Sosyal Ağların Sırları – 3

Sosyal Ağların Sırları yazı dizisine devam ediyoruz. Sosyal Ağların Sırları 2 adlı yazımızda sosyal ağlarımızda abone ya da arkadaş çevremizle ilişkilerimizi nasıl yönetmemiz gerektiğinden bahsettik. Bu bahsettiklerimiz hayran ve takipçi sayılarınızda da artış sağlayacaktır. Bu yazımıda hayran ve takipçi arttırmada farklı tekniklerden bahsedeceğiz.

Twitter Takipçi Arttırma ve İletişim Kurma Yolları
Twitter’da insanlar sizi nasıl bulabilir? sorusunu cevaplarsak sanırım takipçileri arttırmanın formülünü de vermiş olacağız. İnsanlar bizi nasıl bulur?
1- ismimizi aratır/ rumuzumuzu aratır
2-Hashtag
3-Fikir uyumu ve geri takip
4-Resim Paylaşımı

Bu 3 maddeden 2. ve 3. madde üzerinde duracağım. Çünkü 1. madde bizi tanıyan ya da merak eden azınlıktaki kitlenin takip etmesini sağlayan bir madde. Diğer maddeler ise takipçi sayılarımızı daha hızlı arttırabilecek bir yol.

Hashtag
Twitter’daki etiket sistemine hashtag deniyor özetle. Hashtag kullanarak ilgili kelimelerde arama yapanların da karşısına çıkma şansımız çok yüksek. Özellikle TrendTopic (TT) konularına göz atın. Bu konularda kullanılan hashtaglarda sizde tweet atmaya başlar atılan tweetlere cevap yazarsanız etkileşiminiz artar. Etkileşiminizin artması hemen birilerinin sizi takip edeceğini de göstermez. Kullandığınız gündem hashtagında çarpıcı cümleler yazmanız gerekir çünkü insanlar farklı olanları takip eder.TrendTopic bölümünü mutlaka kullanın. Vaktinizi atılan tweetlere pozitif cevaplar atarak değerlendirin. Her zaman olumlu yazmanız gerekmez burda. Aksi bir tweet rakip düşünceye sahip kitlenin ilgi odağı olmanızı sağlayıp retweet edilmenize de yardımcı olur. Aykırı hareketler çok tepki çekebileceği gibi çok takipçi de çekebilir.

Çalıştığınız bir sektör ile ilgili hashtag kullamınız bu sektöre ve hashtagları takip eden kitle tarafından görülmenizi ve takip edilmenizi sağlayabilir. Örneğin arama motoru optimizasyonu ile ilgili tweeet atacaksınız. Tweet atarken hashtagımızı mutlaka yazıyoruz. Örn: #Seo tek bir bileşen ile çözülebilecek bir algoritma değildir. #Backlink etkisi sektörel olmalıdır. gibi bir tweet atarak bu sektörde olan ya da ilgisi olan hedefli takipçi sayınızın artmasını da sağlar.

Siz takip edildikçe başkalarının profillerinde Kimi takip etmeli bölümünde de önerilmeye başlanacaksınız. Takipçilerinizin yüksek sayıda takipçisi varsa ve popülerse bu size avantaj katacaktır.

Fikir Uyumu ve Geri Takip
Yaptığınız işe ya da ilgilendiğiniz alanlara uygun aramaları yaptıktan sonra arama sonuçlarında cevap yazan kişilerin attıkları tweetlere cevap yazın. Kullanıcılarla iletişim kurmaya çalışın. Hepsi sizi takip etmez ama pozitif yaklaşımlarınız size yeni takipçiler kazandırabilir.
Ayrıca insanları takip ettikçe onlarda sizi geri takip etmeye başlar. Geri takipleri hızlandırmak için mutlaka yazdıkları tweetlere birkaç cevap yazın ve iletişiminiz olsun.

Resim Paylaşımı
Hashtag ile attığınız tweetlere resim eklediğinizde arama sonuçlarında sol kısımda ilgili resimler gözükecektir. Tıklandığında resmin büyük hali ve altında gönderen kişi yazacaktır. Paylaştığınız resim ilgi çekici ve zekiceyse mutlaka kullanıcılar profilinizi ziyaret edecektir. Gündemi takip edin, takip de kalın.

Ekonomik fiyatlarla ihtiyacınız olabilecek tüm twitter hizmetlerine twitter takipçi satın al linkinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Twitter hesabınıza dilerseniz takipçi, dilerseniz retweet ve favori, dilerseniz beğeni satın alabilirsiniz. Dilerseniz de satılık twitter hesaplarından alarak hazır takipçili hesaplara kolayca sahip olabilirsiniz. Alanında uzman hizmet verenlerden sadece 10 liradan başlayan fiyatlarla hizmet almak için SadeceON’a gelin ve fırsatı kaçırmayın!

Bir sonraki yazımda Facebook’ta hayran ve abone arttırma tekniklerinden bahsedeceğiz.

Yazar: Mehmet Emre BAŞ

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar