Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Samsung Galaxy S3 Satış Patlaması

0 87

Samsung Galaxy S3 Satış PatlamasıDaha çıkmadan üzerine birçok yorum yapılan Samsung’ un amiral gemisi Galaxy S3, modeli piyasaya sürüldükten sonra da konuşulmaya devam ediyor. Akıllı telefon anlayışını bir adım daha öne taşıyan Samsung bunun karşılığını çabuk aldı. Nitekim firmadan yapılan açıklamaya göre S3 satışları çoktan 10 milyon kotasını aştı. Telefon piyasaya çıkalı henüz 2 ay oldu. Tam 140 ülkeye satışa sunulan Galaxy S3′ ün reklam süreci de bu satış patlamasında çok etkili oldu. Amiral gemisini çok iyi pazarlayan Samsung daha uzun vadede beklediği satış rakamlarını daha şimdiden yakalamanın keyfini yaşıyor.

Bu cihazdaki özellikler de göz kamaştırıyor. Dolayısıyla bu özellikler de, pazarlama stratejisinin yanında satışa doğrudan etki ediyor. Galaxy S3 modelinde Samsung, 4.8 inçlik ekran ve 4 çekirdekli işlemci teknolojisini kullandı. Ayrıca Süper Amoled ekranıyla da piyasadaki rakiplerine fark attı. Samsung bununla da yetinmedi ve teknolojinin sınırlarını zorlayıp yüz tanıma teknolojisini bu modele entegre etti. Apple ile rekabete de girişen Samsung, Apple’ ın Siri teknolojisine karşı sesli asistanı S Voice’ yi Galaxy S3′ e ekledi. Bu satışlarla tam 6 milyar dolara yakın kar elde eden şirket, bunun yanı sıra şöhretine şöhret kattı.

Yazar: Gürkan DEMİRCİ

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku