Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Rüya Fotoğraf Sergisi

2 470

ruya45 Fotoğrafçıdan 145 Fotoğraf,
Eşsiz Bir Koleksiyon: Rüya Fotoğraf Sergisi

İçinde milyonlarca profesyonel ve amatör fotoğrafçıyı barındıran sanal dünyanın en ünlü fotoğraf paylaşım sitesi www.flickr.com ‘da, 2007’den bu yana faaliyet gösteren, popüler Türk grubu Dostr, ilk sergisini 5 Mart 2010’da Beyoğlu’ndaki İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Denizatı Sanat Galeri’sinde açıyor.

Dostr Fotoğrafçılık Kulübü ismi altında, kurumsal bir kimliğe ve marka değerine ulaşan Dostr, Türkiye’nin ve dünyanın farklı şehirlerinde yaşamakta olan 500’e yakın üyesiyle, flickr’daki en büyük Türk grubu. Periyodik zamanlarda grup içi düzenlenen sosyal aktiviteler sayesinde, üyelerin birbirlerini yakından tanımasına ve bilgilerini tazeleyip pekiştirmesine imkanlar sağlanıyor.Yapılan buluşma ve gezilerle üyeler arasında fotoğrafçılığa dair teorik bilgilerin ve derslerin paylaşıldığı grup, aynı zamanda bir e-okul niteliğinde fotoğraf sanatına katkılar sağlıyor. Kurulduğu günden bu yana organize ettiği doğa, tabiat, tarihi doku, şehir odaklı gezilerden elde edilen görsel birikimler ile mevcut içeriğini zenginleştiren grup, aynı zamanda üyelerine de geniş bir altyapı sağlıyor.

Sergi öncesi hazırlık çalışmalarına 4 kişilik bir organizasyon ekibi ile 2 ay önce başlayan Dostr, grup üyelerinin 3 yıl boyunca, gündelik yaşama, insanlara, şehre, doğaya, nesnelere kısacası hayata dair farklı bakış açılarını Rüya isimli karma fotoğraf sergisinde, görsel bir şölene dönüştürüyor. Her biri önceden belirlenmiş kalite standartları doğrultusunda seçilen ve “sahibinin en iyileri” olarak nitelendirilen toplam 145 fotoğraf, geniş katılımcı kitlesi ile düzenlenen açılış kokteylinden itibaren 10 gün boyunca fotoğrafseverlerin ve görsel sanat meraklılarının beğenisine sunulacak.

Fotoğraf sanatı ile gerek profesyonel gerekse sosyal bir hobi olarak ilgilenen Dostr üyelerinin, ortak hayalinin gerçeğe dönüştüğü Rüya isimli karma fotoğraf sergisi, açılış kokteylinde de ünlü fotoğrafçıları ve sanatseverleri konuk edecek.
Açılış gününde gerçekleştirilecek organizasyonda, serginin perde arkasındaki organizasyon ekibinin, hazırlık sürecine de şahit olacağınız Rüya Fotoğraf Sergisi, sizi fotoğraf sanatının farklı tatları ile buluşturacak. Grup üyelerine ait, en çok beğenilen ve tutulan seçme eserlerin yer alacağı ve 5-14 Mart 2010 tarihleri arasında açık olan bu sergiyi kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Sergi Adı:
Rüya / Dream

Tarih :
05-14 Mart 2010

Lokasyon:
Denizatı Sanat Galerisi
İstiklal Cad. Emir Nevruz Sok. No:10/5
Galatasaray Beyoğlu
+90 ( 212 ) 251 50 58

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku