Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

SUN TABLE (Güneş Enerjili Masa)

6 395

SUN TABLE (Güneş Enerjili Masa)

Güneş paneli şeklinde sehpa yada masa. Kulağa oldukça güzel geliyor. Daha önceden böyle bir ürün neden yapılmamış diye insan ister istemez düşünüyor. Lafı fazla uzatmadan gelelim ayrıntılarına.

Bu ürün dışarıda güneşten aldığı enerjiyi kendi aküsünde biriktirip kullanmamıza imkan sağlıyor. Dizüstü bilgisayar, cep telefonu , tv gibi çeşitli aletleri kullanabiliyoruz. Masa suya karşı yalıtımlı olduğundan üzerine bişeyler döktüğünüzde yada bi anda yağmur başladığında bir zarar görmüyor. Masanın ayakları da paslanmaz çelik olduğundan suya karşı sorun yok.

SUN TABLE (Güneş Enerjili Masa)

Masanün üzerindeki voltaj göstergesiyle nekadar süre kullanabileceğinizi öğrenebiliyorsunuz. Üründe 64 Watt lık Güneş palenli, 13 Ah @ 12V aküye sahip. Bu sayede 150 Watt gibi bir güç çıkışına sahip. Normal olarak 12V DC çıkışa sahip ancak beraberinde gelen dönüştürücü ile 120V AC çıkış alabiliyorsunuz. Nikel metal hibrit ten oluşan bil %100 geridönüşebilir ve zararlı atık oluşturmadığından tamamen çevreci.

SUN TABLE (Güneş Enerjili Masa)

Yukardaki resimde masayla birlikte gelen dönüştürücüyü görüyorsunuz. Cihazı masanın altında fişe taktığınızda 12V luk enerji 120V AC akıma dönüştürüyor.

Masa kendini 4 saatlik güneş enerjisiyle şarj edebililiyor. ÜRetici firmanın tavsiyesi gündüzleri şarj edip ürünü akşamları kullanılması.

Ürünün satış fiyatı 2200$ olarak belirlenmiş.

Haberi ilk gördüğümde fazlasıyla ilgimi çekti. Bunun gibi ürünleri ilerleyen günlerde hayatımızda daha da çok göreceğimizi ümit ediyorum.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.