Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Sığır Kuyruğu Otunun Faydaları Nelerdir?

0 580

8476_sigir_kuyrugu_1Yaprakları oldukça hızlı büyüyen, neredeyse yaprak boyları yılda en az 2 ve 3 metre olan, sığır kuyruğu, Afrika, Asya ve Kuzey Amerika’nın, güneşli bölgelerinde yetişmektedir.15-20 cm boyuna geldiği zaman, sarı yaprakları, bitki olarak ekilir. Aradan 2 yıl geçtikten sonra, yaz aylarında daha hızlı gelişir. Adeta hastalıklara verilen bir reçete olan bu ot, dünya genelinde her yerde ün yapmayı sürdürmüştür. Aktarların en çok sattığı bitkiler arasında yer alan sığır kuyruğu otu, birçok hastalığa şifa olur. Kişinin daha çabuk iyileşmesi için ilaç niyetine de kullanılmaktadır. Sığır kuyruğu otunun diğer faydalarını da merak ediyorsanız, yazımızı okumaya devam edin.

Sığır Kuyruğu Otunun Bilinmeyen Faydaları Nelerdir?

– Solunum yolu hastalıklarının giderilmesine yardımcı olur. Özellikle bronşit olan birinin bu otu kullanması, ona oldukça iyi gelecektir.
Kulak akıntısı ve kulak ağrısı için ideal bir ottur. Kulağa bir iki damla suyundan döküldüğünde var olan ağrıyı alıp, akıntıyı durdurur. Fakat damla miktarı çok küçük olmalı, kulağa zarar vermeyecek kadar olmalıdır.
– Güneş yanıkları için oldukça faydalıdır. Ağrısını azaltır.
– Astım nefes alma semptomlarını azaltarak, daha iyi nefes almanızı sağlar.
– Çok iyi derecede idrar söktürücü özelliğine sahiptir.
– Balgam söktürücü olarak kullanılan en sağlıklı ot grubuna girmektedir.

Yazar:Ensar Türkoğlu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.