Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Ombre Saç Nedir?

3 148

Kadınlar her daim güzellik ile betimlenen ve güzellik ile bütünleşen, bu yönleri ile şiirlere destanlara konu olan bireylerdir. İç güzelliği kadar dış güzelliğine de çok dikkat eden kadınların, kişisel bakımlarında en önem verdikleri iki husus tartışmasız ki cilt ve saç bakımı olmaktadır.

Ombre Saç Nedir?Birçok kadın bütçesinin belirli bir kısmını mutlaka kişisel bakıma ayırır. Özellikle de saçları üzerinde çok dikkat eden kadınlar bu noktada daha iyisinin olması adına her daim talep etmiş, sektör de bu talebe her zaman en iyi şekilde cevap vermeye çalışmıştır. Bunun akabinde güzellik merkezleri yaygınlaşmış ve işinin ehli uzmanlar yetişmiş, kadınları daha da güzelleştirebilmek adına yeniliklerin öncüsü olmuştur.

Saç bakımı bir kadının olmazsa olmaz rutinidir. Her kadın kendi saç ve cilt bakımına göre ürünler seçer ve kullanır. Teknolojiyle birlikte ortaya çıkan, özellikle çalışan kadınların işini oldukça kolaylaştıran ısıl işlemli saç şekillendiriciler de kadınların saç bakım ürünü seçimlerinde etkilidir. Bir diğer faktör ise saçın doğal ya da boyanmış olmasıyla ilgilidir.

Çok çeşitli saç boyaları bulunmaktadır. Bunlardan bazıları krem yapıda ve kalıcı olabilen boyalar, jel yapılı renk açıcılar, geçici olan saç tebeşirleridir. Krem yapılı saç boyaları renk skalası çok geniş ürünlerdir. İçeriğine göre doğal ya da kimyasal içerikli, kalıcı ya da birkaç günlük olabilir.

Güzellik uzmanları saçı boyayacakları renge kişinin ten rengine ve cildinin alt tonuna bakarak karar verirler. Esmer kişiler için uygun olan renkler sarışınlar için, sıcak alt tonlu kişiler için uygun olan renkler soğuk alt tonlu kişiler için uygun olmayabilir. Bunun yanında bir de değişik boyama stilleri vardır. Saç tamamen boyanacağı gibi tutam tutam da boyanabilir. En popüler saç boyama stillerinden biri de ombredir.

Ombre, Fransızca’da gölge demektir. Fakat ülkemizde ombre ve gölgelendirme farklı kavramlardır. Gölgelendirme saçın tamamına, ombre ise sadece uçlara uygulanır. Renk olarak naturel tonların yanında pembe, mor, yeşil, gri tonları da tercih edilmektedir. Eskiden çok daha zıt renklerle, örneğin siyah saça sarı ombre, yapılmasına rağmen günümüzde doğallığa dönüşün başlamasından dolayı daha doğal tonlarda ve yumuşak geçişli ombreler tercih edilmektedir. Ombrenin en önemli özelliği doğal geçişlerin sağlanarak yapılması, koyu rengin bittiği açık rengin başladığı kısımların anlaşılmıyor olmasıdır. Bu işlemi yaptırmak isteyen kadınların, tenine ve yaşına uygun kusursuz ombreler için, mutlaka profesyonel ellerden yardım almaları önerilmektedir.

Kaynakça:
rengarenksaclar.com/1287/ombre-sac-nedir-nasil-yapilir-tarifi/

Yazar:Gökçe Cömert

Bunları da beğenebilirsin
3 Yorumlar
  1. Leyla diyor

    Her zaman tamamını boyattığım saçlarımı değişiklik olması için ombre yaptırdım ama uçları yandı ve görüntüsü çok kötü oldu koyun yünü gibi ve kazık gibi sert oldu arkadaşım da aynı durumu yaşamıştı hemen ona sordum doğal keratin kullandığını söyledi fotoğrafını ismini falan gönderdi patentli falanmış hemen aldım ve benim saçlarım da düzelmeye başladı yumuşadı yanıklar ve o kötü görüntüsü de düzelmeye başladı.

  2. Deniz diyor

    Saçlarımı hep düz boyatıyorum normalde ama bu defa ombre yaptırmak istedim ama şehir dışındayken buna karar verdim ve bu benim için kötü oldu bilmediğim bir kuaföre gittim ve saçlarım yandı bir anlık kararla gitti saçlar yarıdan biraz fazlası yandı ama saçlar zaten çok uzun değil bide yavaş uzar kestirmek istemedim o yüzden en son kendi kuaförümü aradım hemen doğa keratin al kulan kestirme dedi bana bir site gönderdi burası patentli satıyor bende kullanıyorum ürünlerini diye aldım kullandım hemen saçlarım ilk toparlamıyor gibi geliyordu ama aldıklarım bitmeye yakın saçlarım toparladı sonunda sağlıklı saçlarıma kavuştum bu doğal keratin sayesinde.

  3. Feride diyor

    Ombreyi çok seviyorum ya ama saçlarım dayanamıyordu artık boyaya çok yıpranma oluyor kopuyor artık kuaförler boyamak değil dokunmaya bile korkuyorlardı daha önce de sürekli boya yaptırdığım için iyice güçsüz ve hemen kopuyordu bu sebeple saçlarıma artık likit keratin kullanıyorum ve düzeldi saçlarım kendini topladı artık boya yaptırmadan önce de likit keratin 3lü serum yüklüyorum istediğim şekilde istediğim renk de tereddüt etmeden boyuyorum.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku