Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Saçı Uzatan ve Gürleştiren En Etkili Bakım Tavsiyeleri

0 1.687

Saçı Uzatan ve Gürleştiren En Etkili Bakım TavsiyeleriSaçın insan hayatında yeri ve önemi oldukça büyüktür. Özellikle bir bayan için saç bakımı her şeyin başında gelir. Çoğu zaman bayanların takıntı haline getirdikleri saç sorunlarında bir de erkeklerin kellik sorunları ile karşılaşmaktayız. O halde sizler için her iki cinsin rahatlıkla saç üzerinde deneyebilecek kürleri olduğuna kanaat getirdik ve çeşitli doğal kürler hakkında sizlere gerekli bilgileri aktaracağız. Saçın kimyası çok farklı etkenlere sahiptir. Küçücük bir bakımsızlıkta saç dökülmeye başlar ve yağlanmalar oluşur. Saç ne kadar bakımsız görünürse kişi bir o kadar bakımsız görünecektir. Bakım bir kadını ve bir erkeği de son derece muhafazakar görünmesine neden olur. Sizlerde duruşunuzun altında asil bir görselliği yakalamak isteyenlerden iseniz size vereceğimiz saçı uzatan gürleştiren en etkili bakım tavsiyeleri hakkında bilgilerden fazlası ile yararlanacak, bunları saçınız üzerinde deneme gereksiniminde bulunacaksınız. Saç bir çocuk kadar masumdur. Onu incitmenizden sevmemenizden korkar. Ona vereceğiniz bakım ve sevgi onu şımartır ve zamanla sevgiye büyümeyi sürdürür. Saçlar kişinin asil ve hoş görünmesini sağlar. Bu nedenle giydiğiniz her kıyafette saç en çok dikkat çeken özelliğiniz olur. Saçınıza hayat kazandıran bazı önerileri sizlerle paylaşalım bakalım saç hangi bakım kürlerinde güçlü bir etkiye sahip oluyor hep birlikte bilgilenelim. Şimdi sizlere saçı besleyen gürleştiren en etkili bakım kürlerini anlatacağız.

Bıttım Sabunu İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yetişen menengiç yağından elde edilen Siirt fıstığının aşılanmış haline bıttım denir. Bu sabun birçok saç problemine uygun niteliklerde yapılmıştır. Hem ucuz hem de oldukça çok faydası bulunan bu sabunun saç üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır. İçerdiği maddeler sayesinde saç dökülmesini tamamen ortadan kaldırdığı ile bilinmektedir. Saçı dökülenler, kellik problemi yaşayanlar bu sabunun hazin faydalarından kesintisiz bir şekilde yararlanabilirler. Ayrıca sadece saç üzerinde değil bir de cilt üzerinde de birçok güzel etkisi bulunmaktadır. Örneğin cildin pürüzsüz olmasını sağlamakta çeşitli akne ve sivilcelere iyi gelmektedir. Bıttım sabunu saç üzerinde nasıl kullanılır sizlere şöyle bir tarif edelim. Öncelikle sıcak bir duşa girerek bu yöntemi yapın. Saçınızı sadece yıkamak yerine banyo yapmak sabunun diğer cilt üzerinde de etkisini gösterecektir. Sabunu bolca sıcak su ile saçınızda köpürtünüz. Daha sonra köpüren saça en az 3 dakika kadar su değmeden masaj yöntemini kullanınız. Saç derisine yapılan masaj kan dolaşımını hızlandıracak, sizin daha sağlıklı bir saç dokunuzun olmasına katkıda bulunacaktır. Bu işlemi yaptıktan sonra saçı en az 2 kere daha bıttım sabunu ile köpürtüp ve yıkayın bu saçın derinlemesine katkıda bulunacaktır. Bıttım sabunu ile saçınızı günde en az 2 kere yıkamanın faydası bulunmaktadır. Bu sizin daha sağlıklı saçlara kavuşmanıza neden olur. Ayrıca her gün yüze uygulanıp ılık su ile yüz temizlenirse yüzde bakteriden eser kalmaz cilt genç bir görünüme sahip olur. Bir de bıttım da bulunan doğal yağ saçı besler ve hızlı uzamasına yardımcı olur. Peki, bıttım sabunun saça tam olarak faydaları neler isterseniz bu bilgileri sizler ile paylaşalım.

Bıttım Sabununun Saça İnanılmaz Faydaları

– Dökülen saçlarınızı yeniden çıkartan ve sağlıklı saçlar ile uzun yıllar yaşamanıza yardımcı olan bıttım sabunu saç dökülmesini tamamen engellemektedir.
– Saç beyazlamasını eski haline döndürür. Bunu ancak düzenli 7 ve 8 ay arasında kullanmanız gerekir. Beyaz saçlar bu zaman içerisinde eski rengine kavuşacaktır. Bunun için sabırlı ve düzenli olmalısınız.
– Mikrop kırıcı özelliğine sahip olduğundan saçın bakteri üretmesine kesinlikle izin vermez.
– Doğal ürünler ile üretildiği için hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır Bu nedenle gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.
– Fıstığın yabani haline menengiç denir. Bıttım sabunu fıstığın yabani tarafından elde edilir. Bu nedenle birçok vitaminler ve değişik minerallere sahiptir. İçerisinde çeşitli enzimler bulunur. Besleyici özelliği bu maddelerden oluşmaktadır.
– Bıttım sabunu saça güç kazandırır. Özellikle kepek sorununa karşı iyi bir çözümdür. Saçı doğal olarak besler ve çeşitli kepek, bit, sirke oluşumunu engeller. Şampuanlarda bile kimyasal maddeler bulunmaktadır. Özellikle kokusu güzel olsun diye kullanılan parfümler saç üzerinde deri kanserine yol açabilir. Bu nedenle sabun kullanma aslında daha sağlıklıdır. Saçın uzun yıllar beyazlamadan gür olmasını sağlar. İşte bu faydalı sabunlardan birisi ise bıttım sabunudur. Bıttım sabunu ile saç bakımını en iyi şekilde sağlayabilir, dökülmeyen gür saçlara sahip olabilirsiniz.

Elma Sirkesinin Saça Kazandırdığı Mucizevi Faydaları

Saçı Uzatan ve Gürleştiren En Etkili Bakım TavsiyeleriSaç sağlığı ve saçın gür olması bir bayanı ve bir erkeği oldukça mutlu eder. Bu nedenle saçın bakımlı olması için kişiye düşen görevler vardır. Öncelikle saç dokusu hassas bir dokuya sahiptir. Saçın sizin üzerinizde yarattığı etkinin nedeni görselliğinizi en üst seviyelerde tutmaktır. Giyimde, gezmelerde saçın görsellikle teması çok önemlidir. Temanın rengi diğerine uymaz ise ve bu konuda bir noksanlık söz konusu ise kendinizi hiç ummadığınız kadar esik hissedersiniz. Kişi saç konusunda bir takım sıkıntılar yaşayacak istediği güzelliği yakalayamayacaktır. Saç bakımı için evde doğal yöntemler ile yapabileceğiniz birçok kür bulunmaktadır. Bunlardan en gözdesi olan ise elma sirkesidir. Elma sirkesinin saça faydaları çok fazla bulunmaktadır. İçeriğinde bulunan zengin enzimler ve vitaminler sayesinde elma saçın genel olarak yeniden canlanmasına neden olacaktır. Elma normal şartlarda da sağlık bakımından oldukça zengin bir gıdadır. Elma sirkesi ise saç dokularında var olan ölü hücreleri yeniden canlandırarak saçın hayat kazanmasına neden olan en büyük etkiye sahiptir. Saç bakımında ve saç dökülmelerini engellemek hatta saçın uzun yıllar sağlıklı ve gür görünmesini sağlamak gerekir. Bunun için bir takım bakım önerilerine ihtiyacınız olacak. İşe isterseniz evinizde basit yöntemler ile uygulayacağınız elma sirkesi ile başlayın.

Elma sirkesi ile saç yeniden canlanabilir. Fakat bunu uygular iken dikkat etmeniz gereken önemli kurallar bulunmaktadır. Öncelikle bir şişe elma suyunu bir litre su ile eşitleyin. Çünkü sirke saça direk sürüldüğü vakit istenmeyen hasarların oluşmasına neden olacaktır. Bunun için saçın temelini sağlam tutun. Yanma ve zarar görme durumlarının da önüne geçiniz. Elma sirkesini su ile sabitledikten sonra saçın her dört bir hücresine işleyecek gibi derin bir masaj yapın. Masaj yaparken saçlar bundan son derece keyif alacaktır. Saç masajı hissettiği an kan dolaşımı hızlanacak saçınızın derisinde bir takım rahatlamaları fark edeceksiniz. Bu nedenle hangi kürü yaparsanız yapın saçınıza her defasında 3 ve ya 4 dakika ara ile masaj yapmayı unutmayın. Bu uygulama saçınızın aynı zamanda hızlı bir şekilde uzamasına katkıda bulunacaktır. Elma sirkesinin saça faydaları çoktur. İsterseniz bu kür sonrası saçın nasıl bekletileceği ve elma sirkesinin saç derisinde ne kadar süre içinde kalması gerektiğini sizler ile paylaşalım. Elma sirkesini su ile karıştırdıktan sonra saçınızın her yeri ıslanacak şekilde sürün ve en az 1 saat kadar bu kürü saçınızda bekletin. Burada 1 saatin önemi saçın deride var olan kepeklenmesini engellemek ve ölü hücreleri yeniden açarak gelişimine katkıda bulunmaktır. Bekletilen süre bittikten sonra saçınızı sarımsak özlü bir şampuanla yıkamanızı öneriyoruz. Bunun nedeni sirkenin saçı az da olsa yormasıdır. Sarımsak özlü şampuan ile yıkandığından deride oluşan kaşıntı gidecektir. Saç hava alacak ve kendine kısa bir süre sonra gelecektir. Sarımsak özlü şampuan sirkeli saçlarda saçın yıpranmasını da aynı zamanda engellemiş olur. Bir diğer öneri ise zeytinyağlı şampuanı kullanmaktır. Elma sirkesinin suyunu tam ayarlamadan yapıp saçın yanmasını engellemeniz için hemen zeytinyağlı şampuan ile saça en az 5 dakika kadar masaj yapınız. Saç üzerinde yapılan masaj ve zeytinyağının hazin faydası harekete geçecek saçınızın iki kat kadar canlanmasına, güzelleşmesine vesile olacaktır. Bu nedenle dikkatli bir şekilde elma sirkesini kullanmalı ve gerekli talimatlara uymalısınız. Peki, elma sirkesinin saça faydaları nelermiş isterseniz saç üzerinde yarattığı olumlu etkilerden söz edelim bilgilenelim.

Elma sirkesi saçı besleyerek kısa zaman diliminde uzamasına katıda bulunuyor. Saçı genelde az uzayanlar bu makalemizi okusun çünkü bu bilgiler ilgisini çekebilir. Elma yaşadığımız hayatın özüdür. Normalde severek yediğimiz elmada sayısız vitamin bulunmaktadır. Zeka gelişimi açısından ve bağışıklık açısından kazandırdıklarının sayısını anlatamayız. Önemli bir gıda olduğundan hekimlerin kalbe dost olarak en çok tavsiye ettiği meyvelerden birisidir. Sirkesi ise her yemekte ve çeşitli pratik sağlık bilgilerinde, temizlikte kullanılabilir. Son derce büyük bir etkiye sahip olan elma sirkesi saça resmen hayat kazandırıyor saçın doğasının yeniden canlandırarak mucizevi etkisini bu şekilde sağlamış oluyor. Saça verdiği değerler ve kazandırdığı güzellikleri şöyle bir sıralayalım ve hazin bilgilerini bir kere daha öğrenelim.

– Fermante üzerinden üretilen her elmadan elde edilen sirke değerlidir. Saç köklerini inanılmaz derecede besleyen ve kısa sürede gelişip toparlanmasına katıda bulunan bir etkiye sahiptir. Saçı zayıf olan kişiler bunu gönül rahatlığı ile kullanabilir.
– Saç derisinde var olan alerjileri, kaşıntıları sivilce ve benzeri yaraların çabuk iyileşmesine katkıda bulunur. Merkezi sinir sistemini harekete geçirdiğinden kişinin daha sakin ve stressiz bir hayat yaşamasına katkıda bulunur.
– Boyalı ve yıpranmış saçlarda kullanımında onarıcı bir etkiye sahiptir. Saçınız boya elementlerinden yorulmuş ve yıpranmış ise onu eksi canlılığına kavuşturarak sağlıklı olmasına katkıda bulunabilirsiniz. Saç köklerini beslenir ve saçta kanserli hücrelerin oluşumu engellenir.
– Saçınızda sürekli dökülme problemi var ise ve bu sizi kellik olacağına dair korkutuyor ise hemen saçınızın kurtarıcı elma sirkesini deneyin. Çünkü elma sirkesi saçı kesinlikle koruyor istenmeyen dökülmeleri de böylece engellemiş oluyor.
Kına sürülmüş saçın kınasını kısa sürede dışa atar. Bu sayede kınalı saçlardan kısa sürede kurtulmanıza vesile olur. Eğer bir hata yapmış ve kınayı saçınıza sürdüyseniz bunun geri çıkması için izlenecek adım haftada en az 2 kere elma sirkesini masaj yöntemi ile saça yedirmenizdir. Bu saçın kendi saç rengini almasını sağlayacak bir daha ki saç renginizi değişik bir renge boyamanıza katkıda bulunacaktır. Saçınızı sürekli kesmek yerine sağlıklı çözümler arayın ve saçınızı uzun yıllar sağlıklı kulanın. Özellikle bayanlar kısa saçta pek hoşlanmazlar saçlarının dikkat çekici niteliğe sahip olmasını yeğlerler.
– Saçta oluşan pire ve bit için tedavi edici özelliğe sahiptir. Pire ve bir çok temiz insanlara da geçebilir. Bu çevresel faktörlerden de olur ve ya kirli ortamlarda bulunmaktan da gerçekleşir. Nerede olduğunuzu ve kimlerle gezdiğinize dikkat edin. Bit bulaştı mı bütün saçı rahatsız etmeye yeter. Ola ki bu tür olasılık ile karşılaştınız yapmanız gereken bir şişe elma sirkesini suya eşitleyip saç derisinde en az 2 saat kadar bekletmektir. Normalde 1 saat bekletmek saç bakımında idealdir fakat bu durumlarda bitin ve pirenin ölmesi için 2 saat bekletmeniz gerekli olacaktır. Dikkat etmeniz gereken elma sirkesini direk saça uygulamamanızdır. Bunun için su ile eşitlemek son derece önemlidir. Saç sirkeye dayanamayabilir. Bununda bilincinde olmanızı tavsiye ediyoruz.
– Saçın gürleşmesi için en iyi çözümlerden birisidir elma sirkesi. Eğer çok ince telli saç dokusuna sahip iseniz saçınızın zamanla dolgun gür olmasını bu kürü yaparak sağlayabilirsiniz. Saçın mat görünmesini engelleyerek daha parlak görünmesine yardımcı olabilirsiniz. Elma sirkesinin faydaları çoktur ve birçok insan elma sirkesini mucizevi kür olarak bilmektedir. Uzman saç hekimleri bile saç çıkarıcı özelliği olan sirkenin çok güçlü olduğunu vurgulamaktadır.
– Saçın bakteri üretmesini engeller. Saçınızda yağlanma durumunu dengeler saç kendi yağı ile beslenir. Aşırı yağlanma saçın kirli görünmesini sağlar. Elma sirkesi saçın yağ dengesini orantılı yapıp muhteşem saçlara kavuşmanıza yardımcı oluyor.

Turp Suyunun Saç Üzerinde Olumlu Etkileri

Saçı Uzatan ve Gürleştiren En Etkili Bakım TavsiyeleriTurp derken akla ilk gelen mükemmel bir C vitamini kaynağıdır. Turpun içinde yalnız C vitamini bulunmaz ayrıca diğer vitaminler ve enzimlerde bulunmaktadır. Özellikle C vitamininden sonra B16 vitamini ve K vitamini saçın beslenmesini ve sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olur. Bir diğer elementler ise, demir, fosfor, magnezyum, potasyum, bakır çinko gibi değerli mineraller barındırmaktadır. Sağlıklı bir gıdadır. Yerken bile insan sağlığına inanılmaz derecede faydalarını görmekteyiz. Özelikle turp suyunun saç üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır. Turpu saça uygulama sırasında öncelikle göz önünde bulundurmanız gereken şey meyve sıkacağıdır. Meyve sıkacağı sayesinde turp suyunu en güzel şekilde sağlayacaktır. Kışın genelde kırmızı ve siyah turplar çok fazla satılmaktadır. Bir Pazar tezgâhında bile rahatlıkla bulabileceğinizi düşünmekteyiz. Özellikle siyah turp saçın son derece hızlı uzamasına katkıda bulunuyor. Ayrıca kellik sorunu yaşayanların saçının yeniden çıkması da turp sayesinde sağlanabilmektedir. Hazırladığınız turp suyunu saçınıza sürmeye başlayın. Saçınızın özellikle diplerine masaj yöntemi ile uygulanması oldukça önemlidir. Turp saçın üzerinde en az 40 dakika kadar bekletilmelidir. O bekleme esnasında ara ara saçınıza masaj yaparak kan dolaşımını da bu şekilde hızlandırabilirsiniz. 40 dakika bekletilme süresinden sonra saç yapınıza uygun bir şampuan ile yıkamaya başlayınız. Saçınızı şampuanlarken masaj işlemini sürdürünüz. Saçınızın durulama işlemi biraz daha uzun sürsün. Bu esnada saç durulanma esnasında saç derinlemesine temizleniyor sudan aldığı oksijenle yeniden hayat kazanmaya devam ediyor. Zaten su en doğal besleyici kürdür. Hiçbir şey yapamazsanız bile saçınızı yıkama işlemini 2 gün ara ile gerçekleştirmeniz de fayda vardır. Saçınızı yıkarken çok fazla şampuanlamak saça zarar verebilir. Saç bir kere şampuanlansa bile temizliğini sağlayacaktır. Fazla kimyasal şampuanları saçınızda bekletmek yerine çok fazla durulamak saçın hayat kazanmasına katkıda bulunur. Yapılan bir bilimsel çalışmada turp suyu saç dökülmesini son derece yavaşlattığı söylenmektedir. Saçın köklerini beslerken aynı zamanda saçın ölü hücrelerini tespit ederek yeniden canlanmasına yardımcı oluyor. Bu nedenle turp suyunun sayısız faydaları bulunmaktadır. Sadece saç üzerinde değil, bağışıklıkta ve kuru öksürükte de tedavi edici özelliği ele alır. Peki, turp suyunun saça faydaları neler bir de bunlardan detaylı bir şekilde sizlere söz edelim.

– Belki inanılmaz ama gerçek saç çıkartma işine en çok yarayan doğal gıdalardan birisidir. Bu nedenle turp suyunu saçınıza sürerken yüzünüze gelmesini engelleyin. Çünkü turp suyu yüzde tüylenmeleri çoğaltabilir. Dikkat ettiğiniz sürece sadece saç üzerinde olumlu etkilerinden yararlanırsınız.
– Saç köklerini inanılmaz derecede besliyor. Saçın kanserli hücreler ile savaşmasını sağlıyor. İleride saçınızda deri kanserine yol açacak sebeplerden sizi uzak tutuyor. Saçın bakteri üretmesini engelleyerek daha sağlıklı bir şekilde uzamasına katkıda bulunuyor. Özellikle saçı uzamayan bayanalar turp suyunu haftada 2 kere saçlarına uyguladıkları vakit saçlarının ay da 4 cm kadar uzayacağına şahit olurlar. Normalde saçın uzama potansiyeli 2 cm’ yi geçmemektedir. Siz bu bakım kürü ile bunun iki katına çıkartarak kısa zamanda uzun saçlara sahip olabilirsiniz.
– Saç her değişik sebepten beyazlayabilir ve istenmeyen zamanlarda dökülmelere maruz kalabilir. Bir trafik stresi, bir iş stresi ve ya bir aile kavgası ve maddi yetersizliklerde buna sebep olabilir. Kısacası üzüntü saçın düşmanıdır. Saçınızı korumak için üzüntü yapmamanız gerekir. Stres saçın beyazlamasına ve dökülmesine neden olur. Bu durumda saç beyazlaması ve dökülmeyi engellemek istiyorsanız turp suyunun faydalarından kesintisiz bir şekilde yararlanabilirsiniz.
– Boyalı saçlarınız onararak kısa sürede güç kazanmasına katkıda bulunur. Turp suyunun saçın her türlü probleminde onarıcı bir etkiye sahip olması ile tanınır. Ne kadar yerseniz yiyin saçınızın da doğal yollardan bu besine ihtiyacı vardır. Bunu direk saç üzerinde uygulamanız ise saçın büyümesine ve gürleşmesine katkıda bulunur.
– Saçın kepeklenmesine karşı mucizevi bir çözümdür diyebiliriz. Eğer saçınızda kepeklenme sorunu söz konusu ise bu sorundan kısa bir zaman sonra kurtulacağınızdan emin olun. Çünkü turp kepeğin direk atılmasına katkıda bulunuyor.
– Kısacası turp suyunun saçı besler ve sağlıklı uzamasına yardımcı olur. Kışın bu kürleri yapmayı ihmal etmeyin. Yazın fazla turp bulmanız sorun olabilir. Her şey mevsiminde sağlıklıdır bunu sakın unutmayınız.

Leylak Yağının Saça Faydaları

İnsan sağlığı bakımından oldukça zengin olan leylak yağı gençlik iksiri adı ile tanımlanır. Leylak zeytingiller familyasında gelmektedir. Bu nedenle 200 yıla aşkın bir hikâyesi bulunmaktadır. Çok eski zamanlarda padişahların kurulduğu yerlerde en çok leylak çiçekleri bahçelere dikilirdi. Verdiği muazzam koku sayesinde bahçeye inanılmaz bir huzur depolardı. Bu nedenle hala günümüzde villaların bahçesinde, özel yerlerde en çok leylak çiçekleri ile karşılaşmaktayız. Şuan en çok leylak yağı aktarlarda yok satılmaktadır. Bunun nedeni sağlığa kattığı mucizevi faydalarıdır. İsterseniz saç üzerinde olan faydalarını ve sağlıkta da nelere iyi geldiği hakkında bilgileri sizlere sunalım.

Leylak yağı Saçı İnanılmaz Derecede Uzatıyor!

Çeşitli ve zengin vitaminlere sahip olan leylak hem görsellik olarak kibar hem de kokusu ile şahane bir özelliği ele alır. Bahçelere güzellik katan doğa güzelliğidir diyebiliriz. Çok fazla soğuğa dayanıklı olduğundan kışın solmaz özelliği alır ve dalında taptaze güzelliği ile kalır. Saçın kimyasında da soğuğa karşı koruyuculuğu fazladır. Kışın saçınızın yıpranmasını istemiyor iseniz ve saçınızı soğuğa karşı korumayı planlıyorsanız işe leylak yağını saçınıza sürerek başlayabilirsiniz. Haftada en az 2 kere uygulanan bu yağ saç üzerinde en az 20 dakika kadar bekletilmesi istenmektedir. Çünkü 20 dakika kadar bütün vitamini saç alıyor yağı saç köklerine kadar almasını sağlıyor. Bu yağ saçı ayrıca gürleştiriyor. Saçın yağı fazla olduğunda temizlenerek bir kısmı saç üzerinden atılır. Saç bir zaman sonra çok sık yıkanınca kendi yağını da yeteri kadar salgılayamaz. Saçın yağı başka yerlerden alması gerekir. İsterseniz argan yağı ve ya yılan yağını da bu konuda seçenekleriniz arasına koyabilirsiniz. Çünkü onlarında saç besleyici özelliği vardır. Fakat leylak yağını diğerlerinde ayıran en güzel özelliği saçın üzerinde hoş bir kokuyu bırakması ve bu kalıcılığı sürdürmesidir. Saçınızda son derece huzur veren bir koku yer almaktadır. Saçın hem güzel kokmasını hem de derinden beslenmesini sağlamaktadır. Üstelik leylak yağı saçı nerdeyse ayda 5 cm kadar uzatıyor. Bunu tabi ki düzenli yaparsanız saçınız dizlerinize kadar kısa bir sürede uzayabilir. Bu tür işlemler sabır işidir. Peki, leylak yağını tam olarak faydaları neler bir de bunları ele alalım:

– Saçı besler saç köklerinin daha güçlü bir yapıya sahip olmasına katkıda bulunur.
– İyi bir tonik ve antioksidan özelliğini aldığından daha önceden geçirdiğiniz bir rahatsızlığı ikinci kez yaşamanıza izin vermez sizi korur.
– Yağı yiyeceklerde kullanıldığına mide rahatsızlıklarına yol açan çeşitli baterileri engeller.
– Saçın tellerinde kalınlaşma yapar. Saç dökülmez ve güçlü bir köke sahip olur.
– Her türlü alerji durumlarda iyileştirici etkiye sahiptir.
– Kısa ve çabuk uzamayan saçların hızlı uzamasına katkıda bulunur.
– Saç beyazlamasını engeller.
– Kemik gelişimi için idealdir.
– Zekâya katkısı oldukça büyüktür.
– Ter kokularını giderir. Boğaz iltihabını engeller.
– Kokusu huzur verir ve uyku yapar.
– Saç derisinde ve kaş derisinde masaj yapılara sürüldüğünde o an için var olan bütün streslerinizin azaldığını fark edersiniz. Bağışıklık bakımından oldukça zengin olan leylak yağının saça ve insan yaşantısında olumlu etkileri bulunmaktadır.

Kakao Yağının Saça Kattığı İnanılmaz Güzellikler

Saçın beslenmesi sizin yapacağınız bakım ile ilgilidir. Peki, saçınıza tam olarak hangi kürleri uyguluyor ve bu uygulamalar esnasında saçınızın son derece alımlı ve güzel olduğuna nasıl şahit oluyorsunuz. Bunun tam olarak bilmeyebilir saçınız yeni değişik fikirler ile yeniden yaşama döndürebilirsiniz. Unutmayın ki bazen basit sandığınız gıdalarda sizin fark etmediğiniz olağan üstü faydalar bulunabilmektedir. İşte bunlardan birisi kakao yağıdır. Kakao yağı saçın yeniden hayat kazanmasını sağlıyor ve muhteşem bir sunumu sizlere veriyor. Saçınız ile alımı olabilir her zamankinden daha fazla fark yaratabilirsiniz. Peki, kakao yağındaki mucizevi sır nedir? O halde kakao yağının saça kattığı inanılmaz güzelliklerden sizlere bahsedelim hazin faydalarından kesintisiz bir şekilde yararlanalım.

Kakao Yağının Saça Mucizevi Faydaları

– Tropikal iklimlerde yetişen kakao yağının faydalarını saymakla bitiremeyiz. Özellikle kozmetik ürünlerde en çok kullanılan maddedir. Cilt bakımı ve saç bakımı üzerinde inanılmaz etkilere sahiptir.
– Saçları mat olanlar ,sakın neden saçım mat diye yakınmasın. Artık kakao yağı uygulaması ile saçlar eskisinden daha fazla parlak olacak inanılmaz bakımı ile göz alacaktır. Saçınızı mat görünmekten kurtaran ve ele gelir canlılığı veren kakao yağı saç üzerinde inanılmaz bir iksirdir.
– Antioksidan görevini üstlendiğinden her türlü hastalığın oluşmasının önüne geçer ve sizi sağlık bakımından inanılmaz derecede koruma altına alır.
– Birçok insan kakao yağının saçın uzamasını engellediğini düşünmektedir. Yapılan bir bilimsel çalışmalarda en çok saç uzatan ve saçı inanılmaz derecede besleyen maddenin kakao yağı olduğu söylenmektedir.
– Kakao yağı aynı zamanda saçın nem oranını da en iyi sevide dengelemektedir. Saç istenilen nem oranına kakao yağı sayesinde gelir. Saçın nem ayarı saçın sağlığı bakımından oldukça önem taşımaktadır.
– Kakao yağı kalın saçlara sahip olanlarda ve taranması zor olan saçlarda saç kremi görevini üstlenir. Sizin saçınızda var olan sertliği alarak yumuşacık bir yapıya sahip olmasına yardımcı olur.
– Saç derisini derinlemesine temizlenmesine katkıda bulunur. Saç hücreleri saçın temizliği ile yeniden hayat kazanarak sağlıklı bir şekilde uzamayı sürdürür.
– Her türlü kepeklenme sorunu için en iyi kepek giderici kürdür.
– Saçın dökülmesini durudur. Hatta ince saçlı tellerde zamanla saçın kalın telli olmasına yardımcı olur. Saç eskisinden daha gür ve dolgun görünerek herkesin dikkatini çekmeye başlar.
– Saç kırıklarını gidererek saçın daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olur.
– Saçın kaybettiği yağı yeniden kazanmasına katkıda bulunur.
– Kuru ve yıpranmış saçlarda nem oranını sağlayarak saçın daha canlı ve parlak olmasına yardımcı olur. Kakao yağını saçınıza masaj yöntemi ile sürün ve her saç köküne en iyi şekilde işlendiğine dair emin olun. Daha sonra saç üzerinde 30 dakika kadar bekletip saç yapınıza uygun bir şampuan ile yıkayın. Saçınızın yıpranmasını engellemek için fön ve düzleştiricilerden mümkün oldukça uzak durunuz. Saçınızın sağlıklı olmasını ve büyüleyici bir güzelliği yakalamanıza yardımcı olan kakao yağının saç üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır.

Yumurta Ve Zeytin Yağı ile Sağlıklı Saçlara Kavuşun

Saçı Uzatan ve Gürleştiren En Etkili Bakım TavsiyeleriProtein bakımından zengin olan yumurta saç hücrelerinde her zaman olumlu etkiler yaratmıştır. Saçını seven ve kendini beğenen herkes bu uygulamaları saç üzerinde kullanabilir ilaç olmadığından saça kesinlikle bu kürlerden zarar gelmez. Saç bakımı sadece kuaförlere para saçılarak yapılmamaktadır. Bu nedenle harcadığınız onca parayı bu tür yerlerde heba etmenizi istemeyiz. Kuaförler sizden ciddi oranlarda para alır ama size en güzel hizmeti de verir. Peki, parası olmayanlar ne yapsın. O zaman size vereceğimiz doğal yöntemler ile şahane saçlara kavuşabilirsiniz. Bunların başında en çok uygulanan ve faydasını fazlası ile size veren yumurta ve zeytin yağı kürüdür. Evde has bir zeytin yağı ve yumurtanız varsa saçınızın sağlıklı uzaması söz konusudur. Yumurta ve zeytin yağı her evin mutfağında bulunan genel gıdalardır. hemen hemen herkesin evinde bulunur. Bulunmasa ile pahalı olmayan rahatlıkla alabileceğiniz gıdalardır. Peki, yumurta ve zeytin yağı ile sağlıklı saçlara nasıl kavuşulur hep birlikte bu kürü tanıyalım, uygulama yollarını ne olduğunu öğrenelim.

– Amerika ve Antik yunanda eskiden kadınların bu yöntemler ile saç güzellikleri ile tanınırlardı. Bunun nedeni saçlarına uyguladıkları zeytinyağlı yumurta idi. Zeytin yağlı yumurta karışımı saçı inanılmaz besliyor ve zamanla kalınlaşıyor. Sizlerde zayıf bir saça sahip iseniz daha dolgun saçlara kavuşabilirsiniz. Özellikle radyasyona bağlı saçlar etkileşime uğrar ve saç üzerinde bir elektriklenme söz konusu olur.
– Kürü hazırlamanız için sizde istenilen 1 adet yumurtadır. 1 adet yumurtanın içerisine en az 5 yemek kaşığı saf zeytin yağı ekleyip iyice kıvama gelinceye kadar karıştırıyorsunuz. Daha sonra kıvama gelen kür saç diplerinizden saç uçlarına doğru öne gelecek biçimde bir tarak yardımı ise sürüp tarama işlemini uyguluyorsunuz. Tarama işleminin de bir masaj yöntemi kadar kan dolaşımını hızlandırdığını sakın unutmayınız. Daha sonra bu kürü 1 saat kadar saçınızın üzerinde bekletip saç yapınıza uygun bir şampuanla yıkama işlemine geçiyorsunuz. Kürün daha etkili olmasını istiyorsanız zeytin yağlı şampuanda kullanabilirsiniz. Böylece saç daha hızlı bir şekilde onarılmış olur.
– Saçınızın hızlı ve sağlıklı uzaması için yumurtalı zeytin yağlı kürü hafta 2 kere uygulamak saç hücrelerinizin yenilenmesine neden olur. Böylece saç dökülmeleri ve diğer nedenler saçınızda oluşmaz. Saçınız size bu şekilde mutluluk verir ve bakımı her daim gerçekleştirmek istersiniz. Bu uygulama sonrası saç üzerinde inanılmaz değişmelere şahit olacaksınız.1 ayda saçınızda var olan değişimler sizi inanılmaz derecede şaşırtacaktır.

Yılan Yağının Saça Faydaları

Güzel ve bakımlı görünmenin en güzel yollarından birisi saçlarımızdır. Saç insanın hayatındaki en güzel kavramdır. bu nedenle saçın insan hayatındaki yeri büyüktür. Saç bakımı için herkes farklı kürleri dener ama saçında olumlu etkileri tam olarak almadığı vakit sonuç üzücü olur. Bunun için önce saç yapınızın nasıl bir yapıda olduğunu mercek altına alın. Daha sonra saçınızın bu güzelliğine inanamayacak size hayat kazandıran buluşları bularak fark yaratmayı başaracaksınız. Mesela yılan yağı her saça uygun bir yağdır. Saçınızın yapısı ne olursa olsun saçınızı beslediği kesindir. Bazı kadınlar saç sağlığı için adeta servet ödemektedirler. Bu nedenle saç aslında istenilen maddeyi yeterli bir şekilde almadığından saç keratin eksikliği yaşar. Saçınız keratini kuaför yolu ile de sağlayabilir saçınızın kaybettiği değeri yenileyebilirsiniz. Ama bunun için kuaförünüzü iyi seçmeniz gerekir. Diğer doğal yöntem ise evde kendi yapabileceğiniz saç bakım kürleridir. Saç bakım yağları saçı yağını nemini ve bakımını tam tevekkül bir şekilde karşılamaktadır. Çeşitli yağlar vardır saçı besleyen fakat en çok etkili olan yılan yağıdır. Yılan yağı ile saçınıza inanılmaz güzellikle kazandırabilirsiniz. Peki, yılan yağının saça inanılmaz faydaları nelerdir isterseniz sizleri bu konuda aydınlatalım ne dersiniz?

– Omega3 bakımından zengin olan yılan yağı saçın bütün besini yeterli bir şekilde almasını sağlıyor. Özellikle saç diplerinde oluşan ağrıları azaltarak saç köklerinin daha esnek olmasına katkıda bulunuyor.
– İlk olarak Çin’de üretilen yağ daha sonraları Amerika’da dehasal bir şekilde tanınmaya başlanmış ve en çok alınan yağlar arasında yerini almıştır. Bu Amerika ve Çin’de her 10 kadından 2 si yılan yağını kullanmayı tercih etmektedirler. Saçlarının gür ve güzel olmasındaki sır ise yılan yağıdır.
– Saç derisinde oluşan her türlü alerji ve saç mantarlarına karşı koruyucudur. Bakteriler ve çeşitli virüsler ile savaşır.
– Kanser rahatsızlığının oluşumunu engeller.
– Birçok yerde sırf deri hastalıklarına iyi geldiğinden cilt hastalıklarında kullanılmaktadır.
– Keratin faydasını sağladığından saç dökülmesini engeller. Saçın gür olmasını sağlar. Saç için üstün faydaları olan yılan yağının çok fazla faydaları bulunmaktadır. Saçınıza parmak uçlarınız ile sürerek masaj yöntemini kullanabilir bunun faydalarından kesintisiz bir şekilde yararlanabilirsiniz. Yılan yağı kürü sürüldükten sonra 1 saat kadar bekletilmelidir ve daha sonra yıkanmalıdır. Sizlere saça iyi gelen değişik bakım kürlerinden bahsettik. Umarız bu bilgiler ile istediğiniz saç güzelliğine en kısa sürede kavuşabilirsiniz. Saçın her zaman bakıma ihtiyacı olduğunu kesinlikle unutmayınız.
Kaynakça:
mynet.com
sadeceon.com

Yazar:Suna Korkmaz

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.