi etmek ve yenilenmek için iyi bir şans sunmaktadır. Önceden aylarca, haftalarca planlama yapmayı gerektirmez ve çoğu düşük bütçe ile yapılabilir. İster hafta boyunca, ister gündüz, ister gece gezileri olsun, ayda en az bir kez düzenli hayat rutininden kurtulmak ve farklı bir şeyler yapmak insan sağlığı için önemlidir. Hayatınızdaki her fırsatı değerlendirin ve kendinize iyi bakın.

Kaynakça:
https://vacayholics.com/relaxing-weekend-getaways

Yazar:Bekir Afşar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku