Reenkarnasyon Nedir? Gerçek Olabilir Mi?

Yeniden dünyaya gelmek… Birçok inanışa ve dine göre bu mümkün ancak bizim ülkemizde çok fazla gerçeklik payı olmadığını düşünüyorum, bunun hakkında yapılanaraştırmaları sizlere sunmaya çalışacağım.Yeni dünyaya farklı bir şekilde farklı bir karakterlegelme olayıdır reenkarnasyon. Ölümden sonra yaşayacağınız hayat farklı bir bedene ve farklıbir ruha bürünerek gerçekleşecek olan bir dönem.

Ölen birinin başka bir vücutta,başka bir bedendedünyaya gelerek yaşamını devam ettirmesi çok eski bir inançtır.Bazı inançlara göre;beden 2 ya da 3 keztekrar dirilir ve yeni hayatına devam eder ancak bu süreçte eski hayatını hiçbir şekilde hatırlamaz. Howard isimli araştırmacı Mısır Firavunu Tutankhamun’un mezarına ulaştığında solmamış ve dipdiri çiçekler görür ve bu konu hakkında araştırmalar yapar. Carter’ın herkes tarafından bilinen araştırmasının en ilginç noktası ise doğum yılı cetveliuygulaması. Cetveli bir müslüman olarak incelediğinizde anlamsız geliyor. İnancınızı bir kenara bırakarakobjektif bir şekilde incelemenizi tavsiye ederim.


Carter’a göre vücut ruh değiştirebilir,vücut sadece bir giysi aslolan ruhtur ve ruh istediği bedendeyeniden ve tekrar tekrar can bulabilir.Carter uygulamaya koyduğu bu cetvelde daha önceki hayatınızdakim olarak ve nerede yaşadığınızı bulmanıza yardımcı oluyor nasıl mı?Doğum tarihini bilen herkes bu uygulamayı gerçekleştirebiliyor.

Bu cetvelde doğum yılınıza göre anahtar harfinizi buluyorsunuz daha sonra bu harf sizlerecinsiyet,yaşadığınız yer ve kimliğinizi gösteriyor. Bunun yanı sıra doğum ayı cetveli de sizlere cinsiyetinizi gösteriyor. Bu ne kadar doğru ya da ne kadar gerçekçi bilinmez cetvelin tamamını sizlere sunmakisterdim ancak birçok yerde bulamadım.

Kuran-ı Kerim’de yer alan bazı ayetler aslında bu olayı direkt olarak egale ediyorfakat reenkarnasyona inanan ve bu şekilde yaşadığını iddaa eden birçok olay ve insanda gündemde.

Yazar: Ali ERSOY

2 Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar