Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Şeker Katılmış Çayın Lekesi Nasıl Çıkartılır?

0 358

7884_12Çay en çok tüketilen sıcak içeceklerden biridir. Çay lekesini çıkarmak için, yapmanız gereken şey leke taze iken lekeye müdahale etmek gerekir. Çay lekesi kuruduğu zaman lekeyi çıkarmak bir kat daha zorlaşacaktır. Çay halıya döküldüğü zaman hemen üzerine bir havlu bastırın. Havlu ile çayın ıslaklığını aldıktan sonra, lekenin yoğun olduğu yerden başlayarak silmeye başlayın. Aksi takdirde leke etrafa yayılacak, lekenin çıkması bir kat daha zorlaşacaktır.

Şekerli Çay Lekesi Nasıl Çıkartılır, çay lekesini çıkarmak için beyaz sabun kullanabilirsiniz. Çay lekesinin üzerine beyaz sabun sürün. Sonra temiz bir bezle leke çıkana kadar ovmaya devam edin. Çay lekesini çıkarmak için sirke de kullanabilirsiniz. Bir kovanın içine biraz su koyun. Bir çay bardağı sirke ilave ettikten sonra çay lekesi çıkana kadar bu su ile çay lekesi çıkana kadar silmeye devam edin.

Çay lekesini çıkarmak için bulaşık deterjanı da kullanabilirsiniz. Çay lekesinin üzerine biraz bulaşık deterjanı dökün. Temiz bir bezle leke çıkana kadar silmeye devam edin. Çay lekesini çıkarmanın bir başka yöntemi ise karbonat kullanmaktır. Karbonat doğal leke çıkarıcılardan biridir. Çay lekesini çıkarmak için bir kabın içine bir yemek kaşığı karbonat koyun. Biraz su ile karbonatı krem haline getirdikten sonra lekenin üzerine sürün. Biraz beklettikten sonra temiz bir bezle leke çıkana kadar ovmaya devam edin.

Yazar:Ensar Türkoğlu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku