Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Dünyayı Saran Diablo Çılgınlığı ve Diablo 3’le Beraber Oyunun Tarihçesi

3 361

Dünyayı Saran Diablo Çılgınlığı ve Diablo 3'le Beraber Oyunun TarihçesiGünümüzde bilgisayar oyunları çığır açmakla kalmıyor daha geniş ve inanılmaz bir kitleye ulaşıyor.Sizlere öyle bir oyundan bahsedeceğim ki eğer hala oynamadıysanız fazlasıyla pişmanlık duyacaksınız. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bilgisayar oyunları da geliştirildi, senaryolar, grafikler üst düzey olmaya başladı fakat bazı oyunlar var ki başından kalkmak istemeyeceğiniz ve bağımlısı olacağınız türden sizlere anlatacağım oyun çok farklı ve hikayesi ile de dikkatini çekecektir.

Dünyayı Saran Diablo Çılgınlığı ve Diablo 3'le Beraber Oyunun Tarihçesi”DİABLO” İspanyolca şeytan… Diablo ilk oyunda sizlere Sanctuary adlı kendi dünyasını sunuyor sizin göreviniz bu dünyada tek olmanız ve ana karakter sizsiniz. Cennet ve cehennem savaşlarının cehennem boyutu ve bu olayların dünyaya sıçraması anlatılıyor ve oyun bunun üzerine kurulu.Cennetin disiplini ve kuralları,cehennemin ise buna direnişi ve bu baskılara boyun eğmeyişi oyunda konu alınıyor.

Diablo’ya göre cehennem 7 iblis tarafından ele geçirilmiş ve yönetiliyor. Cehennemde kardeşler arasında yaşanan savaş büyüyüp oyunu ele geçiriyor.Oyunun mantığı aslında 2. oyunda da bu şekilde devam ediyor ben her yerde bulabileceğiniz hikayeden çok oyunun geçmişi,hazırlanışı ve hitap ettiği kitlelerden sizlere bahsetmek istiyorum. Blizzard isimli firmanın önderlik yaptığı bu muhteşem oyun gerek görsel efektleri gerekse senaryosu ile küçük,büyük her yaştan kitleye hitap ediyor…

Dünyayı Saran Diablo Çılgınlığı ve Diablo 3'le Beraber Oyunun Tarihçesiİlginç olan nokta bilgisayar oyunlarında çok fazla karşılaşmadığımız bir durum; başka firmalar Diablo için ek paketler ve görevler ortaya çıkararak bu kitleden faydalanmaktan kaçınmıyorlar. Oyun belli başlı görevlerden oluşuyor ve ana karakter sizin elinizde görevleri yaptığınız sürece karakterinizi geliştirebiliyor ve daha üst seviyeye ulaşabiliyorsunuz. Oyunun serisi şu an 2’de ancak Diablo 3’ün çıkış tarihi belirlendi bile bu oyunun hastaları merakla beklediği Diablo 3 için sabırsız durumdalar. Blizzard şirketinin çıkarmaz ve tadı damağımızda kalır gibi yorumlarla çok fazla karşılaştım ancak serinin 3. oyunu 15 Mayıs’ta oyunseverlerle buluşuyor. Oyunu henüz duymayanlar ya da oynamayanlar için belirtmek istediğim nokta;bilgisayarınıza fazlasıyla güvenmelisiniz grafikleri açısından mükemmel derecede iyi olan bu oyun 3. seride mucizeler yaratabilir her yerde bulamayacağınız Diablo 3 hakkında konuşmak istiyorum.

Dünyayı Saran Diablo Çılgınlığı ve Diablo 3'le Beraber Oyunun TarihçesiSistem gereksinimleri henüz tam olarak verilmedi yaptığım araştırmalarda sistem özellikleri sunulmuş ancak her yerde farklı olarak belirtiliyor bekleyip öğrenmek en doğrusu olacaktır. Diablo,Mephisto ve Baal artık tek bir güçle hareket etmektedirler.Bu isimlere yabancı olabilirsiniz; 3 büyük iblis ve savaşın ana kahramanları diyebiliriz.Diablo yeniden dirilmiş ve artık daha kızgın ve intikam için sahnededir eskisinden daha güçlü ve farklı özel güçlere sahiptir.Seride olduğu gibi Diablo’nun savaşı ölümlüleri de rahatsız edecektir bu savaş dünyaya yansımakta ve herkes bunun farkındadır… Diablo 3’ü sabırsızlıkla bekleyenler yine güçlü bir savaş ancak bu kez çok farklı güçler ve özel savaşçılar sizleri bekliyor ancak az önce de belirttiğim gibi birazcık da bilgisayarınıza güvenmelisiniz. Ayrıca oyuncuların kullandığı ”Blizzard bitirmeden Diablo bitmez” cümlesi de oyunseverlerin düşüncelerini ortaya koymaya yetiyor.

Yazar: Ali ERSOY

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.