Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Sivilce(Akne Vulgaris) Tedavisi İçin Doğal Kürler

0 119

Sivilce(Akne Vulgaris) Tedavisi İçin Doğal KürlerSivilce oluşumu genellikle ergenlik çağında başlar. Tedavi edilmediği yada oynandığı durumlarda izler bırakabilir.Bu nedenle sivilce oluşumunu engellemek ve iz bırakmaması için öncelikle cilt, sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa cildi fazla tahriş etmeden yıkanmalıdır. Ayrıca haftada yapılan kil maskesi cildin yağlardan kurtulmasını sağlar.Sivilce iyileşmesi uzun süren bir cilt hastalığıdır. Bu yüzden sabırlı ve düzenli bir tedavi gerektirir. Sivilcenin tıbbi ilaçlar dışında bitkisel kürlerle de iyileştiği görülmüştür. Bizimde güzellik merkezinde müşterilerimize uyguladığımız bir kaç kürü sizinle paylaşmak isterim.

Maden suyu ve limon: 1 bardak doğal maden suyuna yarım limon sıkarak cilde pamukla uygulayın. Bu uygulama hem sivilce oluşumunu engeller hemde gözenekleri temizler.

Sivilce(Akne Vulgaris) Tedavisi İçin Doğal KürlerKil maskesi: Sivilce için en etkili formül olduğunu düşünüyorum. Çünkü kilin içindeki pigmentler sivilcenin oluştuğu bölgede kurutma özelliği gösterir. Bu formul içine bir kaşık bal katılarakta kullanılabilir. Ayrıca balın kırışık önleyici özelliği de vardır.

Gül suyu: Gül suyu,maden suyu ve limon suyunu karıştırarak yüzünüze sabah akşam tonik olarak kullanın. Gül suyunun yatıştırıcı etkisi çok önemlidir. Ayrıca bu karışım sivilce izlerini yok etmede birebirdir. Fakat en az 21 gün boyunca düzenli olarak uygulanması gerekir.

Havuç: Havucun en iyi tarafı her cilt tipine uygulanabiliyor olmasıdır.4-5 tane havucu ezerek macun kıvamına getirip, biraz da un ekleyip bunu cildinize uyguladığınızda akne oluşumunu engellemiş olursunuz.

Bunlar tamamen bitkisel yöntemlerdir. Fakat bunun yanı sıra doktorunuzun vereceği antibiyotikleri de kullanmalısınız. Ayrıca çok etkili c vitamini serumları sivilcelerle baş etmek için birebirdir. Ve cildi her zaman temiz tutarsanız, sivilcelerinizle oynamazsanız bu hastalıkla daha az hasarlı baş etmiş olursunuz.

Yazar: Elf KYGSZ

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku