Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Reenkarnasyon Nedir? Gerçek Olabilir Mi?

2 51

Reenkarnasyon Nedir? Gerçek Olabilir Mi?Yeniden dünyaya gelmek… Birçok inanışa ve dine göre bu mümkün ancak bizim ülkemizde çok fazla gerçeklik payı olmadığını düşünüyorum, bunun hakkında yapılan araştırmaları sizlere sunmaya çalışacağım.Yeni dünyaya farklı bir şekilde farklı bir karakterle gelme olayıdır reenkarnasyon. Ölümden sonra yaşayacağınız hayat farklı bir bedene ve farklı bir ruha bürünerek gerçekleşecek olan bir dönem.

Reenkarnasyon Nedir? Gerçek Olabilir Mi?Ölen birinin başka bir vücutta,başka bir bedende dünyaya gelerek yaşamını devam ettirmesi çok eski bir inançtır.Bazı inançlara göre;beden 2 ya da 3 kez tekrar dirilir ve yeni hayatına devam eder ancak bu süreçte eski hayatını hiçbir şekilde hatırlamaz. Howard isimli araştırmacı Mısır Firavunu Tutankhamun’un mezarına ulaştığında solmamış ve dipdiri çiçekler görür ve bu konu hakkında araştırmalar yapar. Carter’ın herkes tarafından bilinen araştırmasının en ilginç noktası ise doğum yılı cetveli uygulaması. Cetveli bir müslüman olarak incelediğinizde anlamsız geliyor. İnancınızı bir kenara bırakarak objektif bir şekilde incelemenizi tavsiye ederim.

Reenkarnasyon Nedir? Gerçek Olabilir Mi?
Carter’a göre vücut ruh değiştirebilir,vücut sadece bir giysi aslolan ruhtur ve ruh istediği bedende yeniden ve tekrar tekrar can bulabilir.Carter uygulamaya koyduğu bu cetvelde daha önceki hayatınızda kim olarak ve nerede yaşadığınızı bulmanıza yardımcı oluyor nasıl mı? Doğum tarihini bilen herkes bu uygulamayı gerçekleştirebiliyor.

Reenkarnasyon Nedir? Gerçek Olabilir Mi?

Bu cetvelde doğum yılınıza göre anahtar harfinizi buluyorsunuz daha sonra bu harf sizlere cinsiyet, yaşadığınız yer ve kimliğinizi gösteriyor. Bunun yanı sıra doğum ayı cetveli de sizlere cinsiyetinizi gösteriyor. Bu ne kadar doğru ya da ne kadar gerçekçi bilinmez cetvelin tamamını sizlere sunmak isterdim ancak hiçbir yerde bulamadım.

Kuran-ı Kerim’de yer alan bazı ayetler aslında bu olayı direkt olarak egale ediyor fakat reenkarnasyona inanan ve bu şekilde yaşadığını iddaa eden birçok olay ve insan da gündemde.

Yazar: Ali ERSOY

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku