Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Sosyal Ağların Farklı Yüzü: Tumblr Nedir? Nasıl Kullanılır?

0 74

Sosyal Ağların Farklı Yüzü: Tumblr Nedir? Nasıl Kullanılır?İnternetin yeni yüzü olmaya aday bir oluşum an itibariyle çok fazla kullanıcısı yok fakat onun için geleceği var ifadesini kullanmak mümkün.İlk zamanlar Twitter’a olan benzerliği,Twitter’ın önüne geçemez ve onun yerini tutamaz tartışmalarını da beraberinde getirdi. Micro blog sistemi olan Tumblr birçok yönüyle Twitter’a benziyor bu kısmı su götürmez bir gerçek…Tumblr blog ve paylaşım sitesi olarak kullanılıyor sahip olduğu ek özellikler ise diğer sosyal ağlara bu isimle bağlanabiliyorsunuz bunun yanı sıra,alt yapısı daha hızlı ve kullanımı oldukça basit.

Sosyal Ağların Farklı Yüzü: Tumblr Nedir? Nasıl Kullanılır?Nasıl Üye Olabilirsiniz?

www.tumblr.com/ adresine tıklayarak açılan ekranda sizden istenilen bilgileri giriyorsunuz çok fazla formalite yok üyelik aşamasında daha sonra mail adresinize bir aktivasyon maili geliyor ve onay verdikten sonra artık Tumblr dünyasındasınız…Üyelik işlemini gerçekleştirdikten sonra geriye kalan bilgiler size ait güncelleyebilir ya da olduğu gibi bırakabilirsiniz.Kişisel bilgilerinizin yanı sıra video, resim, görseller, yazı, chat ve link ekleyebilirsiniz… Ekleyeceğiniz videolar internet sitelerine ait olabilir ya da kendi bilgisayarınızdan upload işlemini gerçekleştirebilirsiniz.Siteyi kendinize göre düzenleyebilirsiniz özgün temalar oluşturabilir ya da hazır temalarla görsellik konusunda sıkıntı yaşamıyorsunuz.

Neler Yapılabilir?

Tumblr, New York’ ta bulunan bir web geliştirme şirketi olan Davidville ‘in bedava günlük tutma adresidir diyebiliriz.Peki Tumblr’de tam olarak neler yapabilirsiniz? Kendinize yakın bulduğunuz Twitter üzerinden hareket edecek olursak her an her saniye paylaşıma hazır bir site size ait bir günlük olarak tanımlanabilir.Video,müzik,resim,link,adres paylaşımı yapabilirsiniz,kendinize ait özgün yazıları paylaşabilir ve blogunuzu oluşturabilirsiniz.Tumblr tamamen ücretsiz ve Türkçe dil seçeneğine sahiptir.Yazının başında çok kullanıcısı olmadığından bahsettim tabii ki bu Twitter ile kıyasladığımızda… Kullanıcıların tek şikayeti ise hazır ve ücretsiz temalarının sınırlı sayıda olması.

Sosyal Ağların Farklı Yüzü: Tumblr Nedir? Nasıl Kullanılır?

Yazar: Ali ERSOY

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku