Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

İstanbul’da Görülmesi Gereken Büyüleyici Mekanlar

0 488

İstanbul, tarihin en önemli imparatorluklarına başkent olmuş, dünyanın nadide şehirleri arasında yer alır. Gerek tarihi dokusu gerekse büyüleyici manzaraları ile herkesi kendine hayran bırakır. Birçok medeniyetin izlerini taşıyan İstanbul’da saymakla bitmeyecek kadar çok gezilip görülmesi gereken mekân bulunur. İstanbul turistik yerler arasında tarihin derinliklerine inip, heyecanlı keşifler yapılabilecek Fatih, Beşiktaş, Beyoğlu, Kadıköy gibi sayısız ilçe bulunur.

Beyoğlu’nda bulunan Taksim, meşhur meydanı, İstiklal Caddesinde yer alan mağazaları, eğlenceli veya kültürel mekanları ile insanlar tarafından sıklıkla ziyaret edilir. Burada gece hayatı ile gündüz gezileri tek bir noktada buluşur. Taksim, ziyarete gelenleri önce büyük meydanı ve meydanın tam ortasındaki yer Cumhuriyet anıtı ile karşılar. Meydanın biraz ilerisinde bulunan İstiklal Caddesinin tarihi binaları ve tramvayı ile mükemmel bir görüntüsü bulunur. Cadde boyunca sanat galerilerine ve pasajlara ev sahipliği yapar.

İstiklal caddesinin devamında ziyaretçiler tarihin izlerini taşıyan Pera’ya ulaşır. Pera’da bulunan St.Antuan kilisesi Neogotik mimari yapısıyla kendini gösterir. Müze sevenlerin uğrayacağı duraklardan biri olan Pera Müzesi’de burada yer alır.

İstanbul’da Görülmesi Gereken Büyüleyici Mekanlar

Beşiktaş, Beyoğlu’nun hemen alt kısmında yer alır. Hem eğlence mekanları hem de tarihi sarayları ile İstanbul’un gözde bölgeleri arasında bulunmaktadır. Osmanlı ve Cumhuriyet dönemine şahitlik yapan Dolmabahçe Sarayı Beşiktaş’ın en önemli yapılarından biridir.

Fatih ilçesi Yerebatan Sarnıcı, Topkapı Sarayı, Ayasofya ve Sultanahmet Camisi ile buram buram tarih kokmaktadır. Bu mekanlar mimari yapıları ve hikayeleri ile İstanbul’un ziyaret edilmesi gereken en önemli yapıtları arasında yer alır. Eminönü bölgesinde bulunan Kapalıçarşı, dünya üzerinde bir örneği bulunmayan İstanbul’un sembolü denilebilir. Bütün kültürlerin bir arda bulunduğu, kültür şöleni yaşatan Kapalıçarşı Fatih’e gidildiğinde mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.  

İstanbul’da Görülmesi Gereken Büyüleyici Mekanlar

Kadıköy, Anadolu yakasının en renkli bölgeleri arasında bulunur. Kültürel etkinlikleri, tarihi binaları, yeme içme alanlarının bir arada bulunduğu Kadıköy deniz kenarında konumlanır. Kadıköy’de Bahariye Caddesi ve çarşısı ile kalabalığın arasında karışıp eğlenceli vakit geçirilebilir. Bahariye’de biraz ilerledikten sonra ziyaretçileri Cumhuriyet Dönemi’nde yapılan Süreyya Operası karşılar. Opera’nın verdiği mükemmel his burada yaşanabilir.

Deniz kenarında muhteşem gövde gösterisi yapan Haydarpaşa Garı da ziyaret edilebilecek mekanlar arasında yerini alır. Osmanlı döneminin izlerini burada keşfettikten sonra Moda sahiline geçebilir, denizin mavisi ile yeşilin birleştiği sahilde yürüyüş ile birlikte temiz havanın tadı çıkarılabilir. Kadıköy’ün yakınında bulunan Üsküdar, tarihin simgelerini barındıran en eski ilçeler arasında bulunur. Bu simgelerin arasında en göze çarpanı Kız Kulesi’dir. Denizin ortasına inşa edilen bu kule hikayesi ve görsel şöleni ile mutlaka ziyaret edilmesi gereken mekanlar arasında yer almaktadır.

İstanbul gezilecek mekân açısından sunduğu avantajları konaklama noktasında da gösterir. Accor Otelleri, İstanbul’a gelen ziyaretçiler için en konforlu ve modern konaklamayı sağlamak için hazır. İstanbul’un gezip görülecek her mekanına yakın ve muhteşem manzaraları bulunan oteller sahiptir.

Mükemmel bir Beyoğlu gezisinden sonra konaklama için Novotel İstanbul the Bosphorus tercih edilebilir. Bu otel konforlu odaları, restoranı, hamamı, masaj salonları ile birçok avantaj sunar.

İstanbul’da Görülmesi Gereken Büyüleyici Mekanlar
Novotel Zeytinburnu

Tarihi yarımda olan Fatih gezintisinin ardından konaklama için Novotel Zeytinburnu tercih edilebilir. Fatih’e çok yakın olan bir mesafede yer alan bu otel, mükemmel deniz manzarası, modern ve şık dizaynı ile İstanbul’un en konforlu otelleri arasında yer almaktadır.

Beşiktaş’ı ziyaret edenler ise Mercure Istanbul The Plaza Bosphorus veya Swissotel’de konaklayabilir. İki otelde eşsiz deniz manzarası ile İstanbul’un tepeden seyredilmesi imkânı sunar.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku