Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Teknolojinin Yeni Gözdesi: Ses ve Harekete Duyarlı Televizyonlar

1 301

Teknolojinin Yeni Gözdesi: Ses ve Harekete Duyarlı TelevizyonlarGün geçtikçe teknoloji bizleri daha da şaşırtıyor ve daha ilginç bunun yanı sıra daha kullanışlı ürünler ortaya koyuyor.Uzaktan kumanda bile bir zamanlar mucize iken şimdi kumandalar da devre dışı kalıyor. Yalnızca ses ve harekete duyarlı bir televizyonİlk okuduğumda bunun mümkün olamayacağını ya da birçok sıkıntı yaratabileceğini düşünmüştüm ancak detaylı bir araştırmadan sonra gerçekten bizler için büyük bir nimet olduğu kanısına vardım.Bu yeni teknoloji hakkında bilgi vermeye çalışacağım sizlere.

Samsung markasının ortaya koyduğu yeni bir ürün henüz tam anlamıyla piyasada yaygın değil. Akıllı etkileşim,akıllı içerik ve akıllı gelişim sistemi bu teknolojide mevcut.Açma,kapama özelliğinin yanı sıra şu aşamada tv’ye yüklenmiş olan ses açıp ses kapatma özelliği de mevcut.Bir televizyondan bekleyebileceğiniz daha birçok özellikten bahsedeceğim sizlere,internet hepimizin vazgeçilmezlerinden bu televizyon sayesinde internet bağlantısı yapabiliyorsunuz ve ilginç olan nokta televizyonunuz sizi tanıyor.Bu uygulamayı kullanmak isterseniz yüz tanıma özelliği sayesinde ürüne kendinizi tanıtıyorsunuz ve sesinizi de bu aşama da ayağa kalkarak televizyonunuza çevrimiçi diye seslendiğiniz an internette gezinebiliyor ya da ses yükselt komutuyla televizyonunuzun sesini açabiliyorsunuz.

Teknolojinin Yeni Gözdesi: Ses ve Harekete Duyarlı TelevizyonlarTelevizyon izlerken bir yandan birçok uygulamayı indirebiliyor ve kullanabiliyorsunuz. Sistem içerisinde bulundurduğu birçok hazır uygulama sayesinde sizlere eğlenceli dakikalar sunuyor sanal bir ayna oluşturarak örneğin bir egzersiz programının içerisinde buluyorsunuz kendinizi.En güzel ve bana göre ilgi çekici özelliklerden biri ise; her sene ya da teknolojinin boş durmadığı zamanlarda tv yenilemek zorunda değilsiniz. Bir bilgisayar programı gibi sürekli televizyonunuzu güncelleyebiliyorsunuz ve yeni güncellemeleri de kurduğunuz programlar sayesinde takip edebiliyorsunuz.

Klasik içerikler de mevcut bu yeni ürünün içerisinde oyunlar,uygulamalar ve programlar ancak diğer ürünlere göre daha gelişmiş ve güncel uygulamalar. Bu yazıda bir ürünün tanıtımı ya da
reklamı yapılıyor gibi hissedebilirsiniz ancak asıl belirtmek istediğim nokta teknolojinin bizlere sundukları ve bence bu henüz başlangıcı…

Yazar: Ali ERSOY

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.