Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Doğru Makyaj Teknikleri

0 264

Doğru Makyaj TeknikleriÖncelikle doğru bir makyaj için;cilt temizliği çok önemlidir.Temiz bir cilde yapılan makyaj her zaman daha doğal ve güzel durur. Bu sebeple doğru bir makyaj için öncelikle:
1-Cilt iyice temizlenmelidir.
2-Uygun bir nemlendiriciyle (hangi cilt tipi olursa olsun) cilt nemlendirilmelidir.
3-Fondoten rengi cilt rengi ile aynı olmalı,göz çevresine ise ciltten 1 ton açık kapatıcı uygulanmalıdır.
4-Göz kalemi uygulanmasında iri gözler göz içine,küçük gözler ise kirpik diplerine kalem uygulamalıdır.
5-Rimel kullanırken kirpiklerin dışa doğru olan kısmına biraz daha fazla sürülürse gözler olduğundan daha büyük gösterilebilir.
Doğru Makyaj Teknikleri6-Allık; ağzı geniş bir fırçayla sürülmeli,koyu göz farı kullandıysanız daha açık bir allık,açık göz farı kulladıysanız daha koyu renk bir allığı tercih edebilirsiniz.
7-Kaşlar; daima saç renginden 1-2 ton koyu olmalıdır.Kaşlar yüzü ve makyajı en belirgin kılandır.Bu yüzden kaşlarınız inceyse daha silik bir yüz ifadesi oluşur.Eğer rengi açıksa kaş kalemi ile 1 ton koyulaştırılmalıdır.
8-Dudaklara gelince, eğer kalın dudaklarınız varsa dudak çizgisinin tam üstünden, küçük dudaklara sahipseniz dudak çizgisinin bir kalem farkı dışına çıkarak kalem sürmelisiniz.Böylece dudaklarınız daha kalın görünecektir.Dudak kelemi içinse dudak rengi olan bir kalem her zaman her ruj rengine uyan kalemdir.Yada süreceğiniz rujun rengine uygun bir dudak kalemide kullanabilirsiniz.Küçük dudakları dolgun göstermenin bir yolu da açık renk parlatıcı sürmektir.Ayrıca vazelinde kullanabilirsiniz.Vazelin en pratik ve kozmetik ürünlerine oranla daha sağlıklıdır.Ve de dudaklarınızı besler,çatlamasını engeller.

Yazar: Elf KYGSZ

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.