Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Samsung Galaxy Note 9 Özellikleri Nasıl Olacak?

0 27

Samsung Galaxy Note 9 Özellikleri Nasıl Olacak?Samsung Galaxy Note 9 model, yapılan resmi açıklamalar ile birlikte kısa bir süre içerisinde resmiyet kazanmış olacak. Bu bağlamda Samsung Galaxy Note 9 özellikleri de çok daha öncesinden kendini göstermeye başlamış olmasına karşın çok daha konuşulur bir hale geldi.

Galaxy Note 9 tasarımı, özellikleri ve Galaxy Note 9 fiyatı ile ilgili şimdiye kadar birçok farklı detaya ulaşılmış oldu. Bu yazımızda da ortaya çıkan tüm detayları bir araya getirmiş olacağız.

Galaxy Note 9 ne zaman çıkacak?

Galaxy Note 9 çıkış tarihi ile yazıya başlamak gerekirse, daha önce de ifade edildiği gibi doğrudan doğruya Samsung Mobile tarafından resmi açıklama yapılmış durumda. Samsung Mobile tarafından yapılan açıklamaya göre Note 9 çıkış tarihi, 9 Ağustos 2018 olarak belirlenmiş durumda.

Samsung Galaxy Note 9 Özellikleri Nasıl Olacak?

Samsung Mobile tarafından düzenlenecek olan özel etkinlik ile birlikte yeni Samsung telefon modeli Note 9 resmiyet kazanacak ve satışlarına başlanması için geri sayım start alacak.

Galaxy Note 9 özellikleri

Samsung Galaxy Note 9 özellikleri konusunda, şu an için sadece sızıntılar ve iddialar gündeme gelmiş durumda. Biz de bu yazımızda Galaxy Note 9 özellikleri için HaberTekno yazısını referans almış durumdayız. Bu yazımızdan farklı olarak Note 9 özellikleri hakkındaki Haber Tekno bağlantısına şuradan ulaşabilir ve detayları edinebilirsiniz.

İlk olarak tasarım hakkında detaylardan bahsetmek gerekirse, daha önceki modelde olduğu gibi ön ve arka yüzeyin cam materyalden oluşması bekleniyor. Bununla beraber çift arka kamera kombinasyonu da benzer şekilde kullanımda olmaya devam edecek. Parmak izi okuyucu yeni modelde çift arka kamera sensörünün yanında değil, kameranın hemen alt kısmında bir sensör ile karşılaşılıyor olacak.

Telefonun sağ bölümünde Bixby tuşu yer almaya devam ederken, sol bölümde ise ses kontrol butonları bulunacak. 3.5mm kulaklık girişi korunurken, USB Type-C bağlantı ara birimi ve 3.8mm incelikte bir kasa kendini gösterecek. Teknik özellikler noktasında da 6.3-inç büyüklüğünde bir Super AMOLED panel ile karşılaşmak mümkün olacak gibi görünüyor. Qualcomm’un Snapdragon 845 mobil işlemci modeli Amerika pazarında olacak iken, ülkemizde de satışa çıkacak olan modelde Exynos 9810 mobil yonga seti bulunacak. 6 GB RAM ve 256 GB depolama alanı seçeneklerinin olacağı da üzerinde durulan ve dikkat çeken diğer bilgiler arasında yer alıyor. 12 MP çözünürlüğünde ve değişken diyafram detayına sahip çift arka kamera da kullanıcıların beğenisine sunulmaya hazırlanıyor gibi görünüyor.

Liste yapmak gerekirse de şöyle bir teknik özellikler kendini göstermiş olacak gibi görünüyor:

 • 6 GB ya da 8 GB RAM
 • 256 GB dahili depolama alanı
 • Amerika için Qualcomm Snapdragon 845 mobil işlemci modeli
 • Avrupa için Samsung Exynos 9810 mobil işlemci modeli
 • 12 Mega piksel çözünürlüğünde değişken diyafram aralıklı çift arka kamera
 • 3-inç büyüklüğünde ve Super AMOLED ekran
 • USB Type-C
 • 5mm kulaklık jakı
 • Parmak izi okuyucu
 • Yüz tanıma özelliği
 • Geliştirilmiş Bixby sesli asistan
 • Yeni geliştirilmiş Samsung S PEN kalem

Liste üzerinden görüldüğü gibi Samsung, Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus modelleri ile benzer bir Note modeli duyurmuş olacakken, Note serisini güncel teknik detaylar ile kullanıcıları ile buluşturuyor olacak.

Samsung Galaxy Note 9 Özellikleri Nasıl Olacak?

Galaxy Note 9 fiyatı

Samsung Galaxy Note 9 fiyatı konusunda da şimdiye kadar elde edilen çeşitli bilgiler bulunuyor. Bunların en çok üstünde durulanı ise Samsung’un, Note 9 fiyatı için Galaxy Note 8 fiyatı ile benzer bir yaklaşım sergileyeceği oluyor.

Hatırlatmak gerekirse Galaxy Note 8 fiyatı, 960 dolar seviyesinde yer alıyordu. Note 9 fiyatının da 1000 dolar seviyesine yakın olması ya da 1000 dolar seviyesinin biraz üstünde olması durumu üzerinde duruluyor. Elbette ki resmi açıklamanın 9 Ağustos 2018 tarihinde yapılamasına kadar bu konuda net bit şekilde cevap vermek mümkün olmayacak gibi görünüyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku