Samsung ve Sandisk’ten Yüksek Kapasiteli Yeni Ürünler

samsungssd.jpgSamsung firması ram ve hdd üretiminin yanında notebooklar için geliştirilen SSD(solid state disk) formatındaki yeni hafıza ürününü duyurdu. 100.000 kez tam kapasite yazılıp silinebilme ömrü olan bu diskler, testler boyunca her gün defalarca tam olarak yazılıp-silindi fakat bu şekilde kullanılsa bile ömrünün 10 yıl üzerinde olacağı ifade ediliyor. Şu an için SSD’lerin önündeki uzun ömürlük sorunu ortadan kalmış gibi gözüküyor. Şu an için hala yeterli kapasite sunamayan bu disk, ancak çok hareketli yaşam temposu olan ve laptopunu çok ağır koşullarda kullanan kişiler için güzel bir alternatif depolama seçeneği gibi duruyor. Özellikle şantiyelerde çalışan ve sürekli hareket halinde olan bu gibi ortamlarda veri güvenliği ve çalışma açısından çok faydalı bir teknoloji…

epic-movieflash-wince.jpgSandisk firması da 12GB’lık depolama alanı sunan yeni micro sd belleğini üretti. Cep telefonu, palm, mp3 player ve daha birçok cihazda kullanılan micro sd’ler popülerliğini koruyor. Bellek üretiminin tavana vurduğu ve fiyatların çok düştüğü şu dönemde bilgisayar almak veya diğer teknoloji ürünlerine sahip olmak için tam zamanı. Vakit kaybetmeden siz de teknolojiye bir yerden girmelisiniz, çünkü beklemenin sonu yok.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :