Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Saçı Hızlı Uzatan Doğal Kürler ve Bakımlar

3 286

Her bayanın hayalidir güzel ve gür saçlar. Giydikleri kıyafetin bütünlüğüdür. Kadını alımlı gösteren ve onu olduğundan fazla güzel gösteren en güzel etkiye sahiptir. Saç insanların hayatında en güzel yaşama enerjisidir. Bu enerjinin ellerinden alındığını düşünmek onların hayallerini yıkmak gibidir. Saç vitaminler ile beslenir. İçtiğiniz sudan, yediğiniz yemeklerden alır vitaminini. İçine kimyasal bir ürün girdiğinde saçın bütün kimyası altüst olur. İstenmeyen dökülmeler, kaşıntılar meydana gelir. Saç genelde çabuk kirlenen ve hızlı bir şekilde kaşınmaya sebep olan bir dokudur. Peki, saç neden kaşınır ve saçta kaşıntıya sebep olan ana etkenler nelerdir? İsterseniz bunları hep birlikte ele alalım:

Saçta Kaşıntıya Sebep Olan Etkenler

Saçı Hızlı Uzatan Doğal Kürler ve BakımlarÇoğu zaman saç hücrelerimizde anlamsız bir kaşıntı oluşarak, saçın bütün köklerine sıçrar. Bu bizde sıkıntılar yaratır. Saçımızın sürekli kaşınması bizi istenmeyen endişelere sürükler. Aslında saçın kimyası hassastır. Ne kadar temiz tutarsanız tutun yediğiniz bir yemek saçınızda kaşıntıya yol açabilir. Bunun nedenini tam olarak kavrayabilmeniz için saçınızın temel dokusunu, nelerden hoşlandığını hatta nelerden rahatsız olduğunu bilmeniz gerekir. Saçta kaşıntıya sebep olan etkenler oldukça fazladır. Bunlardan birisi kullandığımız şampuanlardır. Bu şampuanlar saç yapımıza uygun olmadığı andan itibaren kaşıntılara sebebiyet verir. Bu nedenle saç tipimize göre şampuan seçimi yapmak, daha sağlıklı saçlara kavuşmamıza katkıda bulunacaktır. Saçı besleyen ve daha iyi temizlenmesine katkıda bulunan şampuanları almak saçınızda var olan kaşıntıyı da azaltarak daha gür saçlara kavuşmanıza katkıda bulunacaktır.

Saç boyama işlemi esnasında aniden ortaya çıkan saç yanmaları, saçta kaşınma durumları çok rahatsız verici bir durumdur. Özellikle boyama işlemlerinde saçınıza uygun olmayan saç boyalarını kullanmak yapacağınız en büyük hatalardan birsidir. Bunun için alerji testini 48 saat içinde yapmanız ve saç yapınızın buna müsait olup olmadığını öğrenerek saçınızı boyamalısınız. Bu şekilde boyanan saç aşırı kaşıntılara ve istenmeyen alerji ve kızarıklara sebebiyet verecektir. Böyle bir durumu yaşamanızı katiyen istemeyiz. Saç boyama saçın kaşınmasına neden olur. Hatta boyama işlemi tamamlandıktan sonra saç uzayana kadar bu kaşınmalar belli aralıklarla kaşınmaya devam edecektir.

Saç kirli iken saçın kaşınması ve yağlanması oldukça normal bir durumdur. Saçınızı fazla beklettiğiniz ve yıkamadığınız zaman saç doğal olarak kaşınacaktır. Saç temizlendikten hemen sonra bu kaşıntıların geçtiğine şahit olacaksınız. Saçın beyazlamaya yakın zamanlarda saçta kaşıntılar bir de istenmeyen sivilcelere çıkar. Bu saçın beyazlaması için önceden çıkan etkilerdir. Bu yüzden saç beyazlama esnasında da kaşınabilir. Bit ve pire gibi asalak parazitlerin oluşumu durumunda yaygınlaşan pirelerin üremesi saçın her yerine sıçrar. Böyle durumlarda saç deli gibi kaşınır. Böyle bir durum söz konusu ise hemen eczaneden pire öldürücü ilaçlar alıp bunu engellemeli ve sık sık yıkanmalısınız. Çamaşırlarınızın da ayrıca dezenfekte edilmesi bu süreci durdurur. Saç kimyasal ürünlerden, şampuanlardan, çevresel etkenlerden ve strese dayalı sebeplerden kaşınabilir. Saçın kimyası her zaman hassastır. Onu temiz tutmak, iyi bakmak sizi bu durumlardan kurtarır. Peki, doğal yöntemler ile saça yapılan kürler faydalı mıdır? İsterseniz birkaç doğal bitki ile başlayalım. Bakalım bunlar tam olarak neler?

Gür Saçlara Soğan Kürü İle Kavuşun

Saç bakımı her bayanın en çok takıldıkları konulardan birisidir. Bunun için saçlarına olan özeni göstermek, en iyi şekilde uzamalarına sağlamak için uğraşırlar. Saç aldığı vitaminler sayesinde güç kazanır. Bu nedenle saçın gürleşmesi ve hızlı uzaması için saçınızın neye ihtiyacı olduğunu bilmeniz gerekir. Çünkü saç kadının en zayıf noktasıdır. Güzelliğin en ince ayrıntılarından biri de saç bakımından oluşmaktadır. Saçlarımızı istediğimiz gibi şekillendiremediğimiz bir gün keyfimizin kaçmasına yol açar. Bir de kuaföre gittiğinizde sadece uçlarından alınacak dediğiniz saçlarınız ensenize kadar gelmişse moral olarak çöküntü yaşamak çoğu bayan için kaçınılmaz oluyor. Çareyi hemen saç uzatma yöntemlerini araştırarak geçiriyoruz. Birçok yöntem denemenize rağmen saçlarınızın hızlı uzamadığını düşünüyorsanız bir de hızlı saç uzatan soğan kürü tarifini denemelisiniz. Saçların sağlıklı ve hızlı uzamalarına etki edecektir. Diğer avantajı da saçlarınızı dolgun gösterecektir. Gür saçlara soğan kürü ile kavuşun. Bunu yapabilmeniz için öncelikle, saçlarınıza soğan suyu kürünü gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz. Herhangi bir yan etki ya da alerjiye yol açmadan saçlarınızın sağlıklı ve hızlı uzamalarına yardımcı olmaktadır.

Soğan Suyu Kürü Nasıl Uygulanır?

Saçı Hızlı Uzatan Doğal Kürler ve BakımlarKokusu oldukça rahatsız edici olsa da unutmayın saçınızın buna ihtiyacı var.2-3 adet orta büyüklükte soğanın kabuklarını soyduktan sonra ikiye bölüp robottan suyunu çıkartın. Ya da soğanı rendeleyerek de suyunu alabilirsiniz. Hazırladığınız soğan suyunu saçlarınıza maske olarak uygulayabilirsiniz. Yaklaşık yarım saat bekletmek idealdir ancak daha fazla tutmanız faydalı olacaktır. Bu maskeyi düzenli olarak uyguladığınızda 2 ay içinde sonuçları belirgin olarak görebileceksiniz. Haftada 2 ya da 3 kez olmak üzere uygulamalısınız. Saçlarınızın giderek daha sağlıklı uzadığını ve dolgunluk kazandığını görebilirsiniz. Soğan suyu kürü nasıl uygulanır? Soğan içeriğinde bol miktarda sülfür barındırmaktadır. Saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırdığından saçların daha sağlıklı ve normal şartlardan daha hızlı uzamalarına yardımcı olur. Sülfür ayrıca kolajen dokulardaki üretimi arttırır bu da saçların hızlı uzamalarına etki eder. Anti bakteriyel özelliği sayesinde mantar ve bakterilere karşı saç derisini koruyarak oluşumunu önler. Soğan suyu maskesini saç derisine uyguladığınızda saç dökülmesi problemine de iyi gelmektedir. Hızlı saç uzatan soğan kürü ile saçlarınızda genlerinizin dışındaki faktörlerden dolayı beyazlama oluşacaksa da bunu engellemiş olacaksınız. Soğan suyu kürü aynı zamanda saçların gürleşmesini arttıracak, dökülmelere karşı saçınızı koruyacaktır. Bunu üşenmeden yapmak kötü kokmasına rağmen hızlı uzamasına yardımcı olmak istiyorsanız haftada en az iki kez bu uygulamanın düzenli saat aralıklarında yapılması ve bu düzenin sağlanması gerekir. Soğan suyu saçın temelini güçlendirerek hızlı uzamasına katkıda bulunur. Sizde bu sağlıklı kürü denemek ve saçınızda uygulamak isterseniz, hiçbir şey eklemeden bunu gerçekleştirebilirsiniz. Soğanın mucizevî yararlarından faydalanabilirsiniz. Soğanda ulunan enzimler ve diğer kalıcı vitaminler saçınızın köklerini derinden besleyerek hızlı uzamasına katkı da bulunur.

Soğan Suyunun Saça Faydaları Nelerdir?

– Soğan suyu saçın önceden beyazlamasını tespit ederek beyazlamasını engeller. Bu nedenle saçınız yaşınız geçmesine rağmen uzun yıllar kalıcılığını korur.
– Mevsimsel değişikliklerde saç yapımız hava ve çevresel etkenlerden dolayı dökülmeye güçsüz kalmaya başlar. Bu dökülme sonrası saçta zayıflama, incelme görülür. Özellikle bayanların en çok dert ettiği saç dökülmelerine soğan suyu mucizevî etkisini göstermektedir. Saçınızın dökülmesini engellemek aksine daha fazla gürleşmesini istiyorsanız soğanın kötü kokmasını bir tarafa bırakıp haftada en az 2 kere bu uygulamayı saç diplerinize uygulamanız en az 2 ve ya 3 saat kadar bu kürün saçınızda beklemesini sağlamanız gerekir. Böylece saç aha sağlıklı olacak, istenmeyen dökülmeler katiyen gerçekleşmeyecektir. Soğan suyu saç dökülmelerine karşı bitkisel bir ilaç kürüdür.
– Mat saçlar ve cansız görünen hatta çoğu zaman şekil alamayan saçlar en çok dert ettiğimiz konular arasında yer almaktadır. Bu nedenle saçın daha fazla parlak görünmesini sağlamak, saça istenilen enerjiyi sağlamak gerekir. Saç bakımı düzgün yapıldığı sürece gür ve sağlıklı görünür. Bunun dışında saça bakım yapılmayan her saç zayıf, kirli ve çabuk dökülen bir görüntüyü ele alır. Kendinize gereken özeni göstermeniz gerekir.
– Saçınızın uzaması için soğan kürünün etkisinin çok büyük olduğunu söyleyebiliriz. Eğer geç uzayan saçlara sahip iseniz ve saçınız bu konuda diğer saçlara göre geri kalıyor, geç uzuyorsa bu yöntem sayesinde çabuk uzayan saçlara sahip olabilirsiniz. Saçınızı soğandan aldığı vitamin ile beslenecek ve içinde var olan zengin elementler ile hayat kazanacaktır. Soğan suyu gerçekten tercih edeceğiniz en sağlıklı gıdadır. Bunu düzenli uyguladığınız zaman saçınızda inanılmaz derecede farklılıklar göreceksiniz.

Zeytinyağlı Sarımsak ile Muhteşem Saçlar

Saçı Hızlı Uzatan Doğal Kürler ve BakımlarÇok seyrek saçların en büyük ilacı zeytinyağının içinde önceden bekletilmiş sarımsak özleridir. Sarımsakta buluna E vitamini saçın bütün hücrelerini canlandırmaya yetiyor. Saça kan dolaşımını hızlandırıyor. Bu nedenle saç daha sağlıklı beslenerek güç kazanıyor. Sizlerde saçınızın hızlı bir şekilde uzamasını aynı zamanda gürleşmesine katkıda bulunmak istiyorsanız dediklerimizi mutlaka uygulayınız. Saçınıza has zeytinyağı içine iki gün önceden dilimlenmiş sarımsak özlerini bekletiniz. Sarımsak zeytinyağının içinde bekledikçe bütün vitamini içine geçecektir. Daha sonra bekletilmiş yağı saçınızın diplerinden uçlarına doğru ince bir tarak yardımı ile sürünüz. Saçınızın her yerine değdiğinden emin olabilmek için, daha sonra saçınıza masaj yapınız. Yapacağınız masaj sarımsaklı zeytinyağı kürünün daha hızlı yaygınlaşmasına katkıda bulunacaktır. Saçınızın her yerine değdiğinden eminsiniz artık. Şimdi yapmanız gereken, yağın üzerinize değmesini engellemek için bir toka ile saçınız iyice toplamanız gerekecek. Saçınızı topuz şeklinde sıkıca bağlayınız. Daha sonra bir poşet ile hava almasını engelleyin. Saç kapalı ortamda daha hızlı vitamini emecek bu kürün size daha hızlı bir şekilde fayda göstermesine vesile olacaktır. Sarımsak sülfür bakımından zengin elementlere sahip bir bitkidir. Saça uygulandığında saçın sinirlerini alır. Daha sakin bir saç telleri saçın daha sağlıklı uzamasına aracı olur. Normal şartlarda da sarımsak sinir hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir. Sarımsakta buluna vitaminler, C,B6,B1 vitamini bulunmaktadır. Bunun için sarımsak saç için çok önemli bir gıdadır. Ayrıca zeytinyağında yoğun miktarda buluna E vitamini sarımsakta da bulunmaktadır. Bu vitaminler saçın güçlenmesi için başlıca sebeplerdir. Peki, zeytinyağlı sarımsak saçları nasıl besliyor faydaları tam olarak neler isterseniz hep birlikte öğrenelim.

Sarımsaklı Zeytinyağlı Kürün Saça Faydaları Nelerdir?

– Sarımsak ve zeytinyağının içinde bulunan zengin mineraller ve vitaminler sayesinde saç yumuşaksı bir dokuya sahip olur. Kaygan, ipeksi, çabuk şekillenen bir saça sahip olmak hayal değil.
– Kan dolaşımını hızlandıran bu kür saçın uzaması için en iyi yöntemdir. Sarımsak, soğan koku yapmasına rağmen saçın dostudur. Bu kokuları sineye çekmeyi bilecek, saç yapınıza en uygun bakımı sağlamanız gerekir. Saçınıza değer veren biri iseniz üşenmelisiniz.
– Saçınız sert bir yapıya sahip ise ve çabuk kepekleniyorsa saçınıza yapacağınız sarımsaklı zeytinyağlı kür sizi bu dertten kurtaracak tertemiz, parlak saçlara kavuşmanıza katkıda bulunacaktır.
– İçinde Bulunan, C,E,B1,B6,B12 ve A vitamini sayesinde saçınızın gürleşmesine olanak tanır. Zeytinyağlı sarımsaklı kür saçınız besler. Haftada en az 2 ere uygulamak saçınıza ancak hayat kazandırır, besler.

Hint Yağı İle Saçınızı Gürleştirin!

Saçı Hızlı Uzatan Doğal Kürler ve BakımlarBitkisel yağlar ile saça kazandırılan bakımlar, saçın temel kökünü koruyor, istenmeyen dökülmelere karşı sizi koruyor. Hint yağı artık modern tıplarda bile kullanılan bir bitkisel ilaç üretilmeye devam ediyor. Saç için muhteşemliğinden ziyade ayrıca kirpik ve kaş bakımında da aynı etkiyi size sunuyor. Gür ve dolgun saç ve kirpiklere kavuşmak için bitkisel yağları saçlarınıza uygulaya bilirsiniz. İşte bunlardan birisi en çok tercih edilen ve doğal yağlardan birisi olan Hint yağıdır. Aktarlardan ve ya eczanelerden alacağınız hint yağı ile çabuk uzayan, dökülmeyen saçlara sahip olabilirsiniz.

Doğal Kürler Sonrası Saçta Var Olan Değişiklikler

Saçınızı doğal kürler ile besleyerek gürleşmesini ve hızlı uzamasını sağlamak saçın gerçekten daha sağlıklı bir saça kavuşmasına katkıda bulunur. Bu kürler saça fayda vermiyor demeyin. Saçı gerçek anlamda besleyen, koruyan hatta dökülmelerine istenmeyen beyazlamaların önüne geçen etkiye sahiptir. Bütün bunların önlenmesi saçlarınızın daha sağlıklı olmasına yardımcı olur. Hayalinizdeki saçlara doğal yöntemler ile kavuşun. Evinizde kolaylıkla uygulabileceğiniz bitkisel yağlardan birkaç tanesine örnek vermek gerekirse, susam yağı, argan yağı, Hint yağı, zeytinyağı, yılan yağı, çörekotu yağı, soğan kürü, sarımsak kürü, yumurta kürü, havuç suyu, karaturp suyu, maydanoz kürü işe bunlar saç için en doğal besinlerdir. Üşenmeden ara sıra uygulamanız bile saçın hızlı uzamasına, gürleşmesine katkıda bulanacaktır. Muhteşem, parlak saçlara kavuşmak için doğal kürleri denemeyi ihmal etmeyin. Saçınızı severek ona en iyi bakımları uygulayın. Güzel saçlar ile harikalar yaratın.Saçınızın uzun ve sağlıklı uzamasını istiyorsanız size verdiğimiz bu etkili sırları saçınızda mutlaka uygulayınız.
Kaynakça:
uzmankirala.com
yaşamrehberi.com
mynet.com
pembenar.com

Yazar:Suna Korkmaz

Bunları da beğenebilirsin
3 Yorumlar
  1. Selvi diyor

    Saçım çok yvaş uzuyordu ve çok azdı bir sürü şey denedim ama fayda etmedi en sonunda saçımı sıfıra vurmaya karar verdim.İlk başlarda zor olsada şimdi saçlarım hızlı ve sağlıklı uzuyor

  2. Eslem diyor

    Saçlarım çok yavaş uzar ve gidip arka kısmı kazıttım uzarken çok çirkin görünmeye başladı bu modellerden yaptıran varsa anlar zaten beni hemen saçım o kadar kötü görünüyor ve çok yavaş uzadığı için uzun bir süre de kurtulamadım bu sebeple hemen hızlı uzatmak için yollar aradım bir sürü şey denedim ve sonunda keratinin işe yarıycağını söylediler doğal ve saf olandan buldum patentli keratin aldım hemen ve saçlarım hızlı uzamaya başladı sonunda güzel görünüyor saçım yeniden.

  3. Ezgi diyor

    Evde hızlı ve sağlıklı saç uzatmak için sürekli karışımlar yağlar maskeler denedim işe yaramadı ucundan az az kestirerek de uzamıyor denemeler yaparken keratin gözenek açıcı iksir kullanmaya başladım artık saçlarım hızlı ve sağlıklı uzuyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.